Jump to content

Help


maDmaX2005
 Share

Postare recomandată

Salutare, am o problema.Dupa ce am luat masina de la vopsit am observat vreo 3 fire gri care erau rupte si atarnau aiurea p la bord.Am observat ca nu mai am faza lunga iar semnalizarea ticaie foarte repede si nu merge decat slab de tot cate un bec p fiecare parte.Probabil firele alea sunt de la faza lunga si de la semnalizare.Poate este cineva care sa-mi spuna cam de unde sunt firele smulse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandesc si eu asa.. oare n-ar fi mai usor sa pui ceva poze.. cu ce ai pe acolo si poate asa careva isi da seama de unde is firele tale gri :D

Modificat de faty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am o problema.Dupa ce am luat masina de la vopsit am observat vreo 3 fire gri care erau rupte si atarnau aiurea p la bord.Am observat ca nu mai am faza lunga iar semnalizarea ticaie foarte repede si nu merge decat slab de tot cate un bec p fiecare parte.Probabil firele alea sunt de la faza lunga si de la semnalizare.Poate este cineva care sa-mi spuna cam de unde sunt firele smulse.

Fire gri?ce grosime? Sigur nu mai are si inca o dugulita de alta culoare?....Oricum nu au treaba cu semnalul si cu faza lunga.

Mai intai verifica punctele de masa de la stopuri si cele din fata ce pe caroserie....posibil cand ti-au vopsit,au dat si peste ele...sigur nu ai masa pe undeva.Verifica sig fuzibile din tablou,becurile pe faza lunga si daca nu sunt oxidati papucii din mufe.Ptr firele gri,incearca sa fii mai explicit sau pune ceva poze,poate pot sa te ajut...ar tebuii sa fie ceva de la iluminarea interioara.Daca ai nelamuriri,suna-ma 0723.030.855-Iulian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firele gri sunt subtiri.O sa pun si poze dar nu stiu daca reusesc sapt asta ptr k vin cam tarziu de la serv si este intuneric.O sa incerc.Pai daca au vopsit peste masa si ea era legata nu e normal sa nu fi patzit nimik?Pana aruncu toate au mers bine.Chiar nu-mi dau seama ce se intampla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu ai vopsit masina la service???? Nu e mai bine sa mergi cu ea la cei care au vopsit-o si sa le dai cu devizul in cap pana isi dau seama sa faca treaba de la inceput ca lumea si sa nu trebuiasca sa te rogi de ei de fiecare data cand mai descoperi ca au mai stricat ceva ca sa repare alceva... :lol: zic si eu... nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asta e problema k nu am vopsit-o la service.Am vopsit-o la un particular.

Aseara am mai analizat-o putin si am constatat k mergea doar semnalizarea stanga fata si dreapta spate.Si avariile la fel.Probabil k firele sunt de la celelalte becuri care nu se aprind.Problema este k nu stiu de unde sunt.Sau daca erau legate intre ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!