Jump to content

Golf 4 Alh Urca Spre "r"


john33exe

Postare recomandată

John cati cai estimezi ca ai acum pe masina?? Foarte interesant ceea ce vrei sa faci! Eu am 3 resoftari pana in momentul de fata pe Golf-ul meu. Abia am gasit un soft care sa ma multumeasca! Cate resoftari i-ai facut?

Link către comentariu
  • Replies 434
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • john33exe

    156

  • hangyouridols

    27

  • BGDR32

    17

  • Bogdan_wrc

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Administrator

1) nu aveti circuit sa faceti curse in Romania

2) vezi ca R32ul lui Bogdan are destul de multi CP peste cei 250 de fabrica deci mai ai mult de munca acolo.. Poate vrei cu al meu de doar 270CP :)

Link către comentariu

""un diesel cred ca il pot face sa traga ca un benzinar si la turatii mari dar un benzinar nu va face niciodata cuplul unui "tractoras"." - nu specifici nicaieri in aceasta afirmatie ca te referi doar la 6000 rpm cand spui turatii mari. Te-ai referit la un diesel in general si la un benzinar in general, eu ti-am raspuns despre un cuplul unui diesel in general (nu al tau) ci cel mai puternic diesel care il vrei tu dar pus pe o masina de strada si care sa-l "faca" pe cel de RS6. In nici un caz nu aveam cum sa compar RS6 cu un diesel de 90 cai pt ca nu exista comparatie. Nu te flata gandindu-te ca ma intereseaza ce faci cu banii sau masina ta. Ceea ce ma deranjeaza este aceasta "mentalitate romaneasca" prin care orice diesel poate fi tunat sa fie o bestie de masina si bate tot ce misca. Nu zic ca nu o sa fuga, dar dieselul nu e construit sa fie supercar, indiferent ce bani bagi in el. Chiar daca ajungi sa faci vreodata un R32 stoc, desi ma indoiesc, sunt curios sa faci acest lucru intr-un drum pana la.....Viena sa zicem si inapoi. Sper ca intelegi ce vreau sa spun, desi probabil nici asta nu are "relevanta maxima" pt unii cunoscatori.

ps: sincer iti doresc mult succes in a atinge cei 250 cai mult doriti si te astept sa-mi demonstrezi cat de superior va fi dieselul tau fata de R32-ul meu. Sper sa traiesc pana atunci :)

Link către comentariu

bgdr32>>> dupa cum spuneam mai sus repet: chestia asta e distractie pentru mine, hobby, cum vrei sa-i zici. masina asta o modific pentru alergat la legalele care se mai organizeaza pe la noi si va fi masina de "duminica". nu am de gand sa ma plimb cu ea la...viena, de exemplu.

departe de mine gandul "sa bat tot ce misca", nici nu se poate. nu ma pot compara decat cu masini cu aceleasi caracteristici sau asemanatoare.

voinea>>> deh! omu' nu si-a actualizat semnatura si acolo scrie 250...

Beşcu>>> nu pot da o cifra exacta deoarece nu am pus masina pe dinamometru. oricum nu este foarte mult. ce pot sa spun cu siguranta este ca la motorul stock de 90 cp ii pusesem initial un unichip cu care a facut 120 cp si 265 nm. dupa ce am pus alte duze la injectoare au fost 2 variante de soft facute de voinea. cea de-a doua este si acum si sunt multumit de cum trage masina.

Link către comentariu

ahaaa!!! pai ar trebui sa pui si traducerea acolo, adica 405cp daca am inteles bine... :biggrin:

foarte tare!!!

:biggrin:

Link către comentariu

Frumoase planuri pentru golfuletul tau si daca tu asta iti doresti iti doresc succes in noile modificari numai buzunarul sa te tina.Succes in continuare si ai grija ca viteza e frumoasa si mie imi place la nebunie...dar e si foarte periculoasa!!!

Link către comentariu
Ai dreptate, acum am actualizat-o :Driver: :Driver:

mai tip mult?? :D de ce nu o prezinta si tu...ca unii o stiu live..altii nu si chiar merita masina ta prezentarea.

Link către comentariu

vine si timpul ei , dupa ce ii fac poze. Daca nu apuc eu, cine stie, apuca urmatorul proprietar...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

cum a mers masina ta ieri la braila?

ps : n-ar strica sa inveti sa pleci totusi, la puterea ta e banal sa pleci beton...nu stiu cum zici ca ai batut tu masinile care le enumerai pe aici...daca pleaca si ei la fel, e clara situatia :angry:

Modificat de zGb
Link către comentariu

...he, he...alea erau din mers.....

a fost cam naspa la braila....nu mi-a venit sa cred cand l-am vazut pe ala cu loganu' ca a plecat in fata mea...aia e problema startul.

mai trebuie exercitiu....cred, asta in afara de adaosuri mecanice...oricum, cauciucurile zici ca erau de plastic pe frigul ala....

Link către comentariu
vine si timpul ei , dupa ce ii fac poze. Daca nu apuc eu, cine stie, apuca urmatorul proprietar...

Eu am de mai bine de un an poze cu R32 lui Bogdan (inclusiv cu hardware-ul nou) de la o cunostinta comuna din Franta care are un "RS3" :-)

Ce mica este lumea :-)

Scuze de Off-Topic.

Link către comentariu

Eu am vrut sa scot altceva in evidenta...ca n-ai 432432 de cai cat crezi tu...Lucreaza la start, ca e horror. Dupa cum s-a miscat masina ta ieri cu parere de rau iti spun ca am senzatia ca un golf asz stock te arunca de pe asfalt cu un sofer bun!

Modificat de zGb
Link către comentariu
Eu am de mai bine de un an poze cu R32 lui Bogdan (inclusiv cu hardware-ul nou) de la o cunostinta comuna din Franta care are un "RS3" :-)

Ce mica este lumea :-)

Scuze de Off-Topic.

acum 1 an...faceam hot hatch meeting si aparea si masina lui..dupa aia prin primavara am vazut-o prima data in actiune..si ed atunci tot astept sa o vad prezentata aici.

Link către comentariu

zgb >>> masina se misca foarte bine. soferul insa mai are nevoie de antrenament :) pe aceste segment - startul, cum zici si tu. recunosc, nici nu mi-am batut prea mult capul cu problema asta. acum realizez insa ca e nevoie.

nu visez ca masina ar avea sute de cai putere....dar un asz, scuza-ma, din mers il fac muci. si au fost cateva deja, nu numai unul.... :icon_thumright: repet: din mers.

S!mpL3 M3 > nu m-a facut loganul dar a luat startul mai bine ca mine. in timp ce eu patinam ca la floresca in a I-a si a II-a el se ducea. l-am depasit pe la jumatatea cursei lejer.

Link către comentariu

M-am uitat la toate filmuletele si nu te gaseam dupa care mi-am adus aminte ca acum este galben fosforescent.Ai patinat foarte mult si are dreptate zGB in ce zice.Pana ai plecat tu Logan-ul isi luase un avans frumusel si acum se da zmeu pe ...tun...ro.M-am luptat si eu cu problema asta si am mai dobandit-o cat de cat.Ti-am lasat un comment la tuning cum am reusit eu sa scap de chestia asta si poate merge si la tine.Bafta in continuare si data viitoare sa ii arati Octaviei unde ii este locul ;)

Link către comentariu

eu stiu sofer de TDI care se ducea si repeta plecarile pe la vitan cat de des putea... ;)

si avea niste plecari dupa un timp de innebuneai... serios vorbind.

si l-a tinut ambreiajul atat de mult ca nu iti venea sa crezi...

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
nu visez ca masina ar avea sute de cai putere....dar un asz, scuza-ma, din mers il fac muci. si au fost cateva deja, nu numai unul.... :rolleyes: repet: din mers.

din exterior se vede ca un logan iti face probleme...ce faci din mers, e alta mancare de peste de exemplu un gti cu soft se tine usurel dupa mine din mers dar cursele se fac de pe loc dupa cum ai observat :D

bogdane la cine te referi domne? :blink:

la naiba tdi-ul ala a nimerit plecari odata cu 4x4 (putine ce-i drept) iar rwd-urile care mi-au plecat in fata le numar pe degetele de la 1 mana

Link către comentariu

S!mpL3 M3 > golful meu e gri metalizat ;) , iar galben nu a fost ...nici nu va fi...iar loganul nu e cel gri ci unul albastru. nevermind.

ideea e ca avem de lucru! asa ca, la treaba! :)

ma apuc sa ma antrenez pe zapada ca e mai dificil..... :lol:

Link către comentariu

Inseamna ca am vazut alta grupa,ai cumva niste filmulete?! :)

Modificat de S!mpL3 M3
Link către comentariu
  • 3 months later...

back...

0:14, 3:08, 4:40 legalele din toamna de la braila...

azi softul bY TCM Turbo a beneficiat de un mic upgrade.

sa vedem la un drum mai lung cum se va comporta.

multumiri dragos! :)

Link către comentariu
Bogdan Moraru

Salutare,

Am urmarit threadul tau pagina cu pagina. Ce sa spun, masina este ok, bagi ceva banuiti in ea pentru ca iti place si iti doresti sa faci ceva ce nu mai are multa lume. Intr-adevar este de apreciat dorinta ta. Am tot asteptat sa se incarce filmuletul ala sa vad cum fuge un TDI "Tunat" dar cand l-am vazut, mare dezamagire. Ai spus si tu, soferul este de vina. Bafta in continuare si spor la tunnig.

PS: Sper sa iti reziste turbina si ambreiajul controversat aici

Drive Safe! :)

Link către comentariu

ambreiajul are aproape 15.000 km si am tras ceva de el.

turbina e in limitele de siguranta ale setarilor si a fost curatata de curand.

iar soferul...sa vedem ce face la craiova duminca... :)

Modificat de john33exe
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!