Jump to content

Schema Panoului De Sigurante


D'evil69
 Share

Postare recomandată

Salut!

Poate cineva sa ataseze schema cu panoul de sigurante pt Octavia 2002? Eu am un manual in Germana si nu prea ma descurc... De asemenea am o schema in franceza, insa este pt modele din 04-05/1999. Ma intereseaza lumina pozitie fata dreapta, lumina pozitie spate dreapta si lumina ceata spate dreapta. puteti sa imi spuneti doar numerele sigurantelor daca le stiti.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Eu am o octavia 4x4 din 2001,sper sa se potriveasca.

La lampile de parcare stanga si dreapta nr sigurantelor este 22 si 23(5A),iar farurile de ceata sunt pe 36 si 51(15A).

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Eu am o octavia 4x4 din 2001,sper sa se potriveasca.

La lampile de parcare stanga si dreapta nr sigurantelor este 22 si 23(5A),iar farurile de ceata sunt pe 36 si 51(15A).

Succes!

Multumesc. Asa a fost. Insa eu nu am 51?! Este pana la 44.

A propos, nu mi se aprinde becul de ceata spate dreapta, desi nu este ars. Am inteles ca trebuie activat cu vag-com-ul. Asa sa fie oare? La voi se aprinde?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe spate dreapta din ce stiu eu nu ai ceata,nu are fir tras,este soclul dar nu este legat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. O sa ma uit sa vad daca este acelasi nr de fire in ambele parti. Are cineva O1 careia sa ii functioneze ambele stopuri de ceata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu Skoda ca si alte masini nu are decat un singur stop de ceata si acela montat pe spate in partea stanga, in directia de mers a masinii (exceptie o masina franceza care-l are pe mijloc), asa ca nu vad cum ar putea sa mearga becul de ceata in partea stanga si dreapta. Cred ca nu exista nici bec.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bbv1976 are perfecta dreptate. Din 2000 normele europene precizeaza ca este necesar un singur bec ceata, pe partea stanga in sensul de mers al autovehiculului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. O sa ma uit sa vad daca este acelasi nr de fire in ambele parti. Are cineva O1 careia sa ii functioneze ambele stopuri de ceata?

Da cu modificarea de rigoare, adica tras fir din stanga in dreapta, becul exista deoarece e cu 2 filamente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Becul exista, cum spunea un user mai sus. Citisem pe un forum englez cum ca s-ar putea activa din VAG-COM.

Modificat de D'evil69
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

POate sa-mi spuna cineva care este siguranta pentru lampile de frana? .. de 2 zile nu mai am stop pe frana, si, inainte de a schimba swich-ul, as vrea sa verific si siguranta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salutare ! am si eu o problema ! in seara asta mi s-au intrerupt ledurile de la panoul de climatizare !? exista vreo siguranta pt asa ceva sau oare s-au ars ledurile si trebuie schimbate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clima sau AC? la AC e un singur bec sub comutatorul treptelor de viteza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am AC. tot panoul cu treptele de viteza , nivelul caldurii , directionarea aerului nu mai are iluminare !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos Al Bundy :) mereu ne putem baza pe un sfat bun din partea ta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

POate sa-mi spuna cineva care este siguranta pentru lampile de frana? .. de 2 zile nu mai am stop pe frana, si, inainte de a schimba swich-ul, as vrea sa verific si siguranta.

Nr. 13, dupa schema: http://www.skodaoctavia.cz/opravy/pojistky.htm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic:

@johnnyc13

:D :) :lol:

Cred ca in aroape un an si jumatate a gasit omu` siguranta...Trebuia sa-i dai raspunsul "putin" mai repede :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da...poate ii va fi de folos altcuiva. Scuze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari sunt un nou posesor de Octavia 1 si ma intereseaza care este siguranta de la becul ce lumineaza in usa de la sofer pentru ca am schimbat becul dar fara rezultat, si daca stie cineva acest bec influenteza cumva faptul ca la deschiderea usii nu se aprind luminile din plafoniera,dar daca deschid celelalte usi functioneaza plafoniera.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atasez eu o poza cu schema tabloului de sigurante 'decupata' din manualul de utilizare. :)

post-28197-1247520673_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

vad ca nu s-a mai postat de mult aici insa am o curiozitate, desi in cartea tehnica si mai sus este specificat ca siguranta pentru bricheta este nr 41, am constatat astazi ca desi am scos siguranta, bricheta inca mai functiona, pentru ca aveam pus un modulator fm si nu s-a intrerupt. Am verificat toate sigurantele mari din partea de jos si nu s-a intrerupt la nici una. Ce sa inteleg? ca este legata pe direct bricheta sau ca a fost modificata pe alta siguranta :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa fi fost modificata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!