Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

De cand am postat ultimul mesaj, nu s-a mai stins becul deloc din portiera soferului :) Cred ca e luna de atunci :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai umbla la broasca ca iti va consuma bateria cu siguranta....a venit si iarna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau daca nu ai timp s umblii. la broasca, fa ca mine scoate becul din usa. Plafoniera nu sta aprinsa? Eu in weekend voi desface usa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar daca scoti lampa din usa, inchizi plafoniera, curent tot va consuma deoarece broascs transmite semnal ca e deschisa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inteleg. Il voi inlocui oricum....dar sti ce ma intreb...cum e posibil ca plafoniera sa indice ca usa e deschisa, dar inchiderea centralizata sa functioneze bine, iardaca deschid din telecomanda masina dupa care deschid usa cu probleme si dupa 30 secunde inchiderea sa inchida usa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Post dublu datorita telefonului. Rog un moderator sa il stearga

Modificat de paulghidel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, dar cam scump, si trebuie sa tii cont de partea pe care se monteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca s-a inteles gresit, desi nu m-am exprimat incoerent :)

Nu s-a mai stins in sensul ca atunci cand deschideam usa se aprindea, nu il gaseam stins din cauza lipiturilor pe placa.

Asa, el se stinge cand inchid usa.... Cum se face ca de cand am postat mesajul de mai sus, iar a inceput sa dea probleme :) Adica, cateodata cand deschid usa din interior sau exterior ma uit la bec si e stins :(

Mare prostie cu placile astea de la broasca usii soferului. Dupa ce ca romanul se chinuie sa schimbe switcu-ul respectiv, deci o faci ca noua pentru cativa ani, apar probleme cu lipiturile pe placa :(

 

Ieri de exemplu, intrasem in masina si imi montam statia CB, iar usile s-au inchis automat dupa cateva secunde :(

Uiti cheia in masina, daca esti plecat departe, esti mancat.

 

Pana la anul trag de ea asa, cand se aprinde becul, cand nu, poate gasesc pe cineva sa-mi refaca si mie lipiturile. Personal ca sa ajung la placa, trebuie desfacute arcuri si scripeti pe acolo si mi-e frica. Am mai incercat eu sa desfac una acum 2-3 ani si nu am reusit, mi-au sarit toate arculetele din ea de nu am mai stiut unde sa le pun. La momentul respectiv mi-am cumparat alta SH.

Modificat de Ionut Maruta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum, depinde si de dexteritatea si experienta fiecaruia... e mai greu cand tu ai desfacut una singura...e de inteles.

 

eu cand le schimb switch-ul, le refac si lipiturile si curat si colectorul - ca sa nu mai aibe omul probleme, pe viitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tu, da ! Tu le faci si le desfaci pe toate ! Jos palaria :)

Nu stiu cine pe cine sa gasesc la mine in oras, pentru la anul, sa-mi refaca si mie lipiturile :tuktuk:

Modificat de Ionut Maruta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate, in zona voastra nu prea.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am un golf 4 variant si nu pot sa mai deschid haionul nici cu cheia nici din clapeta. Stie cineva vreo modalitate sa-l deschid?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rabatesi banchetele si intri in portbagaj inarmat cu o surubelnita stea sau torx20.in scobiturile plasticului unde bagi mana sa inchizi hayonul vei vedea doua capacele.desfa-le, scoate cele doua suruburi, trage tare de plasticul negru si apoi trage de urechea broastei si vei deschide hayonul. Cauzele pot fi diferite-fire inrerupte intre hayon si caroserie, motoras inchidere blocat, broasca defecta. Eu banuiesc motorasul de inchidere. Butucul e posibil sa fie colmatat si e blocat. Este frecventa defectarea butucului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am un golf 4 variant si nu pot sa deschid haionul nici cu cheia nici din clapeta. Stie cineva vreo modalitate sa-l deschid?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salut,

 

As avea eu o rugaminte daca ma poate ajuta cineva cu o schema electrica a usii stanga(sofer) pentru ca am probleme cu acel bec de pe usa azi am demontat usa crezand ca este de vina switch`ul dar nu era asa.

 

Pentru masina din profil.

 

Numai bine!!

Modificat de moldo90
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi nu imi vine curent la el credca nu mai am masa l el ca daca il ating de usa cu minusu (-) se aprinde dar daca inchid usa ramane tot aprins!!Si Switchiu l`am probat ieri ca am demontat usa toata si am dat broasca jos si functioneaza l`am probat cu aparatu de masura si cu un bec de 12V cu tensiune de 12V bine inteles.si nu stiu de unde ar fi problema...Toata problema o aparut de cand mi`o montat unciumi`o(fiind electrician auto de cand il stiu...) modul de inchidere centralizata si s`a chinuit sa mi`o faca sa se inchida geamurile cand o inchid din telecomanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MAsa o da switchul de usa. deci problema ta e switchul sau broasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broasca functioneaza bine!!nu am probleme cu ea ci cu becul din usa nu mie se mai aprinde!!!Doar daca il ating de usa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PAi eu ce am spus mai sus? Tu atingandu-l de usa dai masa. Switchul din broasca exact asta face, da masa catre bec sa se aprinda. Deci , acolo e problema, de la firul de la bec pana in switch si trece prin broasca. Ai refacut lipiturile pinilor din broasca?

daca lasi luminile aprinse, scoti cheia din contact si deschizi usa, te avertizeaza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma avertizeaza doar daca ating becu d usa altfel nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi pe cablaj si verifica daca primesti comanda de la yala..... pana nu verifici asta, nu faci nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!