Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

sal tuturor

unde gasesc swich-uri noi in craiova? Am intrebat la cateva magazine auto si acelasi raspuns la toate. ''nu avem''

pentru cei din craiova care au problema asta ii pot ajuta eu cu refacerea lipiturilor si schimbarea swich-ului daca il aduceti voi sau imi zice cineva unde gasesc!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai primit link, cu magazinul de unde le poti comanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms frumos

la magazinle de componente electronice nu m-am gandit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta nu e bun - ca nu se desface, sa-i schimbi doar partea superioara - care se defecteaza in cele mai multe cazuri. Crede-ma, le-am analizat pe fiecare-n parte....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

true, true...asa e.

totusi nu as zice ca nu e "bun" :D, nu e bun pt usurarea muncii si a pastrarii nitulrilor originale ale switchului de pe masina.

Cel de pe masina cred ca e customizat pt vw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e rau... dar pentru pastrarea aspectului si a modelului original - V4NC- e cel mai bun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o adresa de unde pot cumpara va rog swich?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai vazut in postul de mai sus ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am demontat fata de usa geamul jos am desfacut cele doua suruburi de la broasca yala nu am putu so desfac dar broasca se mai tine intrun cablu subtire care atunci cind trag de miner se intinde si nu pot so desfaca so scot afare definitiv iar yala trebuie scoasa neaparat?cum o scot?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am demontat fata de usa si broasca am vazut ca swtchu e prins prin lipere in doua puncte deci trebuie pistol de lipit am dat cu wd40 si dupa ce fac rost de pistol sa demontez din nou dar acum nu mai stiu sa pun acea tija de la inchiderea centralizata care are plasticul acela in cap si care se ridica cind o descui si coboara cind incui usa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat inapoi fata de usa broasca si la sfirsit am vazut ca nu mi se mai inchide usa tine ceva la broasca am slabit un pic cele doua suruburi care tin broasca si sa inchis mai greu dar sa inchis ce sa fie oare?am gresit eu ceva la montare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai mult ca sigur. Jos cu ea, inainte sa strici altceva.

Verifica bine asamblarea dintre partea electrica si cea mecanica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am sa fac dar spunemi si mie florin pas cu pas cum demontez broasca si butucul pina acolo ma descurc dar de acolo sint cam in ceata ce dau prima data jos butucul cum il dau?sau broasca ?niste poze miar fi utile sau un link ceva,si switchu il desfac cu pistolu de lipit sau merge si altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema mea este ca demontez tot pina la butuc si broasca dar cum naiba fac sa dau butucul jos si broasca care se mai tinea intrun cablu care era actionat de minerul exterior.....trebuie sa dau jos si minerul sau doar braosca care este ordinea si cum fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sub capacel - eventual ti tras de maner, cand slabesti surubul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

legat de switch la mine cand usa se dechide parghia care trebuie sa apese pe switch ramane mai afara, nu coboara sa apese pe switch, daca apas pe ea becul se aprinde. Am uns cu vasilina dar nu vrea, de fapt merge cand vrea ea.

Switch.ul a fost schimbat, am pus unul cu parghie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu coboara total.... nu-i mare bai... problema e ca switch-ul nu e ce trebuie sa nu l-ai pozitionat perfect, toleranta fiind mica, el nu e actionat decat cand limba ajunge in pozitia maxim deschisa.

da jos yala si repozitioneaza-l sau stramba parghia, astfel incat sa lucreze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok ms......de umblat la el oricum urma sa umblu, problema sa nu fie din broasca

ms mult...diseara am treaba :icon_bounce:

Modificat de theoane
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desfa tot si eventual ma suni, daca sunt ceva complicatii.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desfa tot si eventual ma suni, daca sunt ceva complicatii.....

am rezolvat.o....sper

am apasat usor cu o surubelnita subtire pe parghia switch.ului si si.a revenit

am scapat de demontat SPER

sanatate si numai bine florine :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai trebuie curatat din cand in cand cu spray special cu alcool.

Si mie mi-a facut azi cateva figuri dupa ultima curatare de acum 2 ani si e semn ca maine tre sa-i dau ceva spray.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!