Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

Da, se mai intampla ca un switch distrus sa strice "limba" de plastic. Ori incerci sa o repari - cazul tau, ori o cojesti de plastic si ii pui parghie de metal la switch.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok am schimbat switch-ul, totul e ok :)

DAR, duminica am observat ceva ciudat, mai nou daca deschid masina din telecomanda, si ma pun in scaun vad ca lumineaza pe jumate "portbagaj deschis" (figura cu masina si portbagaj deschis). Dar asa pe jumate. Daca deschid portbagajul, se aude sunetul si textul specific, si figura lumineaza tare atunci. Inchid portbagajul, dar figura mai lumineaza pe jumate (adica putere redusa). Daca inchid usa soferului sau orice usa deschisa, dispare si figura cu portbagaj...

Idei??

Edit: daca ar trebui sa schimb si switch-ul de la portbagaj (daca este asa ceva acolo) e la fel ca switchul din usa?

Modificat de norbi_nw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceva nu e in regula......de undeva fura ceva curent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema asta a aparut numa dupa ce s-a instalat switchul nou. In rest nu s-a umblat niciunde... (dupa cateva zile de la instalarea switchului).

Cum as putea sa aflu ce fura si de unde fura? VAG COM ar arata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred. Vezi ce ai pus aiurea pe la switch .... poate ai ciupit vreun fir la montaj....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Uite ca m-am trezit si eu in fata neplacutului eveniment de a constata ca "limba de plastic" din broasca stanga-fata avea un santulet. Preaminunatul Swich mi-a facut figura. :banghead: In zona in care stau acum, slabe sanse sa gasesc un magazin de piese. Asa ca azi, m-am inarmat cu rabdare si am zis... ori el ori eu! Am curatat cu grija, am lipit pe "cocoasa"care actioneaza Swich-ul u fasie mica de tabla de aluminiu (de la o cutie de bere), am montat si am scapat de grija.

Nevoia te invatza intotdeauna!! (Pacat ca nu am facut si foto, dar maine vreau sa schimb tapiteria de pe fetele de usi si sigur umblu iar la usa...poate reusesc sa fac o poza :rolleyes: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. revin si eu cu o problema,de ceva timp am sesizat ca nu mi se mai aprinde nici o lumina de interior, nici de la portiere , nici la plafoniera si nici cea din portbagaj. am verificat sigurantele si sunt ok. e vreo problema cu modulul acela confort? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o scanare ai incercat?

L.E.- ai cheie briceag? daca da, se incuie din buton?

Modificat de kelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate ca din problema ce am postat pe pagina anterioara (se aprindea din cand in cand martor portbagaj deschis pe jumate (lumina redusa), si cand inchideam usa sofer sau pasager se stingea) sa se descarce bateria?? Nu am mai circulat cu masina de miercuri, si azi dimineata nu mai aveam baterie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se cam poate.....ca cine stie de ce iti fura curent. Nu se consuma de la martor, ci de la cauza care il apride.....ti-am zis sa desfaci usa si sa verifici ce ai facut pe acolo....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da dar nu eu am montat switchul... altfel desfaceam de mult. Oricum maine ma programez la un electrician si ii zic ca s-a umblat si acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Problemele de natura electrica ma urmarec la tot pasul..Luminile de la usile din spate functioneaza corect la inchiderea/deschiderea acestora, dar cea din porbagaj,cele de la usile din fata, plafonierele din spate raman aprinse chiar daca am usile inchise.La plafoniera din fata nu imi vine curent deloc,iar buzzerul de lumini aprinse se aude continuu cand am pozitiile aprinse cu usile inchise sau deschise.

Inchiderea centralizata nu functioneaza corect in sensul ca se deschid toate usile mai putin cea din stanga fata care trebuie sa o deschid cu cheia, iar de inchis trebuie sa le iau pe toate la rand cu cheia.Am pus-o pe tester si mi-a dat semnal intermitent usa dreapta spate, am remediat problema in sensul ca erau 2 fire rupte.Le-am reconectat dar fara efecte concrete.Functioneaza la fel ca inainte.

Modificat de wolksmanT4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai probleme cu switch-urile de la usile fata si de la portbagaj. Din cauza asta trebuie inchise fiecare.....ca vede usa de la sofer deschisa. Remediaza problema la usile din fata si o sa isi revina.

P.S. - sa refaci si lipiturile de pe placile yalelor, daca tot desfaci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

remedierea problemei inseamna schimbarea switchurilor sau se pot repara...sincer nici nu stiu cum arata.Maine o sa imi bag nasul sa vad ce si cum pe acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se schimba. Sunt niste "intrerupatoare" mici. Poate ataseaza Florin o poza. Eu am cumparat switchuri din Timisoara cu 5ron/buc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poze am pus in posturile anterioare. Uite aici un clip facut de mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acesta este switch-ul, codul lui este V4NCT7 si poti sa-l comanzi de pe www.adelaida.ro

post-11532-0-91967900-1312144706_thumb.j

Modificat de kelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca pro lema e la usa soferului, la diagnoza ce zice? O vede tot timpul deschisa sau nu o vede deloc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la diagnoza mi-a dat semnal intermitent usa dreapta spate.am rezolvat-o acolo.o sa fac iar o diagnoza sa vad ce mai da

acesta este switch-ul, codul lui este V4NCT7 si poti sa-l comanzi de pe www.adelaida.ro

Multumesc mult!Era cat pe ce sa cumpar de pe forum cu 30 de ron acelasi produs :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

acesta este switch-ul, codul lui este V4NCT7 si poti sa-l comanzi de pe www.adelaida.ro

Pe Maica Domnului stie cinava daca se gasesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se gasesc oricum. Trebuie sa intri intr-o organizatie secreta, apoi dupa ce treci ritualul de initiere ai acces la unele informatii... :biggrin:

Vezi pe siteul de mai sus, sau aici. Am cumparat si eu de la ei.

Modificat de b4dy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Maica Domnului iti aduc la comanda switch-uri Saia Burgess, in rest gasesti de toate formele,culorile si marimile. comanda de pe cele doua site-uri indicate( ade electrocom sau adelaida).organizatia secreta a fost demascata :blink: :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit un cod de original 8D5 959 489 in jur de 9 euro.E sistemul de portbagaj bora..polo.Poate va ajuta pe ceei ce lucrati in bransa.Banuiesc ce switch e identic cu ceel montat pe usa.

post-64586-0-84902000-1315387528_thumb.j

post-64586-0-99150700-1315387543_thumb.j

post-64586-0-43654600-1315387558_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pare a fi acelasi cu broasca de la bora/golf/passat etc

si la 9 euro nu e scump, decat sa faci inventii pe acolo cu tije, par mai usor de schimbat tot acel sistem

se gaseste prin cataloagele importatorilor de piese cunoscuti ? autonet, unix etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!