Jump to content

Oglinzi - coduri de piesa. detalii, etc.


Beshcu
 Share

Postare recomandată

Salut,

Azi am patit si eu treaba cu oglinda doar ca la mine masina era trasa pe dreapta(culmea in fata la generali ca vroiam sa fac casco). am gasit-o intinsa pe toata strada. Nu stiu faptasul, sper doar sa aibe parte de oameni ca el.

oricum...ma poate ajuta cineva cu un sfat pt cumparare de oglinda si carcasa noua? pe stanga....

eventual un pret

mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Beshcu

    11

  • Marius

    8

  • bamse

    7

  • marius1982.11

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si mie mi-a luat un destept oglinda.. Si m-a costat in jur de 150 RON, carcasa + oglinda. Nu cred ca e originala dar e heliomata si toate treburile :offtopic:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate sa-mi dai nr. lui de telefon sau orice altfel de contact?

Sper ca nu le ia de pe alte masini.....am si eu pe cineva care mi-a zis(citez): cum eu ti-o pun tot eu ti-o iau depinde de comenzi....

deci e clar ca nu vreau sa incurajez ceva de genul....

mersi anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bai.. nu am zis ca mi-a furat-o. AM zis ca mi-o trosnit oglinda si am cumparat una noua la pretul ala :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RedFighter: Pai ai scris alceva decat ai vrut sa zici:P. Pana la urma tu ai apucat sa o vopsesti? Ca eu am lasat-o asa deocamdata, ca e noroi pe afar, masina murdara:)) si nu se vede :10[1]: In primavara ii vine randul :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cred ca cel mai ieftin gasesti la Volskman... Uite aici topicul lui! Intreaba-l si iti va raspunde :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la piramis am luat-o (in arad)

Da, am vopsit-o odata cu revopsirea barilor :lol:

Modificat de RedFighter
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

M-ar interesa si pe mine un pret la o oglinda retrovizoare stanga electrica si incalzita , dar numai sticla imi trebuie, am sanse sa gasesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Ati spus ca oglinda la dealeri e de culoare neagra.

Mai trebuie vopsita tinand cont ca masina mea e neagra sau e un negru de ala mat ? O oglinda de golf V se potriveste pe Golf IV. Adica sa cumpar una de Golf V si sa o pun pe Golf IV ...daca tot o schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este negru mat. Deci e musai sa o vopsesti. Cat despre diferentele intre G5 si G4 la oglinzi, nu cred ca se potrivesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se potrivesc, insa unele magazine de piese (in special de tuning) aduc niste modele de oglinzi la care bratul de oglinda se potriveste, iar carcasa si restul sunt de Golf 5. Insa trebuie trase cabluri la releul de semnalizare.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Va rog sa imi spuneti si mie cod pentru sticla oglinda stanga cu tenta albastra (pt Golf-ul meu IV). Careva mi-a furat-o noaptea trecuta :D. Stiti si un pret ? Sticla vine cu tot cu lamele si cu rama in care se fixeaza in carcasa nu ? Momentan cam asa arata ansamblul: img5744po3.th.jpg

Cred ca nu lipseste nimic, dar nu stiu cum sa apas sticla sa intre mai inauntru, caci de cand fusese lovita oglinda statea mai in afara si cred ca de aceea au luat-o pentru ca puteai doar cu mana, tragand un pic. Nici nu mergea electrica prea bine inspre exterior, dar nu din cauza motorasului; oare trebuie apasata mai in interior clema de cupru dinspre exterior ?!

Modificat de shimano
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa verifici daca merge motorasul, codul pentru geam de oglinda stg cu incalzire si tenta albastra este 1J1857521C.

@Bescu codul cu D in coada este geam oglinda plat albastru, lui ii trebuie asferic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Bamse ! Ce inseamna asferic, ca are dunga aceea pe ea ?

Am verificat motorasul si merge in toate directiile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, are portiunea pt eliminarea "unghiului mort". :)

post-9546-1206365741_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi m-a gasit si eu oglinda stanga data peste cap , bucurie mare :)

O sa schimb numai carcasa ( geamul este intact ) rog pe cei care stiu sa-mi spuna daca metoda de demontare a geamului este similara cu

cea_de_aici ?

Eventual un DIY pt demontarea carcasei ...merci anticipat .

Modificat de alc2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate face si asa, insa ai foarte mare grija, geamurile se sparg foarte foarte usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK , o sa fiu atent . Inteleg din "si asa "ca mai este o metoda , mai " safe " de scoatere a geamului ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Am si eu o mica problema cu oglinda soferului.De fapt functioneaza ,doar ca am o mica desprindere intre carcasa si suport..sper sa zic bine...atasez si niste poze...cum as putea sa le apropiu?Trebuie sa desfac suruburile?Am incercat sa le fortez dar nu se imbina nici cum...

aa3yj6.th.jpg

aa2ag3.th.jpg

aa2td7.th.jpg

aafx6.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Pt demontarea carcasei este necesara desfacerea surubului de la pozitia 4, iar carcasa iese prin ridicare.

n66ag9.pngn661gc9.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

last,mersi pentru poze

dar daca o demontez nu risc sa stric ceva,vreun cablu chestii de genu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!