Jump to content

Mare Rugaminte


aidrian25
 Share

Postare recomandată

Sal.Am un mk 1 1.6d si vreau sa-i pun servo-directie si sa-l fac turbo-diesel.

Am si eu nevoie de poze(reale,de pe site-uri,desene,orice) cu piesele care imi trebuie pt servo(caseta directie,fulia,pompa etc) si turbo-suflanta

imi trebuie pt cineva care o sa mi le cumpere si sa stie despre ce e vorba.

Cu multumiri in avans pt cine poate sa ma ajute.

mail: aidrian25@yahoo.com

Modificat de aidrian25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

turbo din-trun motor JP nu poti sa faci... iti trebuie un motor cu turbo pt asta... spun asta fiindca difera nu doar chiulasa si evacuarea ci si niste prinderi... deci difera si blocul motor... imi pare rau sa-ti dau vestea asta... la fel de rau cum mi-a parut si mie sa aflu cand am vrut sa fac asa ceva... eu m-am hotarat sa-mi duc un GTD '90-'91 din germania de pe care sa iau atat motoru complet cu anexe cat si elemente de caroserie ca al meu e 85 dar si elemente de interior + bord

sper sa gasesc pana in 1000 o mica bijuterie... ca pana acum ce am gasit si mi-a placut e mobile.de s-a vandut deja

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

turbo din-trun motor JP nu poti sa faci... iti trebuie un motor cu turbo pt asta... spun asta fiindca difera nu doar chiulasa si evacuarea ci si niste prinderi... deci difera si blocul motor... imi pare rau sa-ti dau vestea asta... la fel de rau cum mi-a parut si mie sa aflu cand am vrut sa fac asa ceva... eu m-am hotarat sa-mi duc un GTD '90-'91 din germania de pe care sa iau atat motoru complet cu anexe cat si elemente de caroserie ca al meu e 85 dar si elemente de interior + bord

sper sa gasesc pana in 1000 o mica bijuterie... ca pana acum ce am gasit si mi-a placut e mobile.de s-a vandut deja

Chiar ca imi dai vesti proaste.

Nu are nimeni niste poze cu servo-directia macar...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat,se poate inchide

multumiri lui miltisus. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat,se poate inchide

multumiri lui miltisus. :hainoroc:

Salut,

cum ai rezolvat cu servo directia pt g1?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si-o fi gasit de pe un cabrio...

M-as mira......dar cine stie...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-as mira......dar cine stie...?

am rezolvat-o cu pozele deocamdata :)))) asta era si scopul postului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda......asta asa e...Servo o sa gasesti foarte greu pe aici pe la noi, eu am fost in Germania si mi-am luat din schroth servo de pe un scirocco 2. Tot atunci mi-am luat si discuri pe spate de pe un g2. Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda......asta asa e...Servo o sa gasesti foarte greu pe aici pe la noi, eu am fost in Germania si mi-am luat din schroth servo de pe un scirocco 2. Tot atunci mi-am luat si discuri pe spate de pe un g2. Succes!

pai tot din Germania vreau sa-mi iau si eu prin cineva,poate imi spui si mie mai exact de unde ti-ai cumparat tu si cat te-a costat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De langa Nurnberg am fost eu acolo....50 de euro am dat pe servo si 50 pe discuri, nu au fost scumpe daca nu pui si drumul pana acolo... :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De langa Nurnberg am fost eu acolo....50 de euro am dat pe servo si 50 pe discuri, nu au fost scumpe daca nu pui si drumul pana acolo... :D

ok,mersi servo-directia e de cabrio?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sal. ma poate ajuta cineva cu poza volanului de golf 1,2 cel cu 4 butoane

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal. ma poate ajuta cineva cu poza volanului de golf 1,2 cel cu 4 butoane

chiar imi este foarte greu sa cred ca nimeni nu are un amarat de volan original de golf.

va multumesc pt ajutorul care nu exista.

topicul se poate inchide,ocupa spatiul degeaba.

Modificat de aidrian25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok,mersi servo-directia e de cabrio?

Am demontat-o de pe un scirocco 2. Dar gasesti si pe cabrio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal. ma poate ajuta cineva cu poza volanului de golf 1,2 cel cu 4 butoane

Sal,

te pot ajuta cu volan, 400.000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
turbo din-trun motor JP nu poti sa faci... iti trebuie un motor cu turbo pt asta... spun asta fiindca difera nu doar chiulasa si evacuarea ci si niste prinderi... deci difera si blocul motor... imi pare rau sa-ti dau vestea asta... la fel de rau cum mi-a parut si mie sa aflu cand am vrut sa fac asa ceva... eu m-am hotarat sa-mi duc un GTD '90-'91 din germania de pe care sa iau atat motoru complet cu anexe cat si elemente de caroserie ca al meu e 85 dar si elemente de interior + bord

sper sa gasesc pana in 1000 o mica bijuterie... ca pana acum ce am gasit si mi-a placut e mobile.de s-a vandut deja

eu am reusit asta la fiat! pe motor de 1.9 la tipo cu toata supraalimentarea de la tempra 1.9 tdi..si merge! acuma vreau sa incerc pe vw 1.6 d....cred ca se poate! da nu gasesc turbina si mai ales pompa de injectie ptr tdi... la fiat a trebuit sa alimentez turbina cu ulei(si am luat de la sonda presiune ulei) sa adaug intercooler si sa in tercalezturbina in sist de evacuare(prin flanse)..iti mai tre comanda vacuumatica ptr cresterea debitului...si gata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am reusit asta la fiat! pe motor de 1.9 la tipo cu toata supraalimentarea de la tempra 1.9 tdi..si merge! acuma vreau sa incerc pe vw 1.6 d....cred ca se poate! da nu gasesc turbina si mai ales pompa de injectie ptr tdi... la fiat a trebuit sa alimentez turbina cu ulei(si am luat de la sonda presiune ulei) sa adaug intercooler si sa in tercalezturbina in sist de evacuare(prin flanse)..iti mai tre comanda vacuumatica ptr cresterea debitului...si gata!

am si pompa si turbina!!!!!!!!!!!!! :D si galerie admisie,evacuare :D parerea mea e ca merge,probabil si singura,fiecare cu parerea lui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!