Jump to content

Oglinda retrovizoare interioara


mircea1380
 Share

Postare recomandată

De pe ce masina e oglinda aia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oglnda e de pe un passat 3bg din 2004.E acelasi releu 377 ?

Modificat de DomaniG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mufa care vine la oglina si releul de stergatoare de la masina donatoare.... nu este aceelasi ca la masinile fara senzor 

 

 

:tuktuk:  192 sau 3.. nu mai stiu cat acum. Nu 377 - ala e fara senzor de lumina/ploaie. Vezi ca e maro la culoare  :soothe[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut. Are cumva cineva o schema electrica pentru Oglinda de Passat B5 cu senzor lumina (fara buton ON/OFF) + senzor ploaie? Imi cer iertare daca a fost postata in alta parte, insa eu unul nu am gasit. Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos. Nu sunt sigur totusi ca schema e pentru oglinda ce o am eu (atasata). O sa incerc sa o dibuiesc.

post-136372-0-40746900-1427722269_thumb.

post-136372-0-40470400-1427722272_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atasez 3 poze pentru cei care vor sa stie care e releul :rolleyes: .Dupa ce o sa aflu si eu cum o montez voi face un DIY .

post-34423-0-82498100-1427816373_thumb.j

post-34423-0-36949000-1427816378_thumb.j

post-34423-0-45155800-1427816382_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Nu imi dau seama deloc ce fire trebuie legate si cum la aceasta oglinda, pentru functionarea oglinzii (senzorul de ploaie nu doresc sa-l instalez). Are cineva idee cum trebuie legate firele? (Alb, Gri, Negru, Maro -- mai sunt altele Verde, Galben care nu erau continuate in mufa). Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Nu imi dau seama deloc ce fire trebuie legate si cum la aceasta oglinda, pentru functionarea oglinzii (senzorul de ploaie nu doresc sa-l instalez). Are cineva idee cum trebuie legate firele? (Alb, Gri, Negru, Maro -- mai sunt altele Verde, Galben care nu erau continuate in mufa). Multumesc!

 

 

Pentru cei interesati de releul 192 il vand deoarece am renuntat la senzorul de ploaie.

post-34423-0-88496600-1428310769_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca ai realizat ca-ti trebuie si parbrizul cu prindere pentru oglinda cu senzor de ploaie. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De fapt n, caci fac o adaptare si va merge cu prinderea normala de Golf 4. Asta pt ca nu am nevoie de senzor de ploaie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si capsula pentru parbriz doar ca nu as risca sa il fisurez .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cred ca renunt la montarea ei este prea complicat ....daca vrea cineva sa o ia ...e cu senzor si cablaj

Modificat de ioanidis84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

la multi ani pe anul acesta.

Am si eu nevoie de putin ajutor din partea voastra. inainte sa imi cumpar o oglinda noua m-am hotarat sa o fac bucatii sa vad ce are in ea.

Dupa ce am citit pe forum pana acum deja eram hotorat ca a ramas fara lichid.

Dar spre surprinderea mea senzorul de lumina spre luneta este scrum.

Ma puteti ajuta cu un cod de piesa va rog sa stiu ce trebuie sa iau sa incerc sa vad daca merge oglinda sau nu?

https://www.dropbox.com/s/0q5jvwylkkjaqt8/2015-01-16%2018.22.33.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/rc8rgob5waypcac/2015-01-16 18.22.15.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/rpuj60u43taq822/2015-01-16%2018.22.00.jpg?dl=0

Multumesc

Salut,

Eu am o oglinda heliomata care nu functioneaza, insa senzorii se prezinta in stare perfecta, ca de altfel si toata placa (a fost testata). Oglinda nu merge caci are o siguranta bulita in interiorul ei, ce nu are aface cu placa in sine. Daca iti trebuie, PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate sa mi zica si mie cineva de unde alimentez oglinda daca trebui alimentata cu 3v?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ?

 

cea electrocrom de sus sau vb de una laterala ?

 

cea de sus o alimentezi cu 12v - de pe placa trimite catre sticla 3v, ca sa o inchida la culoare - nu trebuie sa ii trimiti tu, 3v.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De cea interioara vb.....ok multumesc de raspuns florin te rog frumos sa nu ma uiti ci damp acela de seat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, deci la cea interioara nu ai treaba, alimentezi cu 12 v. 

 

O.T. - vezi ca ai mail, cu soft-ul facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc florin sper sati pot fi si eu candva de ajutor.....miine il pun si te anunt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am vazut ca florin zice intr un post ca senzorul de ploaie are doua fire unul se leaga la masa si unul la releul 192 cel pe care il am eu are trei fire .....unde se leaga al treilea ? ma intereseaza pinul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

masa, plus 12v si releu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La care pin al releului? Am pus releul fara sa leg senzorul de ploaie....e normal sa nu mearga temporizatorul de la stergatoare ori releul nu functioneaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

parca la 10 si 14. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si plusul tot de la releu il iau? Deci de la releu pleaca doua fire...OK multumesc frumos

Modificat de ioanidis84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!