Jump to content

Schimbare Bara Fata


Costasd
 Share

Postare recomandată

Din cate stiu la golf 3 sunt 2 modele de fuste. Una de golf normal care e mai micuta si cea de GTI care e mai mare...ar trebui sa se potriveasca pe acelasi spoiler.Dupa cum ai zis tu ca alea din magazin is mai scurte cu 2-3 cm ma gandesc ca s-ar putea sa ai spoiler de vento.Nu stiu daca e posibil sa ai asa ceva...poate ne lamureste vreun coleg.Oricum FANEX a zis mai sus:"Spoilerul de golf3 masurat de la un cap la altul este mai scurt cu 2 cm fata de vento ! "Deci concluzia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai atunci sa ma ajute un posesor de Vento...asa arata spoilerul sau?Ma gandesc sa masor spoilerul dintr-un capat in altul cu un metru de croitorie sau o ruleta,dintr-o parte in alta.Poate asa aflu,tot cu ajutorul vostru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca si linie spoilerele de G3 si Vento sunt identice. Difera un pic la partea de jos unde vine buza aceea dar din imagine nu iti poti da seama. In mod cert difera deoarece mia-am comandat acea piesa pe codul de Golf (in catalog era la acelasi reper si pt.Vento) dar la montaj nu s-a potrivit. Piesa este dintr-un plastic casant, se sparge f.f.usor in comparattie cu cea originala care poti sa o rasucesti si nu are nimic. Dupa 1 luna am ramas iar fara fusta. Am gasit de vento VR6 si s- potrivit far probleme. Informatia ca prelungirea de Golf este mai scurta decat cea de Vento am gasit-o pe un forum german si este confirmata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi spuneti va rog ce fel de spoiler e:de G3 sau de Vento...si ce fel de spoiler inferior (fusta) imi trebuie?As vrea sa imi dau comanda,ca la dezmembrari nu gasesc...
eu am comandat de curand o bara fata si fusta de sub bara si sa-u potrivit perfect..doar am precizat ca vreau de golf 3 si anul fabricatiei masinii...asa ca iti recomand sa incerci la un magazin de piese auto si oricum in cel mai rau caz daca nu se potriveste le dai inapoi..oricum sunt ieftine :icon_thumright:
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Man...crezi ca va stresam pe aici daca nu faceam ce ai zis tu?Am si scris de asta.Am luat de la un magazin de piese auto si nu se potriveau si le-au primit inapoi.As apela si la magazinele online,dar e mai greu cu returul,asa ca nu.Ideea e ca as vrea sa ma duc la sigur la magazin,sa ii spun lu' Nea Caisa exact ce vreau,sa nu mai preiau riscul ca nu se potriveste.Chiar nu stiu ce sa fac...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A schimbat cineva bara fata stock cu una fara gauri pentru semnalizari? Daca da, puteti sa-mi spuneti cum are prinderea pe traversa, ca la stock prinderea in suruburi este in spatele semnalizarilor...

Eventual ceva recomandari de model/furnizor daca stiti ar fi :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
eu am comandat de curand o bara fata si fusta de sub bara si sa-u potrivit perfect..

Si eu am facut acelasi lucru insa fusta (spoilerul) e de toata jena ... nu se imbina corect a ramas de parca e stirba. Asta e. Astept sa se sparga si o sa caut la dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LauAmericanu

Mie sambata seara mi-au fost furate semnalizarile din bara fata, cele incercuite cu rosu... aveti idee cu ce le-as putea prinde pe cele noi care le cumpar sa nu mai fie asa usor de dat jos?Acuma mi-am montat si alarma pe masina, dar nu ma pot baza pe ea...

post-47179-1243271107_thumb.jpg

Modificat de LauAmericanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

coliere din plastic !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cat sunt de nemernici daca nu le pot lua, ori revin a doua zi cu cuter si taie colierul sa le ia ori ti le sparg. Este foarte neplacuta situatia. Eu mi-am prins grila in autoforante...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!