Jump to content

Zgomot roata dreapta fata


Jacku
 Share

Postare recomandată

bara a fost undeva pe la 250 ron..si e modelul nou cu bucsele direct pe bara. pretul pentru montat bucse, schimbat bara stabilizatoare si cumpararea barei totul a fost undeva la 700 ron. La brady s-a facut toata operatiunea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fratilor acum am si eu un zgomot dreapta fata si imi vine sa ma urc pe pereti!

cand am adus masina in tara mergea impecabil si oricat am avut grija de ea a venit vremea sa schimb bucsele de la bara stabilizatoare deoarece s-a deplasat bara si batea la gropi!

a mers o vreme bine si acum iar aud un astfel de sunet,exact asa ,si mai mult la denivelari si zdruncinari decat la gropi!

am verificat bara stabilizatoare sa vad daca nu cumva sa deplasatiar stanga dreapta dar precizez ca e perfect centrata!

sa fie oare bieletele?? cum as putea sa imi dau seama?? eu am pus mana sa le misc dar sunt destul de tapene!

Totusi dca masina e oprita si ma lasam pe aripa fata cu putere si repetat parca auzeam o bataie...dar nu prea pot sa o misc si in acelasi timpp sa si chiulesc okii unde bate!

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da un search aici la sectiunea de fabia, am descris intr-un post modul de diagnosticare rapida si eficienta a bieletelor si bucselor de bara antiruliu.

Cheers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,,mrsi de sfat! am vazut unde ai postat

Ma interesa daca pot verifica bieletele fara sa le desfac de pe bara ca nu prea am scule!

Dar ieri am virat ambele roti si am incercat sa misc bieletele...in pareta de sus sunt ca sudate iar in partea de jos unde se prind de bara rotula bileletei se misca insa greoi nu as putea zice ca se misca usor.....TU CE CREZI?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!