Jump to content

Golf 4 Alh Urca Spre "r"


john33exe

Postare recomandată

Vezi ca ajungi la mine in oras si daca nu muncesti cum trebuie o sa iti rup urechile :D .Sa nu faci numele de ras!De abia astept sa o vad live si poate ma dai si pe mine o tura ca sunt curios cum se manifesta :)

Link către comentariu
  • Replies 434
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • john33exe

    156

  • hangyouridols

    27

  • BGDR32

    17

  • Bogdan_wrc

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

voi incerca sa fac o figura buna. :Driver:

daca tii neaparat te dau.

Link către comentariu

bine, mai, colegu! :Driver:

da' ce, ai trecut si tu la tunat? ;)

Link către comentariu

daca nu gresesc, ala era un Renault 5 turbo, "mascat", cu vreo 800 kg?

Link către comentariu

Bogdan te inseli.Masina are motor de OLCIT iar soferul ia adaugat un kit turbo.Proprietarul imi este prieten si toate modificarile sunt facute de el

Link către comentariu

aa..ok..scuze. stiam doar ca e turbo, si am crezut ca e cel de r5.

dar oricum, are destui cai si e ff usor, nu?

Link către comentariu

da...faza cu oltcitul...

baiatul ala se ruga de toti sa se dea careva cu el si nici unul nu a vrut. cred ca le era frica sa nu o fure de la un oltcit :blah:

sincer, si eu eram cam circumspect. am vazut ca avea modificari destul de serioase pentru asa o masinuta. am mai stat de vorba dupa aceea si mi-a spus ca are turbina, intercooler, radiator de ulei, carburator mai mare. de apreciat efortul, totul a fost facut de proprietar si un tovaras de-al lui.

organizarea lu' peste la craiova! :angry:

am apucat sa ma dau doar o data iar dupa 3 ore de frecat menta multi am plecat. astazi am aflat ca unii s-au dus pe aeroport si s-au desfasurat acolo.

urmeaza pitesti pe 28...sper sa pot ajunge...

Link către comentariu

John are ceea mai mica turbina posibil dar cand o sa faca rost de $$$ si o sa pun ceva putin mai mare si atunci o sa inceapa sa traga cum trebuie.Ultima data cand am vorbit cu el avea un Garret 15.Nu am apucat sa te trag de maneca dar poate ne vedem la pitesti.Bogdan din cate stiu si ce mi-a zis nu are ce face cu un diesel de 130 de cai

Link către comentariu

masina oricum se misca bine. putea sa faca pe destui care au fost acolo.

despre pitesti: sper sa fie opusul a ceea ce s-a intamplat la craiova.

Link către comentariu

Oricum aveai sanse si din cate cred aici la noi au fost si incadrarile un pic cam incorecte.

Link către comentariu
  • 2 months later...

a venit momentul schimbarii, asa ca masina cauta proprietar :huh: .

ultima chestie pe care, totusi, am mai facut-o este eliminarea bandourilor.

post-8012-1244488376_thumb.jpg

post-8012-1244488439_thumb.jpg

Link către comentariu

Nu ai o poza si din lateral te rog?;) Aveam si eu in plan eleiminarea bandourilor dar "mi-am revenit" dupa ce am vazut o Bora fara bandouri, dar ce-i drept era urat lucrata. Ai aceeasi culoare cu a mea, deci mi-ar fi de mare ajutor o poza si din "profil" :P. Ms si spor la vanzare, desi ar trebui sa te incarci cu multa rabdare pentru perioada asta :huh:

Link către comentariu
... asa ca masina cauta proprietar ;) ...

pai cum asa? ce urmeaza? :huh:

Link către comentariu

va urma G4 R32 sau TT + kit HGP, dar acest proiect este de durata. sper totusi in cel mult 2 ani sa il pot realiza.

salutari! :D

g4.bmp

Link către comentariu

Sincer, ma asteptam la un pic mai multi caluti. Cel putin asa a estimat Dragos (Voinea) la al doilea soft. Si dupa cum trage masina asa credeam si eu. Probabil asa a si fost dar la ultima varianta de soft am vrut o medie mai mare pe plaja de turatii, ceea ce pentru mine conteaza mai mult decat varful de putere.

In schimb cuplul a crescut foarte bine avand in vedere ca turbina este cea stock.

Link către comentariu
  • Administrator

ce e drept de la 205Nm la 347Nm e ceva. Totusi de la 3500 pana la 4200 unde ai puterea maxima ai aproape aceasi putere. Daca ar fi urcat in continuare de la 3500 ai fi scos spre 155-160PS. Ii lasi viitorului proprietar numarul meu de telefon si continuam :)

Link către comentariu

colegu, 347Nm e treaba! Masinuta e super, dar cred ca tu vrei sa incepi alt proiect.......Ne auzim maine, la fabrica.

Link către comentariu

[quote name='john33exe' date='Jun 8 2009, 22:14' post='1025001'

ultima chestie pe care, totusi, am mai facut-o este eliminarea bandourilor.

Salut

Poti sa-mi dai cateva detalii despre cum ai scos bandourile ? Ve fel de chit ai folosit pt umplerea golurilor ? cumva cel pe baza de fibra de sticla ? De cat timp ai facut operatiunea si cum se comporta in timp kitul aplicat totusi in strat destul de gros ca sa poata acoperi golurile da la bandouri ?

Multumesc si scuze daca ti-am pus prea multe intrebari !

Oricum - nice car - :D si bafta la vanzare !

Link către comentariu

Exact asta m-ar interesa si pe mine, cum se acopera gaurile care raman in urma bandourilor ;)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!