Jump to content

Capace roata Fabia


e'keke
 Share

Postare recomandată

Am si eu o rugaminte.

Poate ma ajuta cineva.

Nu mi-am asigurat capacele la fabia mea si la un drum printr-o groapa am pierdut una bucata.

Daca gasesc un samaritean sa-mi doneze ar fi super, dar as fi dispus si sa cumpar unul daca numai asa se poate.

Va multumesc pt ajutor.

Sper sa mi-l acordati.

Atasez si o poza. Este modelul clasic.

post-13376-1189974854_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • e'keke

    10

  • marian_c

    4

  • bebeko

    3

  • bugsy_io

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

"doar" 958.000 , acum 2 ani...1 bucata capac roata....

scuza-ma, dar nu am inteles faza cu "acum 2 ani".

Sa inteleg ca ai un capac de vanzare cu 958.000?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doamne dar ce greu este, pentru unele sa inteleaga. Cred ca el scris clar, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doamne dar ce greu este, pentru unele sa inteleaga. Cred ca el scris clar, nu?

In primul rand nu sunt "unele", ci daca vrei "unii".Adica barbat.

Daca era misto, scuze.

Si da, mie nu mi-e clar ce a zis.

Nu sunt un obisnuit al prescurtarilor si al citirii printre randuri pe internet.

Asa ca imi place sa mi se spuna clar.

Oricum daca pretul e 958.000, mi se pare foarte mare.

din cate am citit pe forum un set de 4 capace la reprezentanta e la vreo 200 ron.

asa ca... nu merci

in alta ordine de idei... ma intereseaza parerea ta despre masina ta din semnatura.

ma bate gandul sa fac un schimb cu asa ceva.

ce zici? merita?

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand nu sunt "unele", ci daca vrei "unii".Adica barbat.

Daca era misto, scuze.

Si da, mie nu mi-e clar ce a zis.

Nu sunt un obisnuit al prescurtarilor si al citirii printre randuri pe internet.

Asa ca imi place sa mi se spuna clar.

Oricum daca pretul e 958.000, mi se pare foarte mare.

din cate am citit pe forum un set de 4 capace la reprezentanta e la vreo 200 ron.

asa ca... nu merci

in alta ordine de idei... ma intereseaza parerea ta despre masina ta din semnatura.

ma bate gandul sa fac un schimb cu asa ceva.

ce zici? merita?

merci

Scuze daca te-ai suparat. Am glumit. Ieri cand am iesit de la servici am fugit la un magazin de electrice si am cumparat coliere flezibile si am legat fiecare capac in 2 locuri. M-a facut 1,7 lei. Imi pare rau ca ti-a picat capacul. Se pare ca sunt destul de scumpe. Eu zic sa mai intrebi pe forum (in caz ca se vant numai la set respectivele capace) si asa o sa ai noroc. Ce doresti sa ma intrebi despre masina mea? A ta e hatchback? A mea e sedan cu portbagaj mare 438 l , hach-ul are 260 parca, mie mi-e foarte util in special cand plecam in concedii, etc. Intre dezavantaje as nota ca motorul este in 8 V si nu e asa de nervos ca al tau dar face fata la deal. Cele de 60 CP la motoarele de 1,4 am auzit ca sunt mult mai puturoase. Avantaj la al meu este ca distributia este pe lant, nu pe curea. Sa nu imi spui ca al tau este sedan si cumparat acum ~2 luni deoarece am vazut unul al unui domn din alba, culoarea albastra, dar l-am luat asta pt culoare iti spun sincer si cu cateva sute de euro mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m-am suparat. Nu sunt genul.

Dar cum spuneam nu ma prind intotdeauna de lucrurile spuse printre randuri sau prescurtate.

Acum imi dau si eu seama de plasticele alea de prindere. O sa-mi pun si eu.

In legatura cu capacul, decat sa dau 958.000, mai bine imi iau alt set de capace si le vand pe celelate 3 si mai scot din bani.

legat de masina:cred ca stiu cine a luat acel sedan albastru.un vecin si prieten de-al meu(i-a cerut 6900 si a dat 6700 fara taxa).

eu am combi, adusa in mai din germania.deci masina e foarte buna, dar singura chestie care putin ma deranjeaza e faptul ca nu are AC.

in rest e exact ce am nevoie.

daca poti scrie putin te rog fa-o pe topicul "1.4 16V vs 1.4 mpi" de la discutii generale-versus.

am nevoie de niste pareri legate de astea doua motoare.

am detaliat acolo si masinile.

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai fi mirat sa aflii cat de mult poate sa coste un set de capace. Din cate tin eu minte un set din alt model, tot pentru fabia, l-a costat pe socru-meu fo' 4 milioane si ceva. si nici nu se vindeau la bucata. El s-a grabit si nu a vorbit cu mine inainte, dar cred ca daca te duci la service si dai o mica spaga pe acolo omul de la piese descompleteaza el un set din stoc (daca n-a facut-o deja pentru altii). Dar nu cred ca poti sa te astepti la mai putin de 1 milion.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan

Am eu un capac de skoda,dar nu stiu pe cat e.Al tau pe cat e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atat costa acum 2 ani la reprezentanta o singura bucata.A intrat unul in mine si printre altele mi-a spart capacul.Atat era pe deviz .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@marian_c:ok. acum m-am lamurit si eu care era faza cu acel pret.

@sebastian stefan: cauciucurile mele sunt 165 70 r14, daca nu gresesc datele.

sincer, sunt incepator, in toate, si nu prea fac diferenta intre marimi. din cate am auzit jantele se masoara in inch.

sincer nu stiu.sunt roti normale de fabia.

legat de pret:stiu ca am citit un topic in sectiunea fabia1, cu preturi de reprezentanta si erau acolo seturi de 4 capace cu preturi intre 200 si 250 ron, daca nu gresesc.parca topicul era ceva de genul "accesorii originale".

nu stiu ce sa zic. la 1 milion bucata, nu ca nu-mi permit, dar nu cred ca merita. deja m-am obisnuit cu ea asa, dar daca pot face rost de capac, ar fi mult mai bine. in fine. cred ca mai mult de 30 de ron nu o sa dau.

oricum merci de informatii.

@sebastian s: astept raspuns de la tine.

salutare.

off: hai steaua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai decat sa dai 400 de lei pt 4 capace si sa iti cauti cumparatori mai bine un set de jante din aluminiu. Sunt si la 1000 de lei 4 buc prin metro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu ma gandeam la jante.dar inca numo permit.

poate in viitorul apropiat.

deocamdata doar vroiam, daca se poate, sa-mi completez masina(rotile) ca aspect, cu costuri decente.

daca nu se poate asta este.nu sunt un maniac.

oricum altceva e mai important la masina.

mai astept raspuns de la @sebastian.

salutari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta printre agentii de distributie care conduc masini cu capac identic si poate rezolvi cu vreo cinste sa-ti doneze unul din capacele lui.Nici eu nu l-am cumparat ,il am tot pe cel vechi cu o bucatica lipsa din el si cu 3 suporti rupti iar milionul l-am bagat in buzunar.Inca sta pe pozitie. Daca ai casco ai avea niste variante...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan

Eu am asa ceva.Daca te intereseaza vb.Oricum nu stiu cum sa-l trimit ca sa nu se sparga la transport.

post-5599-1190310524_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am asa ceva.Daca te intereseaza vb.Oricum nu stiu cum sa-l trimit ca sa nu se sparga la transport.
le-am comparat si nu sunt acelasi model.oricum merci de raspuns.
cauta printre agentii de distributie care conduc masini cu capac identic si poate rezolvi cu vreo cinste sa-ti doneze unul din capacele lui.Nici eu nu l-am cumparat ,il am tot pe cel vechi cu o bucatica lipsa din el si cu 3 suporti rupti iar milionul l-am bagat in buzunar.Inca sta pe pozitie. Daca ai casco ai avea niste variante...
sincer nu-mi place sa fac asa ceva.nu e felul meu.am avut diverse ocazii sa cumpar foarte ieftin lucruri de firma (dar furate), si nu am acceptat.nu pot trai eu linistit dupa asa ceva.sunt de principiul: mai bine mai putin, dar cinstit.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

esti sigur ca ai vazut jante pentru skoda in metro? Alea de skoda au 5 prezoane iar in metro merg saptamanal si n-am vazut decat cu 3-4 prezoane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai drum in Cluj sunt 2 magazine pe Str. Fabricii pe stanga cum mergi dinspre sensul giratoriu unde am vazut capace de Skoda. Nu cred ca sunt originale dar nu arata rau si din cate am vazut pretul era sub un mil pt 4 buc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai drum in Cluj sunt 2 magazine pe Str. Fabricii pe stanga cum mergi dinspre sensul giratoriu unde am vazut capace de Skoda. Nu cred ca sunt originale dar nu arata rau si din cate am vazut pretul era sub un mil pt 4 buc

ok. merci.

sa vad. dar nu stiu pe unde este strada fabricii.

zi-mi in ce cartier? sau explica-mi cu ajutorul unor repere.

am primit oricum oferta de la un om de la mine din oras. a zis ca poate imi aduce el un capac.

sa vedem...

oricum merci de informatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aualeu... atentie in zona Sebes, cei care aveti capace originale pe masina... s-ar putea sa dispara unul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Timisoara la Ciclop, tocmai am vazut capace Skoda (aveau 3 modele cred ca si al tau era printre ele) la 680.000 ROL. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aualeu... atentie in zona Sebes, cei care aveti capace originale pe masina... s-ar putea sa dispara unul :)
hahaha! :lol: merci de pont...sa vedem mai pe seara...In cel mai rau caz o sa rog un prieten din cluj sa-mi cumpere de acolo.dar am promisiunea ca se va rezolva cu unul original, de la un bisnitar ce aduce fabii.sa speram.daca nu o sa umblu "schiop".
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut, am un capac de fabia in stare perfecta cine duce lipsa sa zica. L-a gasit un amic pe strada ( probabil a sarit de la o fabia ) si l-a lasat in garajul meu. :icon_cheesygrin:

Modificat de mediatics
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mediatics: Informatia ta, dar si capacul pot fi utile cuiva de pe VWFORUM, daca ai spune si din ce oras esti tu. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!