Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

Stiu ce zici, dar nu are picioruse care sa il tina pe ala alb si nici ala alb nu are picioruse sa se tina de ala rosu... Ca se vede ca sunt rupte piciorusele... Ma gandeam si eu sa incerc sa lipesc de bloc sticla, ca fata de usa se poate da jos. Nu-i asa? In loc sa dai joc tot blocul ala, scoti mufa de la el, nu?

Eu nu pot sa il las asa... ca blocul e picat in usa.. si nu stiu cum sa il prind sa stea acolo macar... sa nu pice inauntru

Modificat de Mihai V
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nu vreau sa imi fac reclama sub nici o forma,dar atat ca m explicat de multe ori ce se intmpla cu martorul de bord.:ESTE SWITCH-UL DUS,care nu poate fi reconditionat,si spray adidas(e prima oara cand aud) sau wd-40 sunt solutii temporare.switch-ul trebuie schimbat.eu unul am optat pentru asa ceva si merge perfect,si am mai montat si la multi altii.si nu am facut improvizatii ci am facut totul asa cum trebuie.mergeti la maica domnului la acele magazine ,cumparati-va switch-uri si le puteti schimba dar cu atentie.sfatul meu este sa dati search"switch usa-probleme"si veti gasi rezolvarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o intrebare scurta: de cand am luat masina pe mine nu ma avertizeaza cand scot cheia din contact ca am farurile aprinse. chestia asta trebuie activata din vag com sau cum se poate rezolva? din moment ce becurile la usi si plafoniera mi se aprind cand deschid usile ma gandesc ca nu este din switch-ul de la usa, sau?

Modificat de gealatu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cineva din Iasi care poate sa schibe switch-ul de la usa(dreapta fata)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o intrebare scurta: de cand am luat masina pe mine nu ma avertizeaza cand scot cheia din contact ca am farurile aprinse. chestia asta trebuie activata din vag com sau cum se poate rezolva? din moment ce becurile la usi si plafoniera mi se aprind cand deschid usile ma gandesc ca nu este din switch-ul de la usa, sau?

Te avertizeaza doar daca ai si usa de la sofer deschisa si faruri aprinse si cheia scoasa din contact!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare.

Am si eu aceeasi problema cu lumina din potriera soferului, am reusit sa scot lampa, am montat-o pe usa stanga si mergea. Ca sa fiu sigur am scos si lampa de la usa pasagerului, si am montat-o pe usa soferului ca sa vad cu dezamagire ca nu se aprinde.

Si inca un lucru... cand deschid usa soferului becurile din interior nu se aprind si nici macar nu imi tiuie daca las farurile aprinse si deschid usa. Din cate am citit pe forum..ar fi un switch de vina...este intradevar vorba de el...sau ii altceva? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Am mutat toate posturile ( din alte topic-uri ) legate de subiectul switch usa in acest topic .

Enjoy !

PS :

Bytza de vina e switch-ul din usa .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bytza-ete switch-ul dus.click pe semnatura mea si te vei lamuri ce se intampla;este un adevarat fenomen

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Salut! Si eu am o problema asemanatoare.Cand deschid usa de la sofer nu se aprinde lumina din plafoniera si atunci cand am pozitiile aprinse nu se mai aude buzzerul.Cand deschid celelalte usi lumina din plafoniera functioneaza normal.Daca ma poate ajuta cineva,ii multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

switch- ul (intrerupatorul ) de la usa !! nu mai face contact

Modificat de gokey
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si unde este acest switch pentru ca l-am cautat si pe usa si pe toc si nu l-am gasit.Poate ma sfatuiti cum sa-l inlocuiesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutari.Stie cineva unde anume se afla buzzer-ul,si ce anume trebuie desfacut pentru a avea acces la el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi pe paginile 2, 3, 4... de pe acest topic ca sunt link-uri si poze :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu functioneaza sa zicem un switch din usa, nu ar trebui sa apara eroarea :"01359 - Internal Central Locking Switch " dupa o scanare cu VAG com ?

La Golful meu se aprind plafonierele doar la deschiderea usilor din spate, la manevrarea celor din fata nu se aprind nici macar becurile din usi , iar la scanare nu apare aceasta eroare. ma poate ajuta cineva cu un sfat? Oricum astept incalzirea :lol: vremii ptr. a demonta usa in vederea inlocuirii switchurilor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:a mine nu s epoate rezolva prin schimbarea swirch-urilor. E defecta toata broasca :lol: . Si nu cred sa dea eroare. Nici la mine nu a dat la scanare !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit swich-uri aproape de calitatea celor originale la www.metrafo.ro, codul V4NCT7 Microintrerupator 5A/250V bw/o maneta IP40 terminale de lipire | INFO

Producator: SAIA-BURGESS

deosebirea fata de cel original este ca acesta nu este protejat si are 3 picioruse pentru lipire, in loc de fire. Pare mult mai robust decat microswich-urile obisnuite.

Tocmai ce am comandat si primit ceva de la ei, asa ca nu mai reusesc curand sa fac alta comanda. Daca reuseste cineva sa faca comanda, vreau si eu 2 doua buc. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi cer scuze daca s-a mai intrebat dar daca schimb broasca atunci cum voi mai putea descuia usa cu cheia?se face broasca pe comanda sau se schimba cheile?cum se procedeaza?ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se schimba doar partea interna, butucul in care bagi cheia ramane acelasi. Depinde ce problema ai...poate e doar switchul si ai scapat ieftin, nu trebuie schimbata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit swich-uri aproape de calitatea celor originale la www.metrafo.ro, codul V4NCT7 Microintrerupator 5A/250V bw/o maneta IP40 terminale de lipire | INFO

Producator: SAIA-BURGESS

deosebirea fata de cel original este ca acesta nu este protejat si are 3 picioruse pentru lipire, in loc de fire. Pare mult mai robust decat microswich-urile obisnuite.

Tocmai ce am comandat si primit ceva de la ei, asa ca nu mai reusesc curand sa fac alta comanda. Daca reuseste cineva sa faca comanda, vreau si eu 2 doua buc. Multumesc!

post-7016-1200432470_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acesta este switch-ul.cel din poza.asa ceva montez si eu,cu mentiunea ca la mine butonul nu este alb,este rosu. :huh: .succes la montaj.

@redfighter.mai exact ce nu face broasca ta???????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@kelu: Mai exact, nu o pot inchide din central. Dac ao inchid din interior, se deschide singura. Doar din alarma o pot inchide. Mia mult mi s epare ca nici din cheie nu o pot inchide, din exterior. Mi-a fost schimbat mai demult switch-ul in stanga si am dus-o la cineva care a zis ca e defecta broasca. Crezi ca s-ar putea remedia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat si eu unul asemanator dar la mine nu corespund gaurile microintrerupatorului cu cele de la broasca,fiind nevoit sa ovalizez gaurile si nu se aseaza micro corect pe broasca,plus ca pintenul care calca pe micro nu mai are plasticul pe el.Ce ma sfatuiesti sa fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

simplu:cu broasca in pozitia deschis,lipesti switch-ul acolo cu picatura,si apoi poxipol.asta e reteta la mine.dar vezi sa tii apasat switch-ul p urechea broastei incat pinul sa fie apasat(iar cand broasca e inchisa,pinul sa fie eliberat).nu te chinui cu ovalizarea gaurilor pentru ca o sa crape switch-ul pana la urma.cu picatura nu mai cade de acolo.eu am asa la masina mea din luna mai si e totul ok :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de vreo 3 luni ca cnd am masina Switch-ul din portiera sofer a focut-o pe "mortul"...iar azi surpriza:"a inviat"(pt doar 5 min)

e posibil sa fie un contact defect,oxidat???

...pur si simplu fara sa-i fac nimic a inceput sa mearga...acu iar nu merge!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!