Jump to content

Oglinzi - coduri de piesa. detalii, etc.


Beshcu
 Share

Postare recomandată

1J1857521C  Geam oglinda stanga,asferic, cu dezaburire,tenta albastra costa 240 lei cu ceva reduceri.

Japita mica de pe dreapta 1J1857522E costa 210 lei tot cu ceva reduceri.

Prostituatele astea de geamuri de oglinda de G4 sunt mai scumpe ca geamurile de oglinda de G5. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Beshcu

    11

  • Marius

    8

  • bamse

    7

  • marius1982.11

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa fiu sincer cu voi, pretul a fost acum vreo 3 ani :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat acum 6 luni AM (mi-au fost furate),si aproape ca n-am vazut diferenta intre ele si OEM.(40 RON bucata)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare baieti. O intrebare legata de oglinzile golf4/bora. Am inteles ca sunt identice, al meu partea stanga(sofer) a fost lovita intr-o parcare Auchan, de atunci nu mai dezabureste(incalzeste). Am dat oglinda de tot inspre interior, si m-am uitat cu o lantern inauntru (In spatele oglinzii) am vazut ca firele sunt inca acolo, mufele atasate, de rupt nu e nimic, deci care ar putea fi problema? Desi am vrut sa mi-l lipesc (carcasa e rupta) de la atata inchis de usa se tot dezlipeste, deci trebuie sa-l schimb. Si cum am vazut ca oglinzile din partea dreapta sunt mai mici, s-ar potrivi la Bora-ul meu? Ma gandeam sa cumpar una originala din dezmembrari, de la o varianta cu volanul pe dreapta (engleza).

Ce ziceti ar merge smecheria? Sau ceva tot n-ar fi bine?

 

P.S. De la lovitura nu mai pot rabata oglinda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

cum se schimba becurile de la oglinda(ce se aprind cand se deschid usile)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut, am un golf 4 2001 oglinzile nu se mai rabateaza electric.Imi recomanda cineva un service bun unde sa le fac eventual sa se rabateze cand inchid din cheie? De asemenea am probleme si cu spalatoarele de faruri care nu merg! va rog sa ma indrumati spre un service specializat sau cineva care stie despre ce este vorba, multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ti s-au rabata vreodata?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel care mi-a vandut-o ma asigura ca au mers o perioada .Mentionez ca reglajul merge si la stanga si la dreapta.Inca o chestie interesanta este ca daca incerc sa le pliez manual nu se pliaza,sau cel putin am tras destul de tare de ele 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa verifici sa fie asa.... nu cumva sa fie doar butonul cu pliere.... si restul nu.

 

Revenim - din cheie (la masinile care au oglinzi pliabile electric), nu merge decat cu modificarea instalatiei electrice. Asa am facut la o masina, cu releu de Audi

 

 

farurile - trebuie facute cateva verificari.... daca pompa merge, data jos bara si vazut unde e problema. Daca pompa nu merge, trebuie vazut daca primeste comanda sau nu.... daca da, atunci ea e de vina.....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum verific daca sunt rabatabile electric sau doar buton? Pompa de la spalatoare cred ca merge, cand tin pe stropit geamuri mai mult de 3-4 sec se aude si pompa cum urla 1 secunda apoi nu se intampla nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faci o scanare si ne uitam pe ea - si o sa iti zicem daca ai sau nu, oglinzi pliabile electric.

 

tot asa, cu VCDS-ul, se poate vedea in blocurile de masura de pe 46-convenienta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa verifici sa fie asa.... nu cumva sa fie doar butonul cu pliere.... si restul nu.

 

Revenim - din cheie (la masinile care au oglinzi pliabile electric), nu merge decat cu modificarea instalatiei electrice. Asa am facut la o masina, cu releu de Audi

 

 

farurile - trebuie facute cateva verificari.... daca pompa merge, data jos bara si vazut unde e problema. Daca pompa nu merge, trebuie vazut daca primeste comanda sau nu.... daca da, atunci ea e de vina.....

Florine, c-am cat costa o asemenea operatie? Asa in total, daca ai oglinzi care se rabateaza manual? Ce piese trebuie la ele, care cat costa si desigur manopera. O vreme si eu eram innebunit sa-l fac sa plieze din telecomanda, dar nu am prea gasit articole despre el si am renuntat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai oglinzi care se rabateaza mecanic.....iti trebuie alte oglinzi plus calculatoare de usi fata si butonul cu pliere. Se cableaza si vor merge. Dupa care se modifica pt pliere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am vazut niciodata g4 cu oglinzi rabatabile....seat leon de generatia aia da....dar g4 nu.

Exista g4 cu oglinzi rabatabile electric (exclud R32)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul meu are dotari ciudate pentru un golf 4, nu stiu daca au fost din fabrica sau au fost puse dupa, cert este ca astazi incerc sa fac o scanare sa vad despre ce este vorba, ce merge ce nu merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am vazut niciodata g4 cu oglinzi rabatabile....seat leon de generatia aia da....dar g4 nu.

Exista g4 cu oglinzi rabatabile electric (exclud R32)?

Exista optiunea pentru Golfurile 4 dotate cu scaune electrice si cu memorii. extrem de rare dar exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut. Ieri mi-a crapat cineva capacul de la oglinda de pe partea stanga. Culoarea fiind foarte ciudata LB5S, nu am gasit capac de aceasta culoare de golf 4, ci doar de passat model 2005 cu volan pe dreapta. Imi poate spune cineva daca sunt identice sau exista diferente intre ele? ( asa la ochi par sa fie identice)

Golful meu este fabricatie 2005, nu stiu daca designul a fost modificat de-a lungul timpului sau au ramas la fel :);

Merci!

Modificat de dacian_dac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut. ma poate ajuta cineva care stie daca oglinda exterioara stanga (sofer) completa difera fata de cea de pe o masina din anglia in afara de geam? mie mi se pare ca cea originala vine mai perpendiculara pe usa decat cea luata de pe o masina de anglia...am dreptate? normal asa ar fi ..ca cea de anglia sa aibe unghiul fata de usa la fel ca cea de pe dreapta la noi cu volan pe stanga. carcasa se potriveste de la una la alta dar mi se pare ca difera unghiul intre prinderea de pe usa si locul de unde se rabateaza (arcul acela). multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, difera unghiul facut de oglinda cu caroseria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din doua oglinzi -cea mica de la volan pe stanga si mare de la volan pe dreapta - se poate face una buna, mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

da. s.ar pastra unghiul si ar fi ok. schimbata de la arc de acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut! Am si eu o mica problema, in sensul ca mi-am luat recent o Bora din 2001 si are oglinda interioara heliomata. Problema e ca s-a scurs o parte din gaz , cel puțin așa cred, si acum e jumate verzuie si jumătate normala. Nu as vrea sa o schimb ca are senzor de ploaie, si ma gândeam ca poate as putea scoate tot gazul ala sau ce naiba are in ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cristale lichide, nu ai ce sa-i faci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cristale lichide, nu ai ce sa-i faci.

Si nu as avea ce sa ii fac? Gen sa schimb sticla. Modificat de Mause
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!