Jump to content

Ceva Joc La Directie


coditza mk2
 Share

Postare recomandată

salut baieti ... spuneti-mi si mie o treaba... am capetele de planetara bune... bucsele bune...rulmentii de la roti buni ... pivoti buni ... capetele de bara bune... deci a mai ramas caseta de directie... mai exact bucsa de teflon din caseta de directie(zic eu). daca sunteti deacord cu mine... si daca nu... :) spuneti-mi e greu de schimbat bucsa... daca mai aveti idei despre problema spuneti-mi.... multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am schimbat absolut tot ce tine de directie.. si mi-a mai ramas jocu.. am fost la echilibrat jantele, am fost la reglat directi.. si jocul e tot acolo.. si pe drum drept volaunl imi vibreaza in mana. La mine s-ar putea sa fie jantele si cauciucurile de vina.. is foarte mancate.. cat de repede o sa le schimb.. si daca simt vreo diferenta te anunt :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok man astept rapunsul tau... daca mai are si altcineva ideei ... sunt binevenite...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai poate fi de la cardanul volanului, chiar inainte de caseta de directie

la mine a trebuit sa merg cu masina la sudor pentru ca aveam joc acolo

poate fi mai usor de spus daca dai mai multe simptome.

Prin joc la directie inteleg situatia cand invarti de volan usor stanga - dreapta si rotile nu isi modifica directia

oricum, tu vorbesti de joc la directie, Faty de vibratii ale volanului.

Sunt doua lucruri diferite care nu au aceiasi cauza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am un mic joc la volan.. dupa cum spune @SamuraiJerk, si bauiesc ca vibratiile volanului apar din aceasta cauza, cumulate cu starea proasta a cauciucurilor..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai poate fi de la cardanul volanului, chiar inainte de caseta de directie

la mine a trebuit sa merg cu masina la sudor pentru ca aveam joc acolo

poate fi mai usor de spus daca dai mai multe simptome.

Prin joc la directie inteleg situatia cand invarti de volan usor stanga - dreapta si rotile nu isi modifica directia

oricum, tu vorbesti de joc la directie, Faty de vibratii ale volanului.

Sunt doua lucruri diferite care nu au aceiasi cauza.

nu nu nu nu e vb de asta e vb de o vibratie a volanului in stanga si in dreapta in timpul mersului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu nu nu nu e vb de asta e vb de o vibratie a volanului in stanga si in dreapta in timpul mersului

Daca ai posibilitatea eu zic sa incerci sa faci rost de un set de jante si cauciucuri bune si sa le pui pe fata.. sa vezi cum se comporta.. daca simti vreo diferenta atunci si la tine tot din cauciucuri si jante e..

La mine is varza rau si jantele si cauciucurile.. cam o data la doua saptamani trebuie sa le umflu iara ca pierd cam 1atm.. si am vazut ceva pioneze si prostii prin ele.. si mai mult ca sigur is pline de bolfe..

Modificat de faty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!