Jump to content

Jante Cupra 17" Pe Ibiza


cozmozs
 Share

Postare recomandată

Am acum un pont sa iau de la cineva jantele de cupra pe 17" noi noute....as vrea o parere poate sunteti mai avizati....daca merita...daca e ok cat de cat...stiu ca te cam zgaltie ...stiu cum este de menajat la gropi....in schimb nu stiu daca se pot monta fara probleme....daca o menajez am inteles ca nu am prea as avea probleme cu directia sau suspensia...

jantele sunt alea standard de cupra .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

una la mana pe talonul masinii scrie doar de 14, 15 si 16 ca sunt autorizate. sa-ti pui de 17 nu e cam riscant ?

daca treci peste "obstacolul" asta, eu cred ca ar da bine pe masinuta :) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu ma gandeam la pasul asta... dar n-am gasit jantele si am renuntat. Te invidiez pentru ele.

Eu zic ca merita, mai ales daca schimbi si spoilerele cu cele de cupra.

Atentie insa la dimensiunea cauciucurilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da...la dimensiunea cauciurilor sunt exact alea de cupra/fr "Anvelope 205/40 R17" .. si odata ce pe alta varianta de ibiza ele sunt omologate eu zic ca s`ar putea rezolva si la mine...deoarece la cupra/fr ele vin din fabrica asa.

am uitat sa precizez..jantele sunt noi noute in cutie nerulate :)

Modificat de cozmozs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu vor fi 205/40/17, ci vor fi 215/35/17. Cupra are aripile mai evazate, la tine vor atinge cauciucurile de aripi cand virezi maxim.

Repet, dimensiunile standard sunt:

185/65/14

195/55/15

205/45/16

215/35/17.

La un calcul sumar vei vedea ca am dreptate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm....pai atunci e cam problematic...asta e singurul lucru la care m`am gandit si eu .. sa nu atinga la viraje....de asta am si intrebat :) nu stiu ce sa fac.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...Roadrunner...

205/40R17 e standard la Ibiza... vezi Ibiza Cupra de exemplu. Garantat 100%, ca daca nu iti iei jante cu cine stie ce ET deplasat, nu ating. Am eu pe Ibiza, pe jante 7x17", ET35 si nu ating absolut deloc.

Dar, sa zicem ca tu vrei 215/35/R17. Le iei de unde ?...

Modificat de ...Roadrunner...
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa stiu si eu....205/40r17 sunt standard...si sunt si pe cupra si pe fr difera doar modelul jantelor :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am testat jante de 17" pe cordoba...si freaca in aripa, deci o sa frece sigur si la Ibiza... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!