Jump to content

Ornamente Cromate Golf 4 Schimbator, Boxe, Etc


warum
 Share

Postare recomandată

am vazut deschis topic pt acele ornamente din bord. dar stie cineva de unde se pot lua ornamente cromate pt boxe, guri de aerisire, schimbatorul de viteze? vazusem ceva interesant pe ebay. poate stie cineva aici in rom. ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vazut pe www......... . ro , nu au decat rame de schimbator , altceva multa sanatate

dar incearca si aici ....http://vwforum.ro/index.php?showtopic=31613

Modificat de cosad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am eu o rama cromata de schimbator (de pe o bora), dar nu se potriveste plug'n'play, nu intra perfect in cadranul de plastic care tine pielea de la schimbator. Daca are cineva chef de experimentat, donez rama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca-ti pui ornament de bora vei avea nevoie si de un alt manson pentru schimbator. Dar te pot ajuta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

dupa ani si ani de asteptare imi vine si mie mansonul de schimbator si acum vrei sa il skimb cu altul la care sa mearga si ornament? :screwy: ai tu cumva si acel ornament? se potriveste la g4?

Modificat de warum
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Bun topicul , nu stie nimeni chiar de unde putem procura ornamente si pentru grila centrala respectiv si pentru panoul de la Ac ? Chiar as dorii sa comand dar nu stiu de unde , stim cu toti ca acolo se zgarie la golf si la manerele de la usi ... daca stie cineva un site cu accesorii cat de cat ieftine este rugat sa ne ajute .

Nu neaparat sa fie cromate , pot sa fie si gri , m-ar interesa pentru consola centrala , manere usa fata si schimbator :P

post-14990-1222001139_thumb.jpg

Modificat de cezarsv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

dox99

Pentru astfel de anunturi exista aria "Vanzari". :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ cezarsv si eu am cautat multa vreme ornamentele respective,insa am renuntat si mi-am luat folie de carbon.

le-am imbracat eu.nu e f f f greu.rabdare si un feon sa ai.

vezi poza ,eu zic ca arata bine avand in vedere faptul ca vopseaua aia cauciucata se duce dupa un timp

post-8822-1222075082_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tibi imi place cum a iesit la tine cred ca voi proceda exact la fel pentru ca e cea mai rentabila varianta pana acuma :blush:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da de iesit a iesit bine dar totusi chiar nu gasim asa ceva ? eu unu nu renunt , nu prea ma pricep eu la munci de astea . Mi-am dat folia jos de pe fata si acum mi-am cumparat de la magazin sa-mi pun iar pe fata dar nu ma bag singur ca nu prea sunt migalos :) Eu sper ca totusi ne va ajuta cineva , nu ?

Modificat de cezarsv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am luat folia de pe 4tuning,30 ron/m.daca vrei iti iei folie,dai jos ornamentele si le pui in colet spre mine.

ti le fac eu,vorbesc serios.te ajut eu :(

p.s. cu toate ca nu e greu deloc.o ora mi-a luat pt 3 piese(capacul de la mufa pt scanare,capacul suportului de pahare si cel de la AC)

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit pe www.tmtuning.com dar nu m-am lamurit cum e cu partile detasabile, poate se lamureste altcineva

din cate am itneles sunt seriosi si livreaza in romania

cautati la european parts

Nu mai da quote la postul anterior pentru ca este interzis de regulament!

Foloseste "add reply" sau "fast reply".

Multumesc!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum m-am uitat si eu sunt intradevar multe pentru golf ... daca se baga cineva la o comanda dati-mi un mesaj :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu vreau sa comanda mai multe de acolo dar prin primavara, sa intre pe bugetul de cheltuieli de 2009 :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@TIBI_84 merci , esti baiat de nota 10 !

@bogdan33 sunt destul de scumpele numai pt consola kitu e 5 mil + transport , poate gasim ceva chinezarii mai ieftinele , facaturi cum se zice ar trebui sa fie sigur , doar ca nu stim noi unde sa cautam am gasit mai de mult cu 50 euro tot kitu asta pt consola si 20 euro pentru manerele de la usi foarte frumos dar nu am luat atunci ...

Modificat de cezarsv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Despre reconditionare/vopsire s-a mai discutat aici

Pentru manere cromate, carbon, aluminiu, esente lemnoase, etc... vedeti aici :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
Ionut Maruta

Ehh, astea mi-au mancat mie zilele. Trebuie sa schimb manerele la usile din fata, si decorul la consola din fata, care tine de casetofon, cutia aceea si suportul de pahare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Eu la usa de la bord am probleme , s`a zgariat urat de tot .. s`a sters asa urat .. se vede .. ce pot sa faq ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu solutie pe baza de clor , curata vopseaua aia cauciucata , si dupa daca ai timp ii aplici o vopsea negru pt plastice,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
  • 2 years later...

iata ce am facut eu cu folie carbon,postez ca poate mai vrea cineva sa faca si sa vada cum vinepost-75107-0-55020700-1342791767_thumb.j

post-75107-0-41349600-1342791856_thumb.j

post-75107-0-21385800-1342791874_thumb.j

post-75107-0-30863800-1342792052_thumb.j

post-75107-0-24390100-1342792074_thumb.j

Modificat de liviu242006
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vai,se vede oribil cu crom pe piesele alea...

Exista ornamentele gri de pe R32 dar sunt de aluminiu,nu crom lucios.

Cat despre folia de carbon...deja e solutia oricarei probleme... :(

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iata ce am facut eu cu folie carbon,postez ca poate mai vrea cineva sa faca si sa vada cum vine

Ti-au iesit super liviu2420061!!!!!!!!

Le-ai facut tu sau la vreo firma ceva??? Daca le-ai facut tu zi-mi te rog cat ai dat pe folie, cati metri, ce ti-a trebuit in plus si cam cat timp ti-a luat toate piesele????

La comenzile de geamuri electrice din usa soferului ai dat jos consola aia sau pe pozitie (poza 3)???

Daca le-ai facut la firma zi-mi cat a costat!!

Modificat de johnny0585
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!