Jump to content

Mocheta Ce Atarna


doctorul
 Share

Postare recomandată

ma uitam cu lanterna dupa eventuale pierderi de lichide, cand am descoperti o bucata de "mocheta" care atarna, undeva in spate;e planetarei stangi.

era uda, dar asta banuiesc ca de la ploile de zilele astea!

insa nu imi place deloc cum sta, nu cred ca asa e facuta!

este undeva in spatele burdufului planetarei stangi, cel dinspre cutie, evident!

pun o poza, sper sa va dati seama cum vine, ca accesul acolo a fost imposibil pt o imagine mai clara!

va multumesc!

post-5363-1193171066_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maine vezi si in dreapta, trebuie sa atarne si acolo. Cel putin asa e si la mine treaba cu mochetele alea.

Din cate am vazut eu si la altele, asa e facuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur ca m-am uitat stanga-dreapta instantaneu!doar ca acolo nu se vede, e mult mai ingust accesul vizual, iar tactil nici vorba!

dar nu imi place cum sta, ca daca bag mana(pana la umar), si o ridic, pare a se mula cum trebuie pe conturul superior(ce tabla o fi pe acolo, etc!)

insa ea nu are gauri sau ceva, sa zici ca a fost cumva prinsa si a cazut vreun bradut!

mai ramane sa fi fost lipita?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca e prinsa cu un plastic negru si e sub forma de "U" cu capul in jos. Arata ca un fel de protectie pt planetare. De atins la mine am vazut ca atinge de carpa planetara la viraj maxim.

L.E. Acum ma uit mai bine in poza si vad ca nu e in dreptul rotii ci vine cumva de deasupra cutiei de viteza. S-ar putea sa aiba rol fonic. Dar nu prea se vede in poza cum atarna.

Modificat de Radu Gica
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e in spatele planetarei!

de atarnat, cum sa explic...?sa zicem ca daca o ridic, locul din poza ramane gol!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un fel de protectie a zonei cutiei de viteze in dreptul planetarei. E de fapt (la mine cel putin) un burete lipit pe un plastic in forma de U intors, care se prinde pe caroserie. Probabil are rol de protectie dar si de antifonare.

Se vede bine daca dati roata jos. Eu am scos buretele in stanga ca atarna pe planetara (pe ax) si nu s-a intamplat nimic dupa - evident.

Modificat de valioglu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, banuiam.

si?o las acolo?

mai trag de ea?ca inca nu iese prea usor, poate e pacat sa o scot....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca te linisteste, da jos plasticul ala cu mocheta cu tot, si lipeste-o calumea pe plastic din nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am uitat pe dedesubt, si nu e vorba de acel "U" intors...

alea stau la locul lor.

bucata care atarna la mine nu e vizibila de sub masina, si e mai in dreptul cutiei de viteze.aproape imposibil accesul acolo!poate cu demontarea scutului de la cutie, nu-mi dau seama!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!