Jump to content

Octi 2 1.8 Tfsi


Tero

Postare recomandată

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tero

    34

  • cmghostbuster

    17

  • Daniel 57

    12

  • CsakEn

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

tero: fa-ti remapare si pune-i blowoff ca isi merita toti banii

pentru ce sa-si puna blowoff?:|

Link către comentariu

cmghostbuster : pentru turbina si pentru sunetul care il scoate...ma indoiesc ca este cineva la care nu-i place sunetul scos de blowoff

Link către comentariu

Sincer,in loc de blow off,as prefera pt sunet o evacuare dubla(sound & perfomance).Dar,astept sa treaca de tot cu anotimpul rece si dupa aceea ma gandesc mai serios cu remaparea.

Link către comentariu
  • 2 months later...

salut tero ce se mai aude cu masinuta ta...intre timp a venit si a mea ..am 3900 km...am facut rodajul pana la 3200:)...si acum :) ...pacat ca am ajuns si eu cu ea in service deja

dar doar pentru roata(cauciu+janta) de la o groapa mare :rolleyes:...

Link către comentariu
  • 1 year later...

Salutare la toata lumea!

@ cmghostbuster: imi pare rau pt problema cu roata,sper ca s-a rezolvat cu bine si la cati mai multi km fara probleme

Nu am mai apucat sa scriu nimic de Pionieru in ultima vreme...Au mai aparut mici modificari pe ici pe colo,respectiv : pleoape,grila sport fara emblema,un difuzor pe bara din spate,ochelari in culoarea masinii pt stopuri,discuri de frana fata perforate,o toba finala Magnaflow,pedale si foot-rest model RS,valva FORGE...si cam atat.DEOCAMDATA!!! :ceuameni:

Ma pregatesc pt a 2-a revizie cat de curand si ca feed-back sunt F MULTUMIT.Am niste trepidatii la relantai din cand in cand,dar cred ca e de la combustibil si sper sa dispara dupa ce voi schimba filtrul de benzina,desi am pus numai Carrera 100 sau EVO 5.

Ca planuri de viitor ar fi resoftarea,admisie sport si schimbarea evacuarii,dar cred ca mai am un pic de asteptat pana ies din garantie + un sistem de navigatie.

Sa ne auzim cu bine si dupa ce imi schimb si grila din bara fata cu cea sport,postez si poze cu ea modificata.

Link către comentariu
  • 4 months later...

A trecut si a 2-a revizie,am schimbat toate filtrele inclusiv cel de benzina la cererea mea,am pus ulei Castrol SLX Professional Longtec 0w30,am schimbat bujiile stock cu NGK Iridium si a primit cadou o navigatie Kenwood DNX 8220BT.

Urmatorul pas este resoftarea,dar pana atunci inca nu m-am decis asupra admisiei: filtru sport panel sau kit admisie?

In rest,merge perfect!!!

Link către comentariu

Intr-un final am pus panel de la BMC.Se aude un pic mai bine turbina si urca mai usor in turatii.Urmatorul pas: resoftarea!

Link către comentariu

I-a venit sorocu' sa ii fac ITP-ul,asa ca azi m-am prezentat la Avia unde l-am si rezolvat fara nici o problema cu 150 RON(fara "atentii").

Le-am spus ca din cand in cand,la un schimb de viteza mai rapid nu cupleaza din prima solicitare treapta a 2-a,trebuie sa mai calc inca odata ambreiajul ca sa cupleze cum trebuie,altfel "caraie".Am plecat in teste pe sosea cu un mecanic si nu a gasit nimic la cutie,mi-a spus ca e posibil sa o schimb eu "prea sportiv" si cutia nefiind "sportiva",nu are timp sa schimbe la timp vitezele cum as vrea eu si de aici "caraiala".Sper sa fie asa cum zic ei si sa nu fie altceva mai grav...mai ales ca s-a dus si garantia...

Link către comentariu

Frumoasa masina si mai ales motorul.(eu vreau tot un TSI dar 1.4)

Ti-am citit topicul si am vazut aripa reparata(sory pt neplacere) , intrebare: a ramas un gap mai mare la portbagaj pe stg fata de dreapta? (vreau sa imi fac niste idei despre Brady)

Mersi.

La viteza a doua si eu am carait mai multe masini dar numa atunci cand a schimbat super rapid. In timp ce calc ambreiajul si schimb, de iesit iese din a 1-a usor dar sincronul de a 2-a nu e pregatit si de aia caraie, nu mereu.

Modificat de BiCos
Link către comentariu

Mie nu mi se pare sa fi ramas nimic,am fost chiar multumit de lucrarea de atunci facuta la Brady.Acum am alta parere despre ei :( .Conteaza f mult sa stii pe cineva acolo,respectiv tinichigiul si vopsitorul, si mai ales "atentiile".Eu nu am cunoscut pe nimeni,dar am avut bafta sa iasa lucrarea bine.

Am mai intrebat si alti colegi de pe forum si mi s-a confirmat: schimb eu prea repede viteza iar cutia nu permite.Pacat ca nu am avut posibilitatea montarii DSG-ului la configurarea masinii.

Multumesc pt aprecieri si succes pt viitoarea masina!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!