Jump to content

Compresie mica


CostinS
 Share

Postare recomandată

Aceeasi problema o am si eu, la mine is 8 bar pe cilindru 1. Masina merge bine, trage, nu scoate fum, nu papa ulei. Insa are un mic tremolo la relantii asa la fiecare 2-3 secunde.

Daca merg asa care ar fi concesintele in timp?

Modificat de Bogdan20cj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut 7 primavara si 5 toamna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc Al Bundy! asta cred si eu, acum astept raspunsul mecanicului dupa ce desface...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi bine sa fie cum zice Al Bundy. La mine de exemplu nu s-a mai putut face nimic si am schimbat motorul. Pistonul era deformat si s-a frecat de camera (nu stiu cum se numeste). Mi-au zis ca pot schimba segmentii si supapele dar mult nu o sa ma tina, iar daca as fi vrut sa-l fac nou nout m-ar fi costat peste 30 de mil., suma asta nefiind justificata pentru masina din semnatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna ziua. Am un vw golf 4 din 2001, 1.6 sr benzina , cutie automata si am si eu o problema. Am avut aprinse in bord 2 becuri: esp si epc, si motorul nu merge bine( nu merge rotund). Am fost cu ea la service si mi.a pus testerul pe ea si mi.a zis ca rateu pe toti cilindrii. ( nu am inteles nimic din asta) . apoi mi.au spus ca ar fi compresia pe cilindrii mica si plus de asta la capacelul de la motor miroase a ulei cu benzina. Saraca masina mai mergea cat de cat pana acum dar acum merge rau de tot, chiar moare motorul. Daca ma opresc undeva greu mai plec cu ea. Ce ii pot face? Cei de la service ziceau ca repararea costa ft mult peste 2000 lei si ca ar fi mai bn sa iau alt motor. Alta solutie nu ar fi? Au zis ca au verificat tot si tot e in regula in afara de aceasta problema. Am fost si la reprezentanta si cei de acolo au zis ca nu au ce sa.i faca. 

Astept sfaturile voastre.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi sau adu un electrician sa vada daca ai curent la bujii.si apoi te poti gandi la un motor din dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!