Jump to content

Grila Radiator


Eto
 Share

Postare recomandată

Salut. Poate is eu un pic prea migalos dar... am observat la mai multe passaturi printre care si la al meu ca grila de la radiator cea de pe bara din fata (cea dintre farurile de ceata) este un pic deformata. Dar nu are o deformatie de lovitura, e o deformatie parca s-a incalzit prea tare si s-a ondulat un pic. Am observat asta la mai multe masini. Uitativa la passatu vostru si daca lamelele alea de la grila nu is paralele inseamna ca si la voie un pic deformata. Se incalzeste prea tare ceva acolo sau o fi gresala din fabrica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda am devenit expert la grilele alea cat m-am chinuit sa le aliniez :RO flag:

Ma indoiesc ca sunt de la radiator (desi nu exclud complet posibilitatea). Nu am vazut un Passat cu grilele frontale perfect aliate si fara "cute".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Mai degraba cred ca deformarea s-a produs de la caldura degajata de asfaltul incins, vara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca de la materialul slab li se trage. Ca de la caldura... nu prea. Doar acolo tot timpul e aer cat de cat rece.

Nu am vazut un Passat cu grilele frontale perfect aliate si fara "cute".

Ba eu am vazut. La mine :) . Sant perfect aliniate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine sunt aliniate... pe bune.

Concluzia: in Zalau nu e asa cald. :)

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine aliniate perfect .. da totusi preventiv .. care e motivul de se deformeaza ||?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea nu se pot deforma numa asa si sa ramana deformate numa daca is incalzite si dupa se defromeaza, sigur de la caldura sau ceva, nu se poate altcumva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cosmin & claudiu :Driver: astept si eu niste poze detaliate sa ma conving :) Am poze de pe net cu Passaturi pentru reclama (impecabile) si tot se vede acolo o idee deformata ca si cum ar fi sub presiune :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu am vazut pana acum nici macar un Passat cu acea grila deformata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda posibil sa nu ne referim la acelasi lucru :Driver: Eu nu ma refer neaparat la "paletele" alea, ci la imbinare/aliniere. Oricum orice schimbare ulterioara a barii, fustei, grilelelor si gata.. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma refereal fix la cea de sub numarul de inmatriculare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Mda, se pare ca s-a inteles gresit. La fel ca si eto_ro tot asa am inteles si eu.

Cele care sunt in cauza eu le am cat se poate de aliniate, Executron.

:beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma gandeam la grila dintre faruri :D :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cosmin & claudiu :nono: astept si eu niste poze detaliate sa ma conving :) Am poze de pe net cu Passaturi pentru reclama (impecabile) si tot se vede acolo o idee deformata ca si cum ar fi sub presiune :)

Uite despre ce vorbeam... :icon_cheesygrin: . Mie mi se pare ca sant destul e aliniate.

post-8441-1191990143_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca despre asta era vorba...

si eu am vazut multe passaturi cu grilele din mijloc deformate... si in general aveau Km...destui

deformarea aceea nu apare prin soc, lovituri, cred eu, ci in timp de la caldura, frig...dezagregare fizica :(

eu unul, grilele deformate (in genul celor din poza) le asociez cu o masina umblata...(sper sa nu-mi sariti in cap)

post-8848-1192016549_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu unul, grilele deformate (in genul celor din poza) le asociez cu o masina umblata...(sper sa nu-mi sariti in cap)

Nu cred ca poti sa spui asta... sunt si masini cu multi km care arata impecabil, depinde cum au fost ingrijite. Sunt de acord insa ca acele grile se pot deforma din cauza intemperiilor... mai ajuta si daca mai iei cate un caine... dar de obicei la chestii de astea nu se mai indoaie nimic, ca sare grila cu totul :D.

cosmine... nu stai prea bine cu grilele :D... ai si tu ceva "curbe" pe acolo... dar alea din poza pusa de vw_boy le intrec pe toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmine... Nu sunt chiar bine aliniate... :D Sorry...

Passatul postat de VW_Boy sigur a fost lovit si au fost montate piese de producator care stau "sub tensiune" si d-aia arata asta. Nu cred ca din cauza caldurii au ajuns asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmine... Nu sunt chiar bine aliniate... :D Sorry...

:D Vezi ce zic colegii de forum cosmine :D... nu te-ai calificat. Acuma tre sa vin si eu cu o poza cu grilele mele, sa vad eu ma calific?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmine... Nu sunt chiar bine aliniate... :D Sorry...

Passatul postat de VW_Boy sigur a fost lovit si au fost montate piese de producator care stau "sub tensiune" si d-aia arata asta. Nu cred ca din cauza caldurii au ajuns asa.

Fratilor , ma bucur ca ati gasit un cusur la vw passat. Felicitari . Pai la o masina care duce 8797807785251 de km fara reparatii capitale va surprind chestii gen grila indoita, bec bord ars "vaai s-a ars" , sau ca nu mai functioneaza bricheta. Nu uitati ca multi dintre noi avem masini cumparate la mana a doua care au mers de-au rupt pamantul fara reparatii majore . Pai.. la km facuti de ele altele ar fi ajuns la topitorie de mult ( ma refer la frantuzoaice ). Daca le-ati fi cumparat de noi si in 6 luni s-ar fi indoit plasticurile as fi zis.Costa 100 de ron un rand nou de plasticuri. Mai rau e cand iei masini din cealalta categorie (noi-noute) si constati in primii 10 000 ca ploua in ele , se sparg conducte de ulei de la turbo , cad senzori , telescoape- (in 50 000) , sau consumul e exagerat .

Asa ca ..lasati passatul 3B in pace . Poate singura hiba a acestei masini a fost cutia tiptronic.In rest dati-i un Oscar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deformarea grilei este strict din montaj gresit si anume se monteaza tensionata si in timp se deformeaza

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai fratilor, aveti dreptate. :beerchug: Abia acuma am vazut si eu mai detaliat. Le-am pus doar de cateva luni, si totusi uite cum arata. Ciudat... Am ramas necalificat... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor , ma bucur ca ati gasit un cusur la vw passat. Felicitari . Pai la o masina care duce 8797807785251 de km fara reparatii capitale va surprind chestii gen grila indoita, bec bord ars "vaai s-a ars" , sau ca nu mai functioneaza bricheta. Nu uitati ca multi dintre noi avem masini cumparate la mana a doua care au mers de-au rupt pamantul fara reparatii majore . Pai.. la km facuti de ele altele ar fi ajuns la topitorie de mult ( ma refer la frantuzoaice ). Daca le-ati fi cumparat de noi si in 6 luni s-ar fi indoit plasticurile as fi zis.Costa 100 de ron un rand nou de plasticuri. Mai rau e cand iei masini din cealalta categorie (noi-noute) si constati in primii 10 000 ca ploua in ele , se sparg conducte de ulei de la turbo , cad senzori , telescoape- (in 50 000) , sau consumul e exagerat .

Asa ca ..lasati passatul 3B in pace . Poate singura hiba a acestei masini a fost cutia tiptronic.In rest dati-i un Oscar.

:vaidecapulmeu: dukku, daca-mi permiti, calmeaza-te :), vezi si tu ca pe topicul asta se mai glumeste... si toti suntem foarte multumiti de passat-urile noastre asa cu grilele strambe :P.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: dukku, daca-mi permiti, calmeaza-te :), vezi si tu ca pe topicul asta se mai glumeste... si toti suntem foarte multumiti de passat-urile noastre asa cu grilele strambe :P.

:offtopic: probabil dukku avea grilele indoite...de aici "reactia acida".... :lol: (sper ca o sa gustati gluma)

oricum dukku are dreptate...asta ar fi cea mai neinsemnata problema, iar daca toti am avea doar grilele strambe la passaturi probabil ca n-am apela asa des la acest forum... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, colegii au dreptate. Abia acum am vazut post-ul cu pricina. Dukku-le, fii calm ca e o atmosfera destinsa aici. N-o strica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!