Jump to content

Incuietori Golf 2


hazuki
 Share

Postare recomandată

Am vazut pe un post mai vechi ca oamenii isi monteaza la Golf 2 incuietori gen Golf 3 sau Audi 80. Vreau si eu o lamurire: sunt incuietori de Golf 2 dar cu sistem de inchidere, aspect, etc de Golf 3 respectiv Audi 80? sau sunt efectiv incuietori de Golf 3 respectiv Audi 80 care potrivesc la Golf 2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt incuietori mk2 cu aspect mk3.. Gasesti pe ebay.. Golfuletz stie mai bine :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare!

sper sa nu fiu off-topic, dar am si eu o intrebare legata de incuietori.....si v-as ruga sa ma lamuriti si pe mine

am un golf 2 cu inchidere centralizata, dar problema e ca am 2 chei: una e pt usa de la sofer si care activeaza si deschiderea/inchiderea centralizata, iar cealalta e pt contact, dar se potriveste si la usa din dreapta....pe mine m-ar interesa daca se poate muta butucul de la usa din dreapta pe cea din stanga, pt a tine doar o cheie la mine...

iar pasul urmator ar fi sa-mi montez o inchidere centralizata pe telecomanda, si anume pe o cheie tip briceag....

ce ziceti? se poate rezolva problema?

multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1-modifici butucul din stanga in asa fel incat sa mearga cheia de la contact.

2-poti pune cheie briceag.Ai 2 variante una Made in china de care se gaseau la un moment si pe forum( search) sau una originala care costa mult prea mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult, XANu,

nu-mi ramane decat sa ma duc la un centru de copiat chei si care are si chei tip briceag si poate imi rezolva acolo butucul usii din stanga sa mi se potriveasca cheia de la contact

toate cele bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!