Jump to content

Golf 4 Alh Urca Spre "r"


john33exe

Postare recomandată

am facut cateva chestii pe masina asta si intentionez sa scot din ea cat se poate de mult in limite de siguranta.prioritara este cresterea performantelor iar dupa realizarea acestui obiectiv ma bag si la imagine.cateva poze ca nu incap toate odatasi inca...........more...inca...more.....

post-8012-1190367416_thumb.jpg

post-8012-1190367424_thumb.jpg

ETAPE_MODIFICARE_GOLF.doc

post-8012-1190367698_thumb.jpg

post-8012-1190367711_thumb.jpg

post-8012-1190367842_thumb.jpg

post-8012-1190367875_thumb.jpg

post-8012-1190367902_thumb.jpg

post-8012-1190367910_thumb.jpg

post-8012-1190367928_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Replies 434
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • john33exe

    156

  • hangyouridols

    27

  • BGDR32

    17

  • Bogdan_wrc

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Impresionant! Chiar ai bagat ceva bani in ea. Totusi ca o parere (neavizata) cu banii care i-ai bagat nu cumva cumparai un golf cu motor arl? si puteai obtine si performante mult mai bune.

Link către comentariu

nu esti primul care ma intreaba asta.eu din masina asta vreau sa fac ceva deosebit, sa fie peste multe alte modele care sunt mai "dotate" din fabricatie sau au fost modificate ulterior.deocamdata nu stiu exact cat scoate motorul dar cred ca se apropie de 150. mai trec odata pe la voinea (n.n. el a facut softul) saptamana viitoare si dupa aia la dyno.

Link către comentariu

frumoasa masina si modificarile facute si mai impresionant planul de viitor

Nu te lua dupa gurile rele :) , modifica si investeste bani ca doar sunt ai tai,(asta e pasiune ai vazut ca unii modifica masini muuult mai slabe,eu am vazut matiz care avea modificari de vreo 20.000E,la fel si Logan) la interior ai facut pana acum vreo modificare?

Link către comentariu

Conteaza ce duze are (banuiesc ca PP520 sau PP764) ceea ce ar aduce-o stock la nivel de ASV...iar de acolo contand de tune(nivel de fum acceptat, presiune in turbo) cred ca masina are ~140cp. De aici incolo orice castig de putere va fi mult mai scump ....

Link către comentariu
  • Administrator

are PP520 aduse chiar de la Kerma de mine. Cu softul actual estimez cam 140CP. O sa fie 150 cu urmatorul. Ce e important e faptul ca sta foarte bine acum (avea powerbox inainte de chiptuning si pe dyno master tuner a dat 120CP - acum a simtit ca e mai bine decat atunci)

Link către comentariu
are PP520 aduse chiar de la Kerma de mine. Cu softul actual estimez cam 140CP. O sa fie 150 cu urmatorul. Ce e important e faptul ca sta foarte bine acum (avea powerbox inainte de chiptuning si pe dyno master tuner a dat 120CP - acum a simtit ca e mai bine decat atunci)

right on dragos!

intr-adevar sta bine. maine ne auzim sa incerci varianta "imbunatatita".

raspuns pentru o intrebare de mai sus:

la interior deocamdata e stock si va ramane pentru ceva timp. cand voi intra si aici cu modificarile prioritate vor avea scaunele si apoi audio, design-ul (usi, bord). cum vin banii vin si etapele de modificare :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 6 months later...

frumoasa masina si frumoasa si lista pe care vrei sa o achizitionezi :)

succes

Link către comentariu

S-a simtit vreo imbunatatire dupa montarea strut-bar-ului? Ai remarcat cumva disparitia sau diminuarea eventualelor zgomote in bord? Te intreb asta pt ca am vorbit cu cineva cu o Alfa si spunea ca asta (diminuarea zgomotelor) e cea mai mare imbunatatire.

Link către comentariu

frumoasa masina:) sa o stapanesti sanatos si fara incidente

o intrbare am si eu: discuriele ventilate au aceleasi dimensiuni cu cele de stok care le aveai ....sau ai schimbat si etrierele? si cam cat te-au dus discurile tnx

Link către comentariu

revin pe topic dupa o "scurta" absenta...scuze pt asta...

strut bar > prima senzatie dupa montare a fost diminuarea considerabila a balansului lateral la trecerea peste denivelari precum si reducerea ruliului in curbe.

discurile perforate au aceeasi dimensiune cu cele standard, etrierii nu sunt schimbati (inca). pret fata-290 euro, spate 350 ron.

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina si dotarile de altfel. Am avut si eu un alh pe care la un moment dat doream sa-l modific dar nu prea am primit incurajari asa ca m-am lasat pagubas :icon_thumright: Tu ai mai mult curaj si din ce se vede, se poate modifica ok.

Spor la modificari!

Drive safe!

Modificat de KLAU
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!