Jump to content

Statie Emisie/receptie CB


Ex member
 Share

Postare recomandată

Incerca Storm Turbo Extreme. Daca esti multumit de Alan, o sa fi incantat de ea. Sunt mai multe modele de portabile de la Storm, dar cea mai buna este Turbo Extreme. Ce antena ai pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai, nu mai recomandati aiurea Storm, sunt niste petarde scumpe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

the_punkreas2003

Little Wil. CBMANIA nu comercializeaza Storm. Si stiu ca sunt cam varzaciuni. Raman la Alan52, macar o stiu de 2-3 ani, ma multumeste, Randy imi venea sa o arunc pe geam.

Modificat de the_punkreas2003
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca zici ca te intelegi binisor cu 52-ul, ramai pe ala, stormul e mult mai slab.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am nimic de castigat sa fac recomandari aiurea. Eu o folosesc de 1 an jumate si stiu ce poate. Am avut si un Alan 42. E strict parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am standarde ceva mai inalte referitor la CB, asa ca atunci cand aud de petarde, ma ia cu frig. Am prieteni posesori de astfel de "bijuterii", cand merg cu ei in masina e o placere sa ma delectez cu sunetele melodioase emise de difuzor. Pentru mine receptia e deosebit de importanta, detin o statie din garda veche, iar cine nu crede ca o astfel de vechitura poate sa sune superb, il invit la o proba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt de acord cu Lucian. Tot o vechitura detin si eu (Stabo xm3044) si sunt f multumit de receptie. Am si eu prieteni cu bytrex, storm, alan52. Nu as face cu nici unul din ei schimb. Desi statia mea nu costa mai mult de 200 ron. Iar ca antena am Sirio ML145.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La antene, si eu sunt tot fan Sirio, detin un Titanium 1400 DV, pe care nu l-as schimba cu nimic. Statia la fel, un stabo xm3400, care functioneaza absolut IMPECABIL. La un drum de 500 km nu am umblat la SQ decat de vreo doua ori, cand am dat valoare mai mica, sa-l aud pe unul care emitea foarte slab, iar alta data- bruiaj pe langa o centrala electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Profii de pe SP ştiu că aproape toţi fac experiență pe buzunarul propriu....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca cumva va intereseaza ceva ieftin, bun si culori albastre apropiate ca cele de la vw puteti incerca si megawat pro 1000. Este o statie destul de laudata pe SP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, o statie bunisoara.

Dragos, eu nu am facut experiente paguboase, ca stiam deja de la Calin, Marius si Pablo cam cu ce se mananca CB-ul si am avut cum ma orienta. Si acum imi pare rau ca nu am luat Stabo 5012 de la Marius, insa am fratele mai mic 3400 (ai vazut statia la intalneli) si nu am ce-i reprosa.

Modificat de Lucian M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sînt aşa de pasionat cît preocupat de amplasament; de aia mai că aş da intekul :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce model ai, ca am uitat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat şi eu... ca e yosan....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, Yosan CB-100.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as incerca un lafayette zeus... a avut careva?Voi pe unde trageti cablul de  antena la golf?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun Zeus, dar cam multe butoane.

La g4 trageam cablul pe la cheder spre usa din fata, apoi se intra in masina pe langa balamale. Nu deranjeaza cu nimic, mai ales daca ai montura fixa si pui antena pe bara stnga, la suportul din mijloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am golf 6 /5 si talpa magnetica ..Pana acum am tras  pe la usa stanga spate, am incercat pe la haion dar cam taia cablul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mobil nu imi arata profilul. Atunci pe la usa din spate, care o deschizi mai rar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

usa din spate,dreapta, sub scaun pasager inspre fata si in statia ce sta langa piciorul stang al pasagerului.

incearca sa incaleci chederul cu firul in partea de jos sau pe chederul vertical, daca il tragi direct in jos de la plafon poate sa iti intre apa cand ploua (am patit-o )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

the_punkreas2003

Eu am trecut cablul intre cotiera si scaunul din dreapta, am traversat spre usa sub presul de cauciuc, am venit pe langa bancheta si am ajuns in portbagaj. Am suficient cablu cat sa pun antena pe mijlocul plafonului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si din portbagaj pe unde ai iesit(am vazut ca este destul de mic luftul de la haion)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

the_punkreas2003

Am loc, nu e nicio problema. O sa fac o poza daca imi aduc aminte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma, din statiile noi cu pret acceptabil (200-300 ron) care au sq automat adevarat si zgomot redus, daca exista ? Ca si eu ma cam chinui cu un intek.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

P.N.I.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!