Jump to content

Montare stopuri cu LED-uri


Cristel
 Share

Postare recomandată

O curioziate am si eu in legatura cu aceste stopuri... Trebuie sa-mi fac in vara ITP=ul si am si eu o pereche de stopuri ca cele de jos doar ca nu sunt pe led, si tot asa putin negre..Nu se ia de ele ..? Nu ar fi un motiv sa ne intoarca?

post-56239-0-28287300-1298820210_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • danny_alk

    8

  • hremus

    7

  • Balan Radu

    6

  • Cristel

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ceri imprumut de la un prieten o pereche de stopuri pentru catev ore, le montezi pe masina, faci ITP, le dai jos si le pui pe ale tale inapoi. Sau poti sa mergi cu un prieten pe nume "A.Vlaicu" ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai de asta nu le-am vandut pe cele vechi....asteapta ITP-ul in boxa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa arata triplele mele originale dupa o munca semititanica. Dar cu o investitie mica . Aproximativ 60 RON amandoua

Cam asa arata in spatele triplei. Mai exact in spatele geamului de la rtipla originala.

post-31470-0-69121100-1298976811_thumb.j

post-31470-0-46317300-1298976835_thumb.j

post-31470-0-15440200-1298976974_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

ceau

 

va rog ajutati-ma cu ledurile de la stopurile din poza  .

am cateva arse si doresc sa le schimb , am incercat prin Arad dar nu am gasit ...poate ma ajutati cu un cod sau un link de unde sa comand

multumesc

post-80431-0-74182400-1369031048_thumb.j

post-80431-0-36205700-1369031062_thumb.j

post-80431-0-90602200-1369031070_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E greu de spus fara un datasheet ce fel de leduri sunt. Incearca sa cauti pe farnell, TME.

 

L.E. Cred ca http://ro.farnell.com/vishay/vlwr9931/led-telux-red-90/dp/2251520'>astea sunt, dar nu-ti pot spune 100%. 

Preturile de pe site sunt fara TVA, transportul e in jur de 20 de lei, iar timpul de livrare e in jur de o saptamana, ca ledurile de obicei le aduc din U.K..

 

L.E.2: Cred ca si http://ro.farnell.com/cree/lp379uhr1-c0g-01-00001/led-p4-red/dp/1649021'>astea sunt o varianta, doar ca lumina la jumatate fata de celelalte.

Poate ai posibilitatea sa masori cat curent consuma unul, sa te orientezi mai usor.

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E greu de spus fara un datasheet ce fel de leduri sunt. Incearca sa cauti pe farnell, TME.

 

L.E. Cred ca astea sunt, dar nu-ti pot spune 100%. 

Preturile de pe site sunt fara TVA, transportul e in jur de 20 de lei, iar timpul de livrare e in jur de o saptamana, ca ledurile de obicei le aduc din U.K..

 

L.E.2: Cred ca si astea sunt o varianta, doar ca lumina la jumatate fata de celelalte.

Poate ai posibilitatea sa masori cat curent consuma unul, sa te orientezi mai usor.

mersi de ajutor ! o sa le masor sa ma orientez .

mersi inca o data !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cele din primul link la 2.2V si 70mA. La magazinele de electronice intrebi de led-uri superflux. Ar cam trebui sa aiba peste tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Buna seara , am si eu o pereche de leduri si surpriza sunt mai mcici decat cele originale cam cu 1 deget si putin si se vede tabla din spatele stopului gen ce pot sa fac ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune niste poze sa vedem si noi buba...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!