Jump to content

Fusta bara


Eto
 Share

Postare recomandată

eu de ex am de 110 kw si nu am fusta de aia..am simpla :P.

deci nu la toate modelele de 110 kw e fusta din aia cu fante pe fata. modelul acela este pentru v5 ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WNS

    9

  • Eto

    6

  • Inginerul

    6

  • marius1982.11

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

RazvyRULZ a schimbat discutia inspre fusta de pe spate :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vz pe golf 131cp....si nu doar pe unu.....

Intradevar au fost montate si pe modele de 131 cp, dar numai cele cu 4motion.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am venit astazi si am parcat masina tatalui meu in spate la a mea si cand vad ca , chestia asta care am incercuito in poza neagra de sub bara spate e crapata acolo unde indica sageata si atarna destul de urat in jos . Nu stiu exact cum se numeste si cat ar costa una ? Trebuie inlocuita sau se poate lipi ? Sau poate trebuie doar prinsa inapoi ? , nu e foarte crapata dar atarna urat in jos . Mai e rau e ca nu-mi amintesc sa o fii atins , poate vreo bordura ceva sau o masina din spate la parcare cine mai stie.

post-14990-1228080638_thumb.jpg

Modificat de cezarsv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e scumpa, eu am schimbat-o. Am pus una de la modelele cu senzori de parcare OEM, pt ca imi place mai mult cum arata.

Spoiler spate (prelungirea barii) cea cu gauri de senzori de parcare - 216.5 ron (tva inclus)

Achizitionata de la dealer-ul VW din Craiova.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult WNS si tie unleashed de asemenea , cum adica sa o fac cu fibra ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate si repara cu fibra de sticla pe partea sin spate,se demonteaza,se curata,se lipeste cu un letcon,se matuieste cu un smirghel dur,si peste se aplica rasina si panza de fibra,asta daca ai habar de cum se lucreaza cu ea.daca nu ia noua si schimb-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cam c

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci o sa incerc sa vad ce pot sa fac ! sa prind o zi mai calduta sa o urc pe crik sa vad exact problema , o sa incerc cu niste poxi pol ceva :)

Modificat de cezarsv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e crapata, parerea mea e ca te chinui degeaba s-o repari cu poxipol sau ceva asemanator. Eu am reparat o bara de opel fostului meu socru, care era crapata intr-un colt de sus si pana jos cu o bucata de tabla de aluminiu, gauri de o parte si de alta, sanfrenate astfel incat sa intre niturile cat mai adanc posibil si nituri pop. Peste am aplicat la cald niste fibra de sticla, dupa ce-am smirgheluit un pic zona si chit. L-am vopsit si gata a fost.

Am povestit toate astea ca sa-ti dau un exemplu cum ti-a dat si un alt coleg mai sus de cum poti sa repari fusta ta.

Problema ar fi ca nu e bara s-o vopsesti. O poti si vopsi bineinteles, dar daca vrei s-o refaci cat mai aproape de aspectul de dinainte de eveniment, nu cred ca exista vreo metoda prin care sa repari si sa nu se vada, data fiind textura materialului plastic din care e fabricat.

Parerea mea e sa cauti pe la anunturi aici pe forum, in mod sigur vei gasi una la SH la un pret aproximativ egal cu poxilina cu care vrei tu sa repari fusta. Chiar si eu am o fusta de vanzare, insa se vinde doar cu tot cu bara.

Totusi, vezi ca se prinde cu clipsuri de bara. Poate ti-a iesit doar din clipsuri. A mea a suferit un accident serios si tot nu s-a crapat. Sunt destul de rezistente la socuri.

Bafta multa !

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ma poate ajuta cineva cu codurile petru fusta bara fata si spate de golf mk4 v5? ( cea fata este cu fantele acelea - cea incercuita cu rosu), iar cea din spate e genul celei din poza de mai jos

post-7148-1233923141_thumb.jpg

post-7148-1233923595_thumb.jpg

Modificat de Jacku
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandeam sa i vopsec cele 2 fuste, fata spate in culoarea caroseriei, gri adica. credeti ca ar fi un lucru bun si daca ar arata bine ? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea este sa lasi fusta asa cum este deoarece ea este cea mai expusa pericolelor cum ar fi pietre,borduri,animale,etc.Daca o vopsesti ai sa vezi ca vopseaua nu rezista foarte mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Ma poate ajuta cineva cu codurile petru fusta bara fata si spate de golf mk4 v5? ( cea fata este cu fantele acelea - cea incercuita cu rosu), iar cea din spate e genul celei din poza de mai jos

  • Pt bara fata are cod 1J0 805 903 F
  • Pt spate este cea prevazuta cu senzori de parcare 1J6 807 433 A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult marius, pentru spate insa ma intereseaza varianta fara senzori de parcare, dar decupata. Exista?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Jacku fusta fara senzori de parcare are alta forma si nu mai e necesar orificiu pt esapament. Poate gasesti, dar nu OEM.

Eu insa, iti recomand sa procedezi precum WNS, vezi aici!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sall

caut si eu o fusta pt bara fata si grilele acelea laterale (mi-am cumparat bara noua) un capac de rezervor pt un golf 4.

ma poate ajuta cineva...?multumesc anticipat!id:ionut0086

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jacku,cred ca de asa ceva ai nevoie.Cea din prima si a treia imagine..Originala e ca 350 ron,mi se pare.Am cautat eu pentru mine.

A doua imagine e pentru versiunea GTI europeana.Uite aici un link http://bambergvr6.freeservers.com/golf_iv_rear_4.htm

post-17538-1235514078_thumb.jpg

post-17538-1235514650_thumb.jpg

post-17538-1235514658_thumb.jpg

Modificat de stevee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si eu o parere subiectiva. Ma gandeam sa schimb fusta barii din fata, si-am gasit un topic foarte interesant pe vwvortex din care am extras cateva modele care-mi plac mie. Un sfat v-as ruga, care da si care nu si de ce. In ultima poza e o bara fata golf VI look cred.

post-10294-1236186063_thumb.jpg

post-10294-1236186093_thumb.jpg

post-10294-1236186106_thumb.jpg

post-10294-1236186124_thumb.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prima poza imi place , e ceva simplu si foarte elegant si eu mi-as pune daca as gasi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda. Prima imi place si mie sa fiu sincer, restul mi se par cam de prost gust, dar sunt cele mai "cuminti" din cate am gasit.

Ar mai fi varianta unei fuste de golf V6 :) Si aia foarte draguta.

Iar de gasit se gaseste pe tmtuning.com si probabil si pe alte situri. Ne putem combina la un group buy ;)

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Mai este prelungirea barii de la Golf 4 GTI 25'th aniversary.

Volkswagen-Golf_GTI_25th_Anniversary_2001_800x600_wallpaper_01.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!