Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

La tme este mai ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MAi bine iei unul cu protectie contra apei .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care ii ala si de unde? Astea sunt universale? Le pot folosi si pe passat, polo si golf?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Ninule, sa nu te superi... dar tu nici nu citesti - pai cat ne-am batut noi capul, am postat, etc.. sunt 165 pagini numai pe acest topic.

 

V4NST7UL http://www.tme.eu/ro/katalog/?art=V4NST7UL

 

sau V4NC

 

da, le poti adaptat pe oricare dintre cele enumerata de tine, dar frumos este sa citesti un pic paginile anterioare, etc ... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, da ai dreptate, eram pertubat ptr ca ieri am  avut o tentativa de a desface "brosca" la golfu 4... gasisem pe eBay dar la 10€ cu tot, yala made in china cu 25€ si la dezmebrari de pe un polo cu 15€ daca il dau eu jos.

In plus vorbisem pe ceva pagini anterioare. Vream sa stiu daca cel "impermeabil" se potriveste ptr toate.

Scuze nu o sa se mai repete :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

azi am montat un V4NST7UL pe o bora si a potrivit de minune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Buna ziua, ieri am desfacut portiera stanga față pentru a inlocui micro swich-ul dar surpriza a fost ca erau firele smulse de mecanismul macaralei, am masurat cu instrumentul pe mufa de la mecanismul de inchidere si switch-ul este ok, am inlocuit portiunea de cablu, am conectat totul la loc dar nici plafoniera nu se aprinde si nici becul din portiera, verificat becurile si sunt ok, pe cablul care a fost rupt exista tensiunea de comanda.

  Este posibil sa fie anulata din calculator?

Modificat de advrider
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU, nu ai cum sa o anulezi din calculator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Astazi am deschis portiera dupa ce am oprit motorul am uitat  farurile aprinse si am auzit buzerul, deci ceea ce am reparat ieri este ok, ( precizez ca sunt proprietarul acestei masini  de cateva luni si asa am cumparat-o)

 Daca deschid portierele din spate se aprind toate plafonierele si toate becurile de la portiere.

 Nu inteleg de ce la portiera stanga față se aude buzerul cand uit luminile aprinse (fapt care indica ca switch-ul de la broască este ok) si nu se aprinde plafoniera.

Modificat de advrider
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Nu vad profilul, ce masina ai....dar trebuie sa verifici modulul confort, cablajul, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu din ce motiv nu se afiseaza profilul, la mine se vede, masina este Golf 4  1.9 SDI model AQM

Daca ai putea sa-mi spui unde se afla acel modul de confort?

Instalatia elecrica nu pare sa fie lucrată, arată impecabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CCM (comfort control module) se afla sub coloana de la volan.

Modificat de ovidiu94
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc!

Voi incerca sa vad ce pot face.

Modificat de advrider
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Astazi am deschis portiera dupa ce am oprit motorul am uitat  farurile aprinse si am auzit buzerul, deci ceea ce am reparat ieri este ok, ( precizez ca sunt proprietarul acestei masini  de cateva luni si asa am cumparat-o)

 Daca deschid portierele din spate se aprind toate plafonierele si toate becurile de la portiere.

 Nu inteleg de ce la portiera stanga față se aude buzerul cand uit luminile aprinse (fapt care indica ca switch-ul de la broască este ok) si nu se aprinde plafoniera.

verifica firele din mansonul dintre usa sofer si stalp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna seara,

 

Daca demontez fetele usilor (si cea din fata de la sofer si cea din spate) le mai pot incuia si descuia? scuze daca suna aiurea dar nu am mai desfacut.

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le poti incuia fara grija

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar daca dau jos si acea tabla sa ma uit la macara si la prinderea geamului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca dai jos tablele ca la carte respectiv fara sa fortezi in suportul de broasca, nu prea mai ai cum decat daca montezi ulterior broastele la loc si cea pe spate o blochezi din interior iar la sofer o incui din butuc. Si eu asa recomand avandnin vedere ca nu ai maindesfacut. Da jos tot ansamblul ca sa nu rupi vreo clema la broasca sau sa spinteci vreun cablu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am oproblema cu portiera dreapta fata. Mai exact sa blocat yala si nu mai pot deschide portiera, am incercat din interior, din exterior si nici un rezultat. Motorasul yalei functioneaza, se aude cand se descuie, dar nu pot deschide portiera. Cred ca yala este blocata in pozitia inchis. Stie cineva o metoda de acces la yala, sa o pot debloca mecanic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AI umblat la usa repsectiva recent? Ca e ca cam ciudat sa se auda motorasul si ea sa nu e deschida. Cand actionezi deschiderea "tzumburusul" de la usa in cauza se ridica? Se poate demonta pe interior cu grija si ajungi la broasca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din interior ar trebui sa mearga chear daca ar ramane blocata pe inchis

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este in "safe" nu se deschide nici din interior......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am oproblema cu portiera dreapta fata. Mai exact sa blocat yala si nu mai pot deschide portiera, am incercat din interior, din exterior si nici un rezultat. Motorasul yalei functioneaza, se aude cand se descuie, dar nu pot deschide portiera. Cred ca yala este blocata in pozitia inchis. Stie cineva o metoda de acces la yala, sa o pot debloca mecanic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zotica- ti-am raspuns mai sus. Verifica ce ti-am scris si revino cu detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!