Jump to content

Mkv Gti


mkvgti

Postare recomandată

Mea Culpa ! :)

 

Daca motorul la A3 este la fel pozitionat, eu am vazut la A4 pozitionarea 

Link către comentariu

La A3 este aceeasi pozitionare, fiind pe aceeasi platforma.

La A4 este intradevar amplasat longitudinal. 

 

Exact, dar vorbim de platforma PQ35. :)

Link către comentariu

Am citit cu interes tot topicul tau, imi pare foarte bine ca sunt oameni care apreciaza GTI-ul.

 

Super frumoasa masina, bafta in continuare la modificari!

Link către comentariu

Multumesc mult! 


Am incercat un top speed in drum drept, un pic de deal, un pic de vale, vant din lateral, m-am dus lung cu a 5-a 250 si dupa a6a.

Link către comentariu

da, benzina buna, de ce sa fiu carcotas.

Respira altfel cu Evoms ul, trage bine.

Link către comentariu
  • 3 months later...

Stie cineva cand se duc bobinele? ca pe tester nu mi indica nimic, dau scanteie toate sunt ok dar uneori imi da in nas,ce sa fie? 

Si daca cele de audi R8 dau randament mai bun? , am tot citit pe forumuri, ca daca le schimb vreau sa pun ceva bun. ms

Link către comentariu

Pune mana pe fiecare si vezi daca simti o bataie mai tare. Nici la mn nu dadea nimic pe tester dar bobina 4 pierdea curent.

Link către comentariu

Trebuie sa schimb discurile si placutele, care credeti ca ar fi o investitie mai buna: discuri fata-spate si placute fata-spate de la reprezentanta (sau ceva bun aftermarket - poate imi dati un pont) sau un kit fata sh de audi s3/r32 la care nu stiu daca discurile si placutele sunt inca ok? 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Din toate articolele, care sunt strict necesare pt conversia la K04? cei care au trecut la k04, ce alte artificii mai trebuie?

post-16851-0-78176300-1410719973_thumb.j

Link către comentariu

Poate mai e cineva interesat de preturile actualizate la pbn pt conversia la k04.

Un calcul simplu ne arata ca toate accesoriile pe langa injectoare si turbina ar costa in jur de 2200ron dar nu e nevoie neaparat de toate, depinde f mult de mecanic.

Un injector e aproape 900ron x 4buc=3600ron

Axe cu came de audi s3 (doar admisia) - 1550ron

Turbina K04 de noua - 7962ron 

_____________________________________________________

 

Piesele de noi ar ajunge la un total de aprox. 15.000ron.

Am postat lucrul asta pt a avea un termen de comparatie cu piesele sh de pe piata. 

 

Eu am luat turbina sh si injectoarele de noi la un pret bun si deja sunt la limita bugetului, sunt multe costuri neprevazute, nu mai spun manopera, ulei, antigel, relocare dv, multe multe si cine stie ce mai gasim la demontat. 

 

Spor la modificari.

post-16851-0-91896500-1411017080_thumb.j

Link către comentariu

Hai sa facem un haz de necaz, pentru fiecare calut in plus trebuie 100ron, simplu. :tuktuk:

Voi trageti concluziile, daca merita sau nu.

Link către comentariu

Are dreptate saibot, este garnitura de la clapeta nu cea de la admisie( adica cea verde si rotunda)

Link către comentariu

Nu mai stiu codul...dar il gasesti in ETKA. In principiu ti-l poate spune oricine vinde piese auto

Link către comentariu

sa verifici daca turbina are pe furtun valva unisens de la pcv si s-o scoti sa nu ai pacanit in admisie

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!