Jump to content

Rapoarte Cutie


deluca
 Share

Postare recomandată

daca stie cineva precis rapoartele unei cutii akv. am avut pe un motor 1,3 nz, akw si a mers mult si bine de 5 ani de zile, dar si-a dat obstescul sfarsit. din gramada de cutii de la dezmebrari am pus instinctiv mana pe una care arata ca noua, si are codul akv. cica astea au fost pe polo de 1,1. mecanicul de acolo mi-a spus ca e prea scurta, dar mie imi surade ideea, asta inseamna ca voi avea demarajul mai bun. chiar cu Vmax mai mica, oricum merg rar in afara orasului, n-ar fi bai. cu vechea cutie ajungeam la 160.

stie cineva rapoartele unei cutii akw, si akv, ca sa-mi fac o idee care e diferenta?

maine seara voi monta cutia noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci de linkuri. din pacate nu scrie nimic de akw si akv...

o pun sus si vom vedea ce-a iesit :)

NU SCRIE PT CA ASTEA-S 020-URI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana la urma am gasit.

1. 2. 3. 4.

akw 3,455 1,958 1,250 0,891 ---4,063

akv 3,455 1,958 1,250 0,891 ---4,267

deci identice, dar ultima cifra e raportul axei, sau asa ceva n-am inteles prea bine ca habar n-am de cutii. deci prin raportul asta va fi totusi mai turata. e chineza tare treaba asta cu rapoarte, grupuri conice...

ramane varianta romanesca, o pun sus, apoi chiar de nu sunt multumit 100% , ma voi consola cu mioriticul "merge si asa". sa arunce primul piatra...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu observ nici o diferenta intre cele doua cutii. merge fix la fel.... :P

Modificat de deluca
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Difera raportul final, deci a doua cutie are rapoarte mai scurte.

raport_total = raport_treapta x raport_final.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ca fapt divers se poate lua grupul care determina raportul final de pe o cutie si se poate monta pe alta? asa ca fapt divers, cat de interschimbabile sunt aceste piese)

Modificat de knox
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate schimba. Evident ca nu oricare cu oricare, dar merge. Trebuie schimbat diferentialul si axul secundar, astea doua stabilesc raportul final.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca mai simplu ar fi sa schimbi rotile in functie de necesitati...(ma refer chiar la roti jante+caucuic corespunzator..)

e la 15' cu 195 la 13' cu 195...cred ca obtii ceva demaraj...nus ...corectati-ma daca gresesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!