Jump to content

Daca Ma Puteti Ajuta


vento-fan
 Share

Postare recomandată

Sunt cam nou pe aici pe la voi, dar indraznesc sa ma strecor si eu. Ma numesc Stefan si sunt proprietarul unui vw vento 1,8 de 55kw. I-am facut eu cateva modificari, asa sa arate cat mai sport dar in limita posibilitatilor mele materiale. De vreun an mi-am luat suspensii sport KW, i-am luat un filtru de aer sport, geamuri fumurii, si niste jante BBS ... 15 205/55, dar am observat ca la denivalarile din asfalt imi trage volanul foarte tare. Cred ca am intrebat peste tot daca ii pot face ceva, fara sa schimb suspensiile. Aaaaa si inca ceva imi termina bucsele de la brat foarte repede. :salut: Le schimb cam la 2000 de km. Chiar nu stiu ce sa fac. Daca ma puteti ajuta cu un sfat as fii super fericit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam asta e treaba cu suspensii sport si cauciuri de 205 , am avut si eu suspensii sport si roti pe 17" 205 / 30 si imi zmulgea volanul din mana :salut: , am renuntat la suspensia sport si rotile le-am schimbat cu 195/50/15 tot mai trage un pic dar nu asa de violent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Stefan si bine ai venit pe forum. :salut:

Poate daca renunti la suspensia sport si pui amortizoare Sachs pe gaz se rezolva problema, dar eu zic sa astepti si parerea mai multor colegi cu susp ca a ta pe vento, mi-e greu sa cred ca nu se poate ajunge la un compromis. 205 la pneuri nu e chiar asa mult, ar trebui sa vezi si ce bucse ai pus pe masina, pe viitor sa ai grija sa fie de firma buna, sigur se comporta mai bine (si probabil si ceva banutzi in plus).

In rest, pune niste poze..... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am suspensie sport pe vento tot kw, cauciucurile sunt 195/50/15 si nu am treaba cu ea nu trage nu bate am facut cu supensia asta vreo 4000 de km . Tu ai doar arcuri sport sau si telescoapele? Incearca sa pui 195 pe fata, ungiu l-ai facut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am suspensie sport pe vento tot kw, cauciucurile sunt 195/50/15 si nu am treaba cu ea nu trage nu bate am facut cu supensia asta vreo 4000 de km . Tu ai doar arcuri sport sau si telescoapele? Incearca sa pui 195 pe fata, ungiu l-ai facut?
Da am si arcuri si telescoate, kitul complect de la KW. cineva mi-a spus odata ca s-ar putea sa existe niste bucse din teflon, ceva racing dar nu stiu ce sa cred.
Salut Stefan si bine ai venit pe forum. :beerchug: Poate daca renunti la suspensia sport si pui amortizoare Sachs pe gaz se rezolva problema, dar eu zic sa astepti si parerea mai multor colegi cu susp ca a ta pe vento, mi-e greu sa cred ca nu se poate ajunge la un compromis. 205 la pneuri nu e chiar asa mult, ar trebui sa vezi si ce bucse ai pus pe masina, pe viitor sa ai grija sa fie de firma buna, sigur se comporta mai bine (si probabil si ceva banutzi in plus).In rest, pune niste poze..... :D
as pune dar am probleme cu usb-ul si nu pot descarca dp aparat. dar promit ca am sa pun foarte curand.
Salut Stefan si bine ai venit pe forum. :D Poate daca renunti la suspensia sport si pui amortizoare Sachs pe gaz se rezolva problema, dar eu zic sa astepti si parerea mai multor colegi cu susp ca a ta pe vento, mi-e greu sa cred ca nu se poate ajunge la un compromis. 205 la pneuri nu e chiar asa mult, ar trebui sa vezi si ce bucse ai pus pe masina, pe viitor sa ai grija sa fie de firma buna, sigur se comporta mai bine (si probabil si ceva banutzi in plus).In rest, pune niste poze..... :D
In totdeauna am pus bucse pe original. ....Si chiar nu vreau sa schim suspensiile pt ca asta ii aduce tot farmecul.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo, o macara de usa dreapata electrica cine imi da?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucse din materiale 'alternative' sigur gasesti dar trebuie sa astepti un reply mai competent pentru ca eu nu stiu de unde poti cumpara asa ceva. Chiar sunt curios de niste modele/preturi si pentru mine in caz ca pica astea de cauciuc.

Preventiv.. mai usurel peste denivelari :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare.Ma intrebam cum ai rezolvat problema cu bucsele.Am dat si eu un search pe net si uite ce am gasit:bucse

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!