Jump to content

Golf IV - Portbagaj exterior ( pe plafon )


polo
 Share

Postare recomandată

Vezi ca sub cheder o sa ai o prindere speciala atat pentru fata cat si pentru spate. sunt un fel de bolturi si de alea trebuie fixate barele si nu sa se inchida portiera peste ele.

Cu stima,

Andrei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

eu am golf 4 in 3 usi,am cautat peste tot in oras la mine bari si nimic,si ca un roman inventiv ce sunt mi-am tras o pereche de bari diy.am fost in magazin si am luat 2 bari de dacie si pe spate am modificat talpa de prindere la geam,am mai marit-o putin fata de cea originala si pe fata am facut gauri in suportul de intra in sina de mpe plafonul daciei.mi-am luat o cutie portbagaj din spania la 200 de lei si am bagat barile in teste,am pus greutate pe ele si nici o treaba,erau ok si foarte bine fixate.eu sunt foarte multumit de ''lucrare''.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am posibilitatea sa iau de pe un Seat Ibitza 2003 un set de bare transversale. Se potrivesc pe Golf 4? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tot cautat bari transversale pentru golf 4 in 4 usi care sa se prinda pe acele proeminente de sub chedere dar fara noroc. Cu cine am mai vorbit mi-a recomandat sa iau din astea universale care se monteaza prin presiune. Cine are asa ceva, cat sunt de bune? Cum se prind? Eu vreau sa pun suporti de bicicleta pe ele (maxim 3). Ma mai gandeam aventual sa adopt solutia colegului masulik, dar nu stiu ce sa zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D-alea prin presiune am avut pe un hyundai accent. Am carat un frigider si un dulap si au ramas urme pe plafon. Nu recomand.

 

Bare cu prindere in suruburi se gasesc de la AutoMaxi - sunt destul de ieftine si se gasesc prin hypermarketuri - cora, auchan, etc. Eu d-astea am pe Bora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Intrebare:

Barele din pozele atasate se potrivesc pe Bora Combi? Pe ele scrie Passat Variant, se vede si codul de producator, dar nu ma pricep daca se potrivesc la Bora Variant.

Multumesc.

http://postimage.org/gallery/6egi85xm/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare,

Ma bate gandul de ceva vreme sa imi pun montez un portbagaj pentru a putea sa imi transport bicicleta ...

Am primit urmatoare oferta...Din cei care si-au montat ce model ar fi ok?

 

 

LaPrealpina - 63 EUR+TVA(otel fara icuietori)
              - 87 EUR+TVA(otel cu icuietori)
              - 94 EUR+TVA(aluminiu profil rectangular)
              - 110 EUR+TVA(aluminiu profil aero)
 
  Thule 754 - 129 EUR+TVA(otel)
            - 161 EUR+TVA(aluminiu)
 
  Oferta suport biciclete:
 
  Hakr Ciclo Pro - 26 EUR+TVA/buc
       Speed Alu - 60 EUR+TVA/buc
 
  Thule FreeRide 532 - 41 EUR+TVA/buc
        ProRide 591  - 71 EUR+TVA/buc
        Adventure Teem Croos - 78 EUR+TVA/ buc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cele din urma mi-am pus LaPrealpina - 87 EUR+TVA(otel cu icuietori) (470 de ron) ...se potriveste de minune pe golf 4 , hatchback , in 3 usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

am vazut bari de portbagaj de logan,cele cu talpa de sustinere puse pe un golf in 4 usi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salut! Poate cineva sa puna niste poze, sau sa imi zica un cod, sau cum arata barele transversale pentru golf 4 in doua usi? in fata inteleg in mare cum se prind, dar in spate cum este? Am vazut ca postase un coleg niste poze, dar nu mai sunt valabile link-urile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

acesta este sistemul de prindere pentru Bora sedan ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

ceva recomandari pentru barile transversale ?  ceva ieftin si cat de cat bun ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cumparat aseara de la Norauto bare transversale din aluminiu super bune atat ca pret cat si par si foarte rezistente la greutate

au costat 300 lei, au si profil rotunjit, se monteaza destul de usor si arata chiar bine pe masina

vanzatorul spunea ca nu fac galagie la viteze mari, datorita profilului aerodinamic .. asemenator celor de la Thule care sunt de 2 ori mai scumpe

garantie 5 ani

 

au avantajul ca se vand din 2 componente separate: adica suportii de prindere ( pret 100 lei)  si barele de aluminiu ( pret 200 lei)

daca schimbi masina .. poti cumpara doar suportii  si refolosesti barele din aluminiu

 

o sa revin si cu poze cu ele montate

post-68319-0-83091600-1428657549_thumb.j

Modificat de stefanutz30
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

si pozele de care spuneam

post-68319-0-54143200-1429645565_thumb.j

post-68319-0-21298000-1429645570_thumb.j

post-68319-0-85409100-1429645575_thumb.j

post-68319-0-70095900-1429645580_thumb.j

post-68319-0-18671100-1429645585_thumb.j

post-68319-0-64570600-1429645592_thumb.j

post-68319-0-55159200-1429645598_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rau nu arata...dar suportii aia nu au nici o treaba cu aerodinamica...

Ai mers cu masina la viteze de autostrada? cat de zgomotoase sunt ?:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

te rog spune-mi si mie ce cod aveau barele ?.....multumesc


imi poti spune te rog un cod pentru kitul de portbagaj ?multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar ce m-am intors din concediu, am mers pe autostrada Soarelui si doar de la viteze de peste 140 - 150 km se auzeau putin, oricum nu mai deranjante decat motorul masinii :)

per total sunt foarte multumit

 

acum urmeaza sa schimb masina, fiindca barile sunt din 2 bucati sper sa pot folosi ori suportii sau poate barile de aluminiu .. inca nu stiu ce voi cumpara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

753215

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua,  am si eu o intrebare.


Stie cineva daca se gaseste pe undeva yala pentru portbagaj suspendat? recent am intrat in popsesia unuia si surpriza cheia nu este buna si el este inchis, l-as gauri dar mi-e frica sa nu-l stric si sa stau dupa aia sa ma uit la el, am fost prin oras (daca Focsani se poate numi oras) la mag de piese auto si surpriza mi s-a spus ca nu se gaseste asa ceva nicaieri, am cautat si pe net dar mai mult am gasit yale de blocare al barelor transversale. 


Asa ca daca ma poate ajuta cinerva cu o informatie va multumesc.


Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

3B0 071 734 - cod peisa OEM.

NU e stres daca dai gaura, functional va fi in continuare, doar ca nu va mai fi antifurt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut! Poate cineva sa puna va rog un cod al barelor pentru golf 4 in 2 usi? sau un link cu modelul pe care il pot cumpara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!