Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

salut, am si eu o problema am un golf4 ,1.9. SDI. si am probleme cu portierele, imi tiuie martorul ca am usa deschisa, am scos mufele din usa( broaste)si haion si tot imi tiuie martorul ca as avea usa deschisa? ce se poate face? (precizez mufele din usii le-am scos ) :-?? Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoate mufele din calculatorul de usa, poate e o problema acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, am si eu o problema am un golf4 2002 ,1.9. SDI. si am probleme cu portierele, imi tiuie martorul ca am usa deschisa, am scos mufele din usa( broaste)si haion si tot imi tiuie martorul ca as avea usa deschisa? ce se poate face? (precizez mufele din usii le-am scos ) :-?? Stima


scuze, unde se afla acest calculator ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi, am gasit la mine se afla sub bord la sigurante acolo..si am observat cand scot mufa numai face cand o bag incepe iar si tiuie martorul, daca schimb modulul trebuie ceva anume cod? sa se potriveasca ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desfa modulul si verifica lipiturile pe placa sa nu ai crapate sau oxidate. Vezi si codul dupa el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am scos modulul m-am uitat la el nu s-ar vedea nimic, am bagat mufele in usii am pus modulul face la fel dar daca ating sau misc mai tare asa se inchid si deschid usiile singure, daca am scos mufele la modul imi sta aprins martorul de usi si tiuie. nu se poate verifica pe undeva modulul sa elimin din ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica atent lipiturile din modul si mansonul cu fire/mufe ce ies din el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu imi pot da seama ce ar putea fi.. o sa iau si eu prin eliminare o sa imi cumpar un modul daca tot face o sa imi cumpar si broastele din usii .Ma dispera..:((

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Refa lipiturile din modulul de confort si din usa, la switch si la broasca.

Ti-au zis colegii foarte clar, daca nu intelegi sau nu te descurci apeleaza la cineva care stie, altfel ajungi sa cumperi toate piesele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

Daca ii buzzare incontinuu, crezi ca e de la contact imperfect?

 

E de la un contact prea bun, verifica matele din usa si din burduful dintre usa si stalp dar si mufa de la motoras(calc usa)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, am si eu o problema am un golf4 2002 ,1.9. SDI. si am probleme cu portierele, imi tiuie martorul ca am usa deschisa, am scos mufele din usa( broaste)si haion si tot imi tiuie martorul ca as avea usa deschisa? ce se poate face? (precizez mufele din usii le-am scos ) :-?? Stima

scuze, unde se afla acest calculator ?

 

da jos masca de la pillar picior sofer - unde e manerul de deschidere al capotei si scoate mufa de la usa - daca tot face, e de la modul confort, etc... dar trebuie verificat bine inainte, sa nu-l cumperi degeaba....

 

Daca ii buzzare incontinuu, crezi ca e de la contact imperfect?

 

E de la un contact prea bun, verifica matele din usa si din burduful dintre usa si stalp dar si mufa de la motoras(calc usa)

 

contact imperfect - sigur nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut stimați colegi.... Aș vrea să știu și eu dacă la un golf 4 e posibil să fie activat buzzerul pentru faruri uitate aprinse...și dacă e posibil care e procedura prin vag-com.... precizez ca nu e ars deoarece functioneaza la centura si frana de mana.... iar lumina la plafoniera se aprinde

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o vaga banuiala ca sant diferite bazaitorile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se face din vcds. Iti arata usa deschisa in bord? Posibil pb cu switch-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur nu vede usa soferului deschisa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba da ... tocmai ca  vede si usa soferului deschisa... sa inteleg ca nu e nici o procedura prin vcds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce an este golful 4 ?

Se poate 100%

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cumva e buzerul dus ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zice ca nu e ars .... ca ii buzuie la frana de mana ,daca pleaca cu masina si e actionata .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai defect switch ,daca buzzer e ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am înțeles... O să văd dacă e defect cum se poate rezolva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut stimați colegi.... Aș vrea să știu și eu dacă la un golf 4 e posibil să fie activat buzzerul pentru faruri uitate aprinse...și dacă e posibil care e procedura prin vag-com.... precizez ca nu e ars deoarece functioneaza la centura si frana de mana.... iar lumina la plafoniera se aprinde

 

1. La Golf 4 nu are avertizare la centura...

 

2. cel mai sigur, pune o scanare la intreaga masina sa vedem despre ce e vorba - daca la frana de mana trasa, merge -atunci problema este din yala - switch, lipituri reci, etc.... se repara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ! cineva un diy pt schimbarea microswitchului din uşa din spate la un golf 4? multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!