Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

multam, dar la mine e vorba de portiera stanga spate, si e blocata in pozitia inchis, din aceasta cauza e mai greu cu datul jos al fetei usii!!!( nu pot deschide usa de nici un fel)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu ai reusit, cu ce ti-am trimis, sau nu ai incercat, inca ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine a fost blocata usa stanga spate si am reusit sa desfac fata de usa cu ea inchisa . Cele doua suruburi de sub usa am reusit sa le desfac cu surubelnita torx , prima data am incercat cu surubelnita in care se puneau diferite capete dar nu am reusit , nu a intrat varful .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare baieti,

la Seat Cordoba 2004 este acelasi switch ca la Golf?...mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nam desfacut inca usa, astept sa se incalzeasca, nu am gasit un garaj incalzit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la Seat Cordoba 2004 este acelasi switch ca la Golf?...mersi

Identic si la fel :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am o problema cu switchiurile de pe partea stanga. Inspate nu functioneaza deloc si la sofer doar 5 grade cand deschid usa. Problema e ca am descuiat masina din cheie si am umblat in masina pe usa stanga spate; imi faceam eu treaba si .. se incuie masina. Apas din greseala pe telecomanda pe inchis in loc de deschis si incepe sa claxoneze (ceva in genul unei alarme). Asta nu ar fi problema dar daca lasam cheia in masina ... ce faceam spargeam geamul ??? Si cu alarma ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ei da! Eu am patit o chestie identica. Mi s-a incuiat masina cu cheia in contact, pe pozitia "0". Nu am putut sa o descui. Motivul a fost tot un switch blocat care nu a mai sesizat usa deschisa intre tipm, dupa oprirea motorului. Am spart un geam si am intrat in interior. Din pacate dublura cheii se afla la 150 km departare!

Modificat de KatBlade
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am dublura dar cand era s-o patesc o aveam la br si eu eram la cta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multi posesori de VAG, patesc acest lucru. Lasa cheia in contact, ies din masina, inchid usa....si in 15 secunde se incuie masina. Totul din cauza switch-ului defect, modulul confort nu "vede" usa deschisa...si incuie masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am uitat ... la mine cand incui usile din interior cea din stanga spate nu se incuie (se incuie odata cu toate si apoi se descuie singura) trebuie sa apas eu "tamburelul" cu mana ca sa o pot incuia si pe ea. Asta in cazul in care ma gonesc parintii de acasa :D

Sa fie oare de la protectia aceea pentru copii (butonul care il invarti cu cheia)??

Modificat de gabrielbr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai lipituri reci pe broasca respectiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta inseamna ca poate sa nu fie si switchul stricat?? lipituri reci adica fludorul crapat pe placa aceea din broasca??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact. Totusi daca desfaci poate schimbi si switch-ul ca cine stie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca il desfac (cand se incalzeste) refac lipiturile si masor si curat si switch-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tot umbli acolo....dar e asa cum ti-au zis si colegii, mai sus - lipituri reci, pe placa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare...aveti careva o poza cu un switch...ma gandeam sa intreb la un magazin de electronice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt o gramada de poze, la posturile 1009 si 1004. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc florin...greseala mea ca nu am citit cateva pagini in spate...

modelul indicat de kelu V4NST7UL doar la acea locatie se gaseste?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai usor, acolo il gasesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la magazinul indicat in linkul pus de b4dy stocurile nu sunt reale.daca vreti sa comandati de acolo, sunati intai si verificati existenta produsului, pt ca altfel ei va preiau comanda si aveti surpriza sa o primiti dupa o luna cand le intra produsul pe stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna am si eu o intrebare daca cunosteti pe cineva din Brasov sa monteze acest switch la mine sant duse ambele de la portierele din fata , prima data a picat cel de la sofer dupa care si celalalt cel din dreapta , mai piue cand iau o curba mai nervos cel din dreapta indicand portiera deschisa 1-2 secunde , sant de langa Brasov pe la sevice am tot intrebat dar baietii nu se baga cica broastele sant nituite si fac parte din pachetul de siguranta al masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

partile mecanice ale broastelor sunt nituite intr-adevar insa switch-ul se poate schimba fara probleme si fara a pune in pericol siguranta masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!