Jump to content

Caldura


NT04USS
 Share

Postare recomandată

salut

mai am o problema la masinuta....acum cand da frigul....nu prea am caldura in masina

daca las la treapta 1 sa nu bage fortat caldura in ceva timp se incalzeste...dar daca dau la trepte mai mari da aer amestecat mai mult rece decat cal

ce trebuie sa verific???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot fi mai multe cauze... Ori robinetul nu mai functioneaza cum trebuie, ori ai caloriferul infundat, ori e multa mizerie pe calorifer, ori termostatul nu mai functioneaza.

Verifica intai robinetul daca deschide la maxim si termostatul. Daca nu e nici una din astea, scoate caloriferul si verifica-l.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

golful 2 nu are robinet!

tulumba de la aeroterma nu mai are acel " buretel" pe paletele care iti directioneaza aerul cald-rece

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi termostatul in primul rand, ca asa am avut si eu o jumatate de iarna frig pana am descoperit k nu am termostat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-ar putea sa ai o surpriza sa nu ai termostat deloc! Verifica asta prima data!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sa verific si asta .ma gandeam ca este de la faptul ca am schimbat apa si am pus cu antigel.dar circuitul se aeristete singur.eu asa stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am avut o problema asemanatoare si dupa toate investigatiile am descoperit ca termostatul era stricat adica era permanent semideschis binenteles dupa ce am observat ca am si probleme cu temperatura prea ridicata a apei , dupa ce l-am schimbat am avut caldura in masina .Nu prea imi dau seama care e logica dar cam asta sa intimplat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceva discutii de anu trecut...

aici

Modificat de SamuraiJerk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!