Jump to content

Manson si nuca schimbator de viteze


sorinursubv
 Share

Postare recomandată

asa ceva ,se poate remedia . multumesc

post-37483-1278846605_thumb.jpg

Modificat de Bitza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu altul la schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu altul la schimb.
si unde as gasi? ca nu prea ma pricep. ms
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,as vrea sa-mi refac pielea si sa inoiesc nuca schimbatorului (nu o am pe cea originala ci pe cea de pa Passat 2007) si as vrea una nou,pielea si nuca de passat din 2000!Unde as putea gasii?Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si unde as gasi? ca nu prea ma pricep. ms

Ori la reprezentanta, ori la firme de tuning din localitatea ta sau pe la dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La reprezentanta e 600lei si se vinde numai tot ansamblul de nuca + mason. Foarte scump.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasesti un tapiter bun si iti pune alta piele in locul celei vechi pe schimbator.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, vreau sa`mi schimb nuca si mansonul la un passat b3 si am gasit la 100 nuca+manson de Golf 4. Problema e ca la mine nuca e cu filet, nu cu colier. Daca iau nuca de G4 si pun colierul sta? sau eventual tai cu flexul niste gropite in tija schimbatorului unde sa intre piciorusele de la nuca de G4?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
asa ceva ,se poate remedia . multumesc

se poate remedia la un pielar,foarte usor si ieftin!

Azi am cumparat o nuca de Passat B6/3C,modelul in 6 trepte si am montat-o in locul celei vechi pe masina din semnatura.pot sa va spun: potrivire 100% si alt aspect cu inelul cromat de la baza nucii.

post-15422-1284732006_thumb.jpg

post-15422-1284732013_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina ta e 4motion? din cate stiu eu numa pe nucile de 4motion se potriveste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina ta e 4motion? din cate stiu eu numa pe nucile de 4motion se potriveste.

da da este 4motion.asta e mai asteptam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina ta e 4motion? din cate stiu eu numa pe nucile de 4motion se potriveste.

Nu e 4motion.Se potriveste perfect de pe B6 pe B5. Si nuca de B6 e un pic mai scurta decat cea de pe B5,cu cativa mm.

da da este 4motion.asta e mai asteptam.

Sapatamana viitoare am sa ma duc cu nuca veche la un omulet care imbraca volane,scaune,fete de portiera,capote,etc. in piele si o sa-mi imbrac nuca veche.Daca iese treaba buna,o sa te anunt,poate iti va fi de folos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu reusesti sa faci nimic cu nuca cea veche, iti cumpar eu daca vinzi, capacul de la nuca cu inscriptionarea vitezelor. La mine s-a deteriorat cand a dat un destept la o spalatorie cu solutie pentru interior pe ea si mi s-a sters inscriptia cu viteze. Vb pe PM.

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

mansonul de la golf 4 se potriveste oare la passat b5.5?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are alta croiala. Asta nu inseamna ca nu il poti convinge sa stea acolo, dar nu stiu cum va arata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta ma intrebam ca am vazut niste modele faine pt golf 4, si eram curios daca e identic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut la toata lumea. uite cum am facut eu cu nuca. am mers la un magazin de piese auto, mi se spune ca schimbatorul meu este 600 ron ca are nuca invelita in piele. sa cad pe jos. asa ca mi-am luat una simpla. a doua zi o scot din punga dar constat ca nu am cascat ochii bine si am luat-o pe culoare gri deschis eu avand pe masina gri inchis spre negru. sa mor de ciuda. merg la magazin dar imi spune ca nu o mai poate schimba ca e adusa pe comanda. :blink: Ce sa fac eu in conditiile astea. caut o cizmarie si ii cer baiatului ala sa imi faca o husa, masnon sau cum se cheama partea de jos. ok. se uita el la mine imi cere 30 ron si apoi ia o cizma de dama din vinilin neagra ( nu am indraznit sa intreb de o cizma la culoare) si o croieste pe loc cu cusaturile alea cu tot. la urma urmei este un con din 2 parti.Pacat ca nu a avut la indemana o cizma de piele. :blah: acum este montata pe masina si arata foarte bine si este moale. oare as putea vopsi o pe cea noua? exista vopsea pt vinilin?? ca nu stiu ce pot face altceva cu aia noua pe care am dat 180 lei :frigbaitata:

Modificat de JR.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mansonul din vinilin la reprezentanta este undeva pe la 120 roni. cel din piele este cu mult mai scump

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

La mansoanele de 4motion se poate sterge cu ceva inscriptia neagra 4motion de pe inelul ala?

post-8269-0-83482100-1299620620_thumb.jp

Modificat de liviu_petrasc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu 4motion-ul e stantzat acolo, cel putin din poza asa pare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

daca vrei neaparat sa nu mai scrie scoti plasticul ala unde scrie treptele si ii aplici o folie lucioasa si ai scapat de griji

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pot sa-ti dau inelul de la a mea,ca la mine s-a sters scrisul(4motion):))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Stie cineva daca se gaseste pe undeva numai plasicul ala unde scrie vitezele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!