Jump to content

Faruri Cu Lupa Pt G5


4abc
 Share

Postare recomandată

Aici nu te contrazic, insa este si asta o alternativa .... problema cu montatul e alta bataie de cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum, eu nu inteleg o chestie, lupa aia se monteaza pur si simplu in locul gaurii unde intra becul original? Eu cred ca se gaureste si farul dar ei nu spun de lucrul asta, flansa aia filetata pare destul de groasa si nu cred ca intra in locul suportului becului original. Si un far caruia i s-a dezlipit geamul nu mai este far, exista riscuri de aburire.

Modificat de poe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea personala este ca nu merita... din ce am vazut si eu pe site cred ca poe are dreptate, trebuie gaurit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti ochi de vultur :icon_thumright: Initial nici n-am observat dar uitandu-ma mai atent ( si voi veti vedea) poza dupa explicatia nr. 7 , cum e taiat din oglinda farului ( destul de stangaci ). Ca si o parere personala ,au destule masini facute si daca ar fi fost probleme ma gandesc ca macar 1 sau 2 clienti ar fi spus de aburirea farurilor dupa operatiune sau altceva. Sunt 50 pentru( pretul net inferior unui set Hella Xenon look) si 50 impotriva ( ma deranjeaza destul de tare interventia hard asupra farului si a oglinzii) .

Poate avem vreun membru care a trecut prin aceste schimbari si-l rugam sa ne impartaseasca ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma gandesc sa`mi iau niste Hella Celis Originale sau Hella Xenon Look R32 diferenta de pret e 100e

Stie cineva daca sunt ceva probleme cu aceste faruri?

Daca mai e cineva interesat... facem transportul 50/50 :cheers:

post-28918-1234371168_thumb.jpg

post-28918-1234371476_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe ebay au aparut faruri cu DLR-uri, fara angel eyes, la 269 de euro.

post-14589-1234530616_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

par interesante astea, cel putin la prima vedere... sunt curios cum ar arata efectuv pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu le-am vazut de vreo saptamana sau doua... acolo unde le-am gasit eu erau 299 euro.

Daca o sa gaseasca cineva mai multe detalii despre aceste faruri, precum si niste poze cu ele montate pe masina, il rog sa puna sa vedem si noi :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar interesante. Puteti da un site va rog? Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa-mi cumpar faruri noi si nu m-am hotarat inca ce sa iau . Nu am reusit xenoane , problema motoras . Nedumerirea mea legata de farurile cu lupa este daca ajuta cu ceva fata de cele clasice pastrand bec H7 .Am pe farurile care doresc sa le schimb Philips Xtreme Power H7 . Adevarul e ca unu bate aiurea unu are oala de reflecta lumina aproape arsa . Vreau sa stiu daca cumpar iar clasice , sau fac o imbunatatire cat de mica cu cele cu lupa . Ex hella xenon look sau cele din poza

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-a montat cineva acest tip de faruri?par interesante mai ales ca nu au angel eyes.Se gasesc pe la noi?

post-20522-1234878273_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt pe ebay la 299 euro pret final.Probabil ajung undeva la 350-360 la destinatar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt aceleasi faruri din postul 56 dar varianta argintie. Si eu as fi curios cum arata montate, insa cele negre...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile alea inca nu au aparut pe la noi pe siteuri,cele negre arata foarte bine,dar cele crom nu prea arat asa bine si mi se pare ca lupa farurilor e cam mica,dar macar nu au angel eyes,ca pe multa lume ai deranjeaza acest lucru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am o intrebare pentru cei care s-au aflat in situatia mea. Vreau sa-mi montez niste faruri cu lupa si am instalatie de xenon after market.

Se poate face modificarea direct adica doar scot farurile vechi si le pun pe astea cu lupa? Sau mai trebuie niste lucruri de care eu nu stiu dau un exemplu mufe socluri etc ? Eu cred ca totul ar trebui sa mearga instant...voi ce stiti care ati mai facut asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru.tanasoiu

Salut,

Pe G5 meu am faruri normale si as vrea sa imi montez faruri cu lupa.Pot sa le aduc de la mine de la firma la pretul de 850ron/buc in 6-8 saptamani pe HELLA.Poate sa imi spuna cineva daca am gasit codurile corect.Nu as vrea sa le comand si sa ma trezesc cu alte ciudatenii.Codurile sunt : 1EL 009 476 021 si 1EL 009 476 011.

Dupa ce le aduc pot monta xenon pe ele?

Merci,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Catamaj-Vezi la colegul Andretti ca a avut un incident cu masina si a spart un far dintr-asta cum am eu si acum si-a comandat modelul asta de care ai intrebat tu. Referitor la pret parca si Mihai(jaf) avea la vanzare asa ceva pe la 260E setul noi. Ca si vizibilitate cica sunt super ok si parerea mea ar fi sa le iei cu interiorul pe negru ca arata mult mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa fac trecerea de la cele normale la cele cu lupa. mufele nu se potrivesc am aflat singur. firele se potrivesc pe culori ca sa le mut in mufa noua de pe farurile cu lupa?

si inca ceva...ce tip de bec trebuie la semnal? e mult mai mic decat pe cele normale.

am nevoie de ajutor ca ma grabesc sa le montez

astept raspunsuri...multumesc!

Modificat de iLL One
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ILL one-pai nu ne-ai zis ce model de faruri te-ai hotarat sa pui, adica aftermaket sau Oem Hella, cum vrei sa iti raspunda lumea daca nu zici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ILL one-pai nu ne-ai zis ce model de faruri te-ai hotarat sa pui, adica aftermaket sau Oem Hella, cum vrei sa iti raspunda lumea daca nu zici.

originale oem hella

am aflat si cum se lipesc firele, se potrivesc culorile iar becurile de semnal sunt H21

eu am dat pasa eu am dat gol :)

Alta intrebare. Intra H7 de xenon aftermarket in soclul de pe astea oem xenon cu lupa?

Modificat de iLL One
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca intr-adevar ai comandat Hella Xenon Look alea sunt H7 si mufa intra direct fara sa mai umbli pe la vreun fir din cate stiu eu, sunt plug and play. In schimb daca ai gasit vreo pereche de faruri originale cu xenon de la dezmembrari si ai luat doar farurile trebuie sa faci niste adaptari ca sa intre becul, dar aici nu ma pronunt 100% si las pe cineva care stie sigur cum sta treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@iLL One Pt farurile Hella Xenon Oem, trebuie sa pui mufe adaptoare sau sa iei fir cu fir si sa le potrivesti. Pe faza scurta iti trebuie bec xenon D2S. Daca le faci ca la carte, o sa ai bi-xenon, pt ca farul are mecanismul care ridica becul.

Cand am pus eu farurile Xenon Oem, am mers o perioada fara functia de ridicare a becului, adica bi-xenon. Pana la urma mi-a facut-o un electrician talentat.

LE: Referitor la becul H7 in farul Xenon OEM, eu sunt 99% sigur ca nu se potriveste. In spatele becului D2S, adica cel care trebuie, intra o mufa rosie, mai patratoasa. Mai multe detalii nu stiu sa-ti dau.

Modificat de Andrei JSE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm cele spuse de Andrei Jse.Daca sunt Hella OEM,au prindere D2S si este foarte greu sa faci o adaptare pentru a putea folosi bec tip H7.Daca ai comandat Hella xenon look,tipul de bec este H7 si mufa este identica cu cea de pe farurile cu oala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

... in plus vei avea nevoie (pt faruri oem) de adaptoarele de la 10 la 12 pini - se gasesc pe ebay

Eu unul as merge pe xenon look cu 6000k aftermarket de calitate (ce-o insemna asta la xenon AM las la aprecierea voastra)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!