Jump to content

Stergator parbriz spate


maxxgabi
 Share

Postare recomandată

Rugamintea mea cea mare este daca stiti pe unde trece furtunul care merge la stergatorul din spatele masini .De ceva vreme nu mai merge si am zis sa vad daca pot sa il schimb. duza aceea mica vad ca nu e infundata si ultima solutie este sa incerc sa depistez si sa schimb furtunasul.

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica urmatoarul aspect: cand nu ploua afara, actioneaza sprituitorul de spate pentru 5-10 secunde. Pe urma mergi si ridica hayonul. Vezi daca curge apa pe langa el sau din spatele tapiteriei de hayon. Daca pe-acolo curge, nu e cazul sa cauti traseul, trebuie doar sa desfaci tapiteria de hayon (marog, plastic) si sa repozitionezi furtunasul. Sunt foarte dese cazurile cand din cauza trantirii hayonului, acea mufa sare.

Cheers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de obicei, mie mi s-a intamplat de 2 ori, furtunasul iese din pompita de la vasul pentru lichid parbriz

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia se intampla de obicei iarna, cand lichidul ingheata. Dar nu e exculs sa fie si de-acolo sarit. Trebuie dat la spritiera spate si vazut pe unde curge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Caz rezolvat. Am dat filtru de aer jos si am cautat pina am vazut de unde a sarit furtunasul. L-am impins in orificiul lui ,dupa care a functionat jmecheria.

Mersi mult de ajutor baieti!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!