Jump to content

Electrica 1.3 Mh


sharky
 Share

Postare recomandată

am o mare nelamurire...motorul meu...are 2 senzori de temperatura ...si 2 de presiune ulei....care.....cum...trebuie legati?in masina am ceas de temperatura apa...si ceas presiune ulei+bec presiune ulei ....astept sfaturi...in schema electrica nu am gasit nimik despre asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la alte ceasuri decit cele din bord nu prea merge. La apa poti face acul sa miste, desi nu garanteaza nimeni ca arata ce trebuie, iar la ulei poti face becul sa se aprinda.

Modificat de rzone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceasurile sunt vdo...si sunt chiar de vw...presiune ulei....si temperatura apa :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU se vede mai nimic din poza aia. In primul rand daca sunt cu 2 sau un pin. Pune si tu o poza cu rezolutie mai mare.

Ma chiar amuz ca ai deschis un nou topic unde intrebi cum sa ii conectezi iar in alt topic dadeai lectii despre diagnosticarea lor :lol: :

:lol: super tari explicatiile......sonda de dacie nu merge la vw....100%......pori sa probezi daca este sonda defecta.......scoti firul care prins pe sonda si il pui la masa.....daca il pui la masa.....ceasul ar trebui sa se duca la maxim...pt ca sonda da "-" ceasului....daca nu se ridica...inseamna ca ai ceva cu firele sau cu ceasul de temp....dar eu zic, ca cel mai probabil este sonda...

In fine, dupa intelegerea mea, m-am uitat in acel topic la Golf 2 cum este. Presupun ca nu e deloc diferit la Golf 1. Deci acei senzori cu un pin sunt toti pentru bord. Ceilalti cu 2 pini sunt pentru motor. Am pus pozele aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I_am_Stealth......senzorii de pe mk1...sunt diferiti de cei de mk2...o sa pun si poze ...cei despre care intreb eu....au 2 borne,cei de temperatura apa....iar cei de presiune ulei..au cate o borna....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite si poza cu senzorii de temp apa.....

...E foarte bine unde ai pus sondele de apa!!! iti masoara temp din pat,iar cele de ulei,baga-le sub perna!!! :eek: .....am Glumit...vezi ca-ti trimit pe pm Schema electrica ptr sonde!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aaaaaa...da...sunt bine puse...am schimbat soclul in care vin sondele si termostatul.............daca ai avea cum sa pui schema....poza....ar fi super....si altceva....cum leg pata calda de la galeria de admisie?

Si apropo....MERCI MULT DE SFATURI! :D

Modificat de sharky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!