Jump to content

Bord neiluminat !


vios70
 Share

Postare recomandată

La G3 bordul meu nu se mai aprinde, toate functioneaza corect, cand aprind pozitiile (farurile) un moment se aprind toate becurile pe bord, instalatia de incalzire, bricheta, etc, dupa car imediat se sting si sitinse raman, are idee cineva de unde poate fi prbl asta.

Cum se poate remedia ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca era siguranta crezi ca se mai aprindeau un moment toate ca atunci cind functionau corect???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D Cred ca ar putea fi un contact imperfect sau un releu care in momentul cand descarca nu mai cupleaza la loc. :26:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fel de bine poate fi comutatorul de lumini. Poti eventual sa imprumuti unul si sa incerci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine nu se mai aprind becurile martor de la AC, recirculare aer si iluminare bricheta. Stie cineva cum se schimba? :study:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se scoate panoul respectiv foarte usor si ai acces la becuri.

Vezi ca exista o discutie pe tema asta aici in sectiune pe la lumini interioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da sectiunea a fost deschisa de webbit si eu am urmat exemplul lui si mi-am schimbat luminile de la martori am scos culoarea aia ,,naspa'' (verde) si am pus rosu:D arata super

trebuie doar multa rabdare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!