Jump to content

Octi 2 1.8 Tfsi


Tero

Postare recomandată

zi-mi tero cum ai obtinut mai exact tapiteria aaia....la elegance ca e doar una singura? ca de zburdat zburda dar cat ai platit in plus?:-?

Link către comentariu
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tero

    34

  • cmghostbuster

    17

  • Daniel 57

    12

  • CsakEn

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am ales la dotari optionale pachetul Dynamic 1 si in momentul asta nu imi aduc aminte cat a costat exact,dar cand ajung pe acasa o sa ma uit sa vad cat era.

Link către comentariu

in astfel de service-uri nu se foloseste decat arc eletric cu gaz protector, sudura care nu deformeaza si nu arde tabla, stai linisit, am vazut masini cu aripa spate mai rau ca a ta si dupa schimbare nu s-a observat nimic, intra foarte putin chit la ce ai tu acolo si masina fiind noua n-ar trebui sa iti iasa diferenta de culoare.

Link către comentariu

Super,merci pt info dan :angry: ,maine dimineata sun sa vad cand o pot ridica si poate o ridic chiar maine si va zic cum a iesit.

Link către comentariu

Am fost vineri la Brady dupa-amiaza si era gata spalata,ma astepta in curte.

Asa arata dupa reparatie si ma declar f multumit de lucrare:

PS:Merci inca odata Florin!

post-332-1196097287_thumb.jpg

Link către comentariu

am citit pe undeva..cineva se plangea ca atunci cand a primit masina si a semnat deja contractu de predare primire cand a vrut sa o spele a obs ca e lovita..:| :) ce se intampla daca obs inainte sa semnez sau dupa...pot renunt si sa primesc banii inapoi daca a fost avariata sau alta in schimb?

Link către comentariu

Nu cred. Mai degraba ti-o repara ei, pe garantie. Dar de refuzat nu poti asa usor. Insa nu e nici imposibil.

Link către comentariu

Stati ca nu prea inteleg: ce legatura are discutia asta cu masina neridicata si lovita cu masina mea? :D

Link către comentariu
Stati ca nu prea inteleg: ce legatura are discutia asta cu masina neridicata si lovita cu masina mea? :scratch:

scuze tero am postat eu gresit :((( trebuia pe celalalt link ma ierti da? :vaidecapulmeu: :lol:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Am fost vineri la Brady dupa-amiaza si era gata spalata,ma astepta in curte.

Tocmai vroiam sa te intreb daca nu e gata. Arata impecabil. Welcome back in business!

Nu-i asa ca merge excelent? Abia astept si eu sa ies din rodaj, dar tot o mai calc cateodata scurt si ma umple de satisfactie. Pleaca de sub mine indiferent in ce treapta sunt. Si inca nu am apucat sa bag a 5-a si a 6-a, ca sa ma uimesc singur, pentru ca pana acum am frecat-o doar prin oras.

Enjoy it!

Link către comentariu

Merci!Chiar arata bine din exterior,nu pare sa fie nici o problema.

Eu nu merg zilnic cu ea,dar intr-adevar cand o scot la plimbare,ma multumeste pe deplin.Si mie mi-a scapat picioru de cateva ori :(

Link către comentariu
  • 1 month later...

Dane (Tero, adica), cum merge acum iarna? Cat ai consumul mediu? Eu am 12,8 l% in medie de cand am luat-o. Dar e superba.

SalutIntre timp a venit si 1.8 TFSI al meu de citeva saptamani.J.
Felicitari Jancsi si sa te bucuri de ea.(Sper ca nu se supara Tero ca scriu pe masina lui, dar nu am gasit masina ta prezentata)
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

tero...ai promis un filmulet cu ea... :icon_thumright: nu te uitam :D...am comandat-o si eu pe a mea..dar pana soseste 8 saptamani :) m-ar bucura sa o vad pe a ta ce poate :P

Link către comentariu

Daniel 57 merci frumos:)

Inca nu am prezentat-o, din pacate is prins cu alte multe chestii naspa. Si pe forum intru mai mult ca cititor..

Intrebare:

Am observat ca stind pe loc cu masina, daca o turez mai tare (3500-4000) si iau brusc piciorul de pe acceleratie, in momentul in care turatia ajunge undeva pe la 1300-1000, masina trepideaza un pic. NU cred sa fie din cauza rezonantei, fiindca cind o turez, nu se 'zgaltaie'

De asemenea, citeodata trepideaza si la rece, pina se incalzeste motorul..da inca nu am reusit sa observ posibilele cauze.

Se intimpla cumva si la voi asa ceva?

(scuze ca intreb aici, dar nu voiam sa deschid un nou topic)

J

Modificat de CsakEn
Link către comentariu

Salut,

Eu n-am o problema ca se discuta despre 1,8 TFSI la descrierea despre masina mea,dar poate si ceilalti cititori ai forumului ar putea fi interesati si s-ar putea informa din topicul special destinat pt aceasta motorizare,poate s-ar gasi chiar si un raspuns la aceasta problema a lui CsakEn.La mine nu am sesizat asa ceva,deci nu stiu sa zic de la ce ar putea fi.

Referitor la consum: si la mine iarna tot cam pe acolo se afla consumul in medie,dar depinde si de stilul de condus... Intr-adevar,e superba si abia astept sa vina anotimpul uscat sa ii pun la loc jantele si cauciucurile de vara.:icon_thumright:

Ca noutati,am gasit in decembrie la un baiat de pe forum jante de tabla cu cauciucuri de iarna Dunlop Winter 3D 225/55/16 la 13 mil cu montaj cu tot si in stare f buna si cred ca le voi pastra pe acestea pe masina pana prin feb-martie cand sper sa nu mai avem surprize cu zapada timpurie.Mi se par un pic cam mari pt iarna,dar se simte pe zapada prezenta lor si m-au ajutat de cateva ori la plecarea de pe loc(cu ESP-ul decuplat) in niste nameti si la frane,comparatia fiind facuta fata de cauciucurile pe care le aveam din fabrica.Singurul care ar mai trebui sa il fac la primavara sunt niste inele de ghidaj(sper ca am retinut bine) la o strungarie pt ca nu sunt jantele originale de Skoda si raman cam 2 cm diferenta intre janta si butucul rotii.In rest,totul e ok.

@ cmghostbuster: nici eu nu am uitat,dar nici nu a fost vreme de filmulet.Nu am apucat sa mai ies cu ea din Bucuresti si nu cred ca te-ar interesa un filmulet cu o Skoda care merge cu 60 km/h prin oras.Cu prima ocazie in care pot arata ce poate un 1,8 TFSI,fac si un filmulet.

Acum astept sa se faca mai cald afara,sa fie uscat pe jos,sa trec de 5000 km(acum am 4600km) si sa o pregatesc de o remapare. :D

Sa auzim de bine!

Link către comentariu

Chiar ceva inedit motorizarea asta, nu ai de ce sa-i blamezi :icon_thumright: . Foarte faine scaunele care vin in dotarea ta.

As avea o curiozitate: Fata de pozitionarea traditionala a difuzoarelor din fatza imediat langa balama, se cunoastee vreo imbunatatire acustica, odata ce stau in partea opusa a portierei ? Mereu ma uit cu interes la panoul usii.

Kilometri lipsiti de probleme si numai bine !

Link către comentariu

Nu i-as spune chiar 'problema', pur si simplu masina trepideaza putin in ralanti sau cind scade turatia in jur de 1300-1000. Oricum trepideaza de-bia sesizabil (l-am rugat pe frate-meu sa-si dea cu parerea ce ar putea fi,si daca nu-i spuneam sa fie atent si cind sa fie atent, nu observa ca trepideaza) si doar pentru o fractine de secunda.

Oricum i-am rugat pe cei din service sa puna testerul pe ea, sa vada daca nu cumva e ceva cu motorul. Voi afla miine sau poimaine rezultatul.

J.

Link către comentariu

salut, ai putea descrie scaunele din fata ? sunt mai late ca cele normale? mai inguste ca cele de pe rs? sunt confortabile? sunt tari? ....eu vreau sa comand pachetul dinamic pentru ca scaunele normale sunt cam mici... cele de rs sunt bune dar nu pot sa pun pe una normale scaune de rs.

daca poti sa pui o poza de sus(dinspre plafon) a scaunului soferului ar fi super .... multumesc anticipat

Link către comentariu

sunt poze puse ...la pagina 2...si nu are cum sa fie cele e de rs mai mari...cele normale sunt mai mari iar cele de rs mai mici

Link către comentariu

@FLorin D:Nu stiu fata de altele cum o fi,dar eu sunt multumit deocamdata cum se aude.

@cmghostbuster: Mi s-a spus ca nu,dar pana la proba contrarie....

@AB50BNC:Mie mi se par confortabile,nu au piele perforata ca la RS dar mi se pare ca sunt asemanatoare.Nu am stat intr-un scaun normal de Skoda,deci nu pot spune ca daca sunt mai tari...pt mine sunt ok asa cum sunt.Singura observatie ar fi ca partile laterale ale scaunului de la pachetul Dynamic te fixeaza un pic in curbe fata de cele normale.

Link către comentariu

@CsakEn: Pai cred ca max 200 CP si vreo 320 Nm...

Nu mi s-a garantat 100% ca nu voi pierde garantia de catre persoana care mi-a facut oferta.Sunt constient ca orice modificare fata de standard presupune niste riscuri pe care trebuie sa ti le asumi.Dar.....eu zic ca merita :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!