Jump to content

Golf 4 Alh Urca Spre "r"


john33exe

Postare recomandată

Felicitari,

Ceva masuraturi o sa faci?

A costat mut? Ce marca ai pus si de la cine?

Have a good time

Link către comentariu
  • Replies 434
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • john33exe

    156

  • hangyouridols

    27

  • BGDR32

    17

  • Bogdan_wrc

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vezi ca e un link acolo in post :))

Inca putin si faceai anul. E bine ca inca esti atasat de masina si perseverent ;)

Link către comentariu

Link? Ce link? :D

In functie de timp voi merge la Iasi pentru niste ajustari si masuratori.

Link către comentariu

banuiesc ca mergi pe mana lui Alin si a lui Dragos ...

Ps: pacat ca ai avut probleme la Vatra , de mult vreau sa vad cum merge masina ta :)

Link către comentariu
  • 10 months later...

Sa mai actualizam un pic pe aici...

De curand am mai pus cate ceva: jante aluett 17 x 8j cu cauciucuri 225 55 17, suspensie fk -40 mm, discuri fata rotinger si placute tomex (sunt facute in polonia).

Dupa cateva ore sub masina, azi am rezolvat si presiunea in admisie care era mult peste 2 cat imi arata ceasul. Acum nu trece de 1,9. Adevarul e ca se incarca mai sus in ture dar e mai sigur. La fel si furtunul de la turbina, care sarea, a fost fixat.

Cat de curand ii fac o diagnoza cu vagcom sa vad cum sta treaba cu datele. Si poze noi, desigur :)

Link către comentariu

Frumos aspectul clean. Da scapa de bara aia, nu sunt rautacios sau ceva doar ca e urata. Iti recomand:s%5B1%5D_r9n68cvffxiky1292490013.jpg

 

Sau daca ai bugetu mai restrans:

buza-bara-fata-golf-4-1990222.jpg

Bara stock + buza

 

Succes in continuare la modificat.

Link către comentariu

Modelul acesta il am in atentie. Nu eram sigur cum va veni peste FMIC. Am vazut insa la cineva si se potriveste fara mari probleme.

Link către comentariu

arata bine buza aia dar trebuie sa mergi foarte atent pe denivelari.eu tot am avut si am scos-o ca mi-am crapat spoilerul din cauza ei...sau cine stie tu poate nu urci borduri si mergi doar pe drumuri ca oglinda :P

Link către comentariu
  • 2 years later...

La inceput de an si de proiecte sa improspatez un pic pe aici.

Pana acum ma hotarasem sa raman la nivelul acesta: 180 cp si cca 400 nm cu traseu, FMIC, turbo hibrid, duze de 0.216 um, ambreiaj spec 3+, cap de pompa de 12mm.

Fortat oarecum de imprejurari (incident usor in trafic) voi urca la urmatorul nivel cu masina.

Sunt pregatite injectoare de 0.340 um si turbina de 3.0 TDI modificata. FMIC mai mare, alt traseu, evacuare.

Probabil ceva interne motor si cutie in 6.

Dupa, cifrele.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!