Jump to content

Mkv Gti


mkvgti

Postare recomandată

unul stoc cum vine asta? pentru relocarea dv-ului din admisie? :))

Link către comentariu

Lasa ca merge si asa! nu se uita nimeni sub capota :P

Link către comentariu

Si am ajuns si la 100.000, din care: 

Stage 1 de la 20.000

Stage 2 de la 40.000

Stage 2+ de la 60.000

Stage 3 de la 90.000 

 

un motor fiabil, revizii la timpul lor si totul va fi ok, foarte multumit de masina, sper sa fie bine in continuare.

post-16851-0-69870400-1431282391_thumb.j

Link către comentariu

Un numar frumos, spor in continuare si hai cu stage 4!

Link către comentariu

Felicitari,esti cel mai bun exemplu de dat cum ca si motorul tfsi este unul fiabil :)  La un mic calcul estimativ in 100.000 km ai bagat benzina totalizand cu aproximatie 10.000 litri :D

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

intercooler! vine vara, pompa de joase iti trebuie doar daca e cea stock praf, frane spate nu cred ca ai nevoie la ce ozn-uri ti-ai pus pe fata ,mai ales ca nu vine in bot dupa spusele tale

Modificat de Roberto666
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Are cineva kit water methanol cu interne stock pe tfsi? e fezabila treaba? imi puteti recomanda pe cineva care stie sa calibreze acest kit pe masina?  

post-16851-0-77192900-1433784903_thumb.j

Link către comentariu

mai are cineva eroarea asta P0441 fault code? si daca da, cum scap de ea? se poate curata  -  Charcoal cannisters? sau eroarea survine de la altceva? masina nu merge diferit, doar imi sta un pitic pe creier ca nu e totul ok. 

Cica ar fi aparut si o revizie 1K0 201 801 E  

post-16851-0-27917700-1434371562_thumb.j

post-16851-0-80953200-1434371566_thumb.j

Link către comentariu

Roberto, poti detalia putin cum se face asta? Sau glumeai?

Link către comentariu

Se poate renunta la canistra,insa stai cu eroarea in bord mereu, asta daca nu o anulezi din soft si nu mai apare :) Rolul ei daca nu ma insel,este de a transforma vaporii de benzina din rezervor,inapoi in lichid, probabil este o masura de reducere a poluarii si a consumului de carburant.

Modificat de golfix
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

La noi in tara exista o firma la Cluj care poate reconditiona diamond cut. La un pret destul de mare, dar asa e cand nu ai concurenta. Poate totusi ajungem sa ne civilizam si sa se poata restaura jantele diamond cut mai pe aproape de Bucuresti. Suntem multi clienti :)).

http://olx.ro/oferta/reconditionarea-strunjirea-fetei-jantelor-cu-metoda-diamond-cut-ID2Ot4r.html#59c1ca126b;promoted

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Dar ce probleme au? zgarieturi in material? sau lacul se cojeste? Ar merita intrebat si la Cluj cat costa.

Link către comentariu

In poza postata apare doar una din jante care arata mai bine, au si zgarieturi in material si lacul se exfoliaza in unele locuri.

Am mai incercat cu vechile mele jante o tentativa de aluminiu polishat dar se pateaza la prima ploaie, cica n-ar exista solutii de a lacui aluminiul. 

Cam asa arata cea mai dezastru...

Interiorul nu e atacat, ma gandeam doar fata plana s-o reconditionez.

post-16851-0-96912300-1435160911_thumb.j

Link către comentariu

CNC-ul e singura solutie, mai exista o firma in Timisoara care face, dar la aceleasi preturi.

Diamond cut sunt greu de pastrat/ reconditionat la noi.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Dar dupa ce ar fi refacute CNC nu se pot lacui electrostatic? Sa reziste macar cativa ani? Cat stiti voi ca ar costa refacerea diamond cut la noi?

Link către comentariu

In operatiune se si lacuiesc la final. Practic ar arata ca noi.

Citisem ceva de 6-700ron pe bucata pentru 18. Partea buna este ca pot face si interiorul negru.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mi se pare prea mare investitia, nu stiu daca se justifica, mai bine iei second impecabile la banii astia.

Link către comentariu

Tocmai asta e ideea ca e aproape imposibil sa gasesti impecabile pentru ca e o suprafata foarte pretentioasa.

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!