Jump to content

Grila Radiator


Eto
 Share

Postare recomandată

:offtopic: Pai acu 1 luna intre Brosteni si vatra Dornei si Brosteni m-am bagat in depasirea unui camion si la jumatatea lui a intrat si el in depasirea celuilalt din fata si m-a busit incat era sa ma arunce in Bistrita.masina merge insa rade la mine.Piesele nu au venit nici acum ca .. nu mai stia daca am semnalizare alba sau portocalie

Alaltaieri opresc la o trecere de pietoni (infata mea oprise alt passat) si vine din spate un papuc plin cu saci de ciment si cand imi trage una am zis ca-mi rupe gatul. Acum am si fata si spatele facute varza. ce sa mai zic de grila? :blink:

Fac masina cu 2 polite rca la 2 firme.

Scuze in fata tuturor pentru offtopic si pentru "tulburarea " starii de beatitudine, acum ca imi dau seama de gresala imi pare rau .Aici parca ati fi intr-un serai si stati la narghilea :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:evil: n-as fi crezut ca te nimerec in halul asta...sincer imi pare rau de gluma facuta...

bafta la reparatii... :icon_thumright: si asteptam poze cu grile perfecte...bineinteles dupa reparatii... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol: Pai acu 1 luna intre Brosteni si vatra Dornei si Brosteni m-am bagat in depasirea unui camion si la jumatatea lui a intrat si el in depasirea celuilalt din fata si m-a busit incat era sa ma arunce in Bistrita.masina merge insa rade la mine.Piesele nu au venit nici acum ca .. nu mai stia daca am semnalizare alba sau portocalie

Alaltaieri opresc la o trecere de pietoni (infata mea oprise alt passat) si vine din spate un papuc plin cu saci de ciment si cand imi trage una am zis ca-mi rupe gatul. Acum am si fata si spatele facute varza. ce sa mai zic de grila? :lol:

Fac masina cu 2 polite rca la 2 firme.

Scuze in fata tuturor pentru offtopic si pentru "tulburarea " starii de beatitudine, acum ca imi dau seama de gresala imi pare rau .Aici parca ati fi intr-un serai si stati la narghilea :P

:P ioi... nu stiam ce probleme ai... in cazu' asta ai dreptate sa nu-ti mai arada de grile aliniate.

sa ai bafta sa-ti iasa bine reparatiile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Imi poate spune si mie cineva cum se da jos aceasta grila? Nu de alta dar imi e teama ca daca ma apuc eu sa caut suruburi sau mai stiu eu ce sa nu o rup...

Poate parea o problema banala dar chiar imi e teama sa imi bag eu mainile pe acolo... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grila dintre faruri doar dupa ce dai jos toata bara. :)

Grilele de jos, tragi de ele si ies. Dar nu e prea indicat in perioada asta.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

am observat ca bara fata nu era perfect aliniata si la o inspectie mai amanuntita am constatat ca o grila de ebonita (nici nu stiu cum sa o numesc) era rupta... pe ea sa prinde grila dintre faruri si e intre aceasta si radiator... are o forma asimetrica cu doua piciare orientate in sus. stiti cumva codul ei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca te intereseaza suportul nr.11.

post-8441-0-01663100-1298008369_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam Cosmin! dar fusta barei-fata ce cod are? o am cam jerpelita...

as fi vazut in imaginea trimisa de tine insa era putin mai jos atasat acest cod.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Vreau sa cer si eu o parere.Sunt nevoit sa schimb grila radiator si as opta la una fara semn VW,dar nu stiu care se potriveste mai bn la un passat gri:un nergu simplu sau un negru cu ornamente cromate?imi pare rau ca nu pot atasa poze(sunt de pe tel).Astept unele sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa parerea mea negru simplu vine bine,este doar parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e sa nu asculti de nimeni si sa cumperi exact ce simti tu ca iti place mai mult.

Incearca sa-ti imaginezi cum ar fi cu fiecare din ele si actioneaza in consecinta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am luat intr-un final grila mult dorita,dar am citit putin mai sus ceva ce m-a deprimat.Trebuie sa dau toata jos bara fata sa montez amarata asta de grila? eu care credeam ca scap cu 3 suruburi :| . Isi face careva timp sa imi explice cum se face demontarea? pot sa ma apuc singur? "T" -ul de care deschid capota trebuie si ala demontat? sau intra in grila noua?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fii serios.

Nu poti demonta bara pana nu scoti grila prima data. Deci... grila iese prima.

Desfaci suruburile de sus, din cate stiu si agatatoarea pentru capota, apoi ridici in sus de grila incet. Mai sunt 2 cleme in lateral si inca vreo 4 jos. Ies tot prin ridicarea grilei.

Dar atentie, eventual sa ajuti clemele cu o surubelnita, ca sunt cam fragile.

 

Studiaza putin grila noua si vei vedea unde are prinderile. 10 minute de munca.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut! Stiti cumva daca emblema de passat B5 din 2003 se potriveste la un passat B5 din 2000 ? Au aceeasi dimensiune sau la cel vechi e putin mai mica ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!