Jump to content

Trapa Fabia


flopem
 Share

Postare recomandată

sper sa nu gresesc ceva pe-aici sunt NOU!! daca fac ceva gresit scuzeee

as vrea sa imi mintez o trapa de calitate pe fabia...ati auzit asa ceva?..se poate undeva,ceva preturi etc?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salut , am o problema la trapa . Am o fabia din 2000 , la care trapa se deschide doar jumatate pe sensul oblic , se inchide bine dar cand ii dau sa se retracteze pe orizontala , se ridica putin in sus , revine la loc in pozitia inchis si atat . Stie cineva ce ar putea avea ? Mersi :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , am o problema la trapa . Am o fabia din 2000 , la care trapa se deschide doar jumatate pe sensul oblic , se inchide bine dar cand ii dau sa se retracteze pe orizontala , se ridica putin in sus , revine la loc in pozitia inchis si atat . Stie cineva ce ar putea avea ? Mersi ;)

Prima chestie este sa gresezi sinele alea pe care gliseaza trapa.

Daca nu se rezolva - ca in cazul meu cind la inchidere se intorcea inapoi de la jumatate - scoti modulul care comanda trapa(e destul de usor,scoti capacul din spatele plafonierei cu o surubelnita dreapta, scoti mufele din modulul ala si il desfaci din suruburi), il desfaci si in el are un potentiometru. Acesta trebuie curatat - eu am facut-o cu alcool si lamele alea metalice tensionate un pic. Dupa care montezi jucaria inapoi in suruburi, pui mufele si cam asta e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!