Jump to content

Poate Ma Ajuta Cineva Cu Un Sfat...


vw golf 2001
 Share

Postare recomandată

Maine ma duc sa vizualizez si sa testez un golf 3 pentru tata. masina este din 98, si are 105.000 km (proprietarul spune f sigur pe el ca sunt reali - ca a fost rulata numai in romania avand perioade cand masina nu prea a fost folosita), abs, 4 geamuri electrice, oglinzi electrice, casetofon pioneer cu boxe JBL, alarma deci cam full. Acuma problema mea numarul 1 sunt km masinii daca sunt reali (daca sunt 100% cumpar masina) si daca pot fi verificati cu vag-com. Am inteles ca la golf 4 merge sigur, oare la 3 merge? Si daca merge crede-ti ca gasesc service-uri care sa faca chestia asta sau trebuie sa caut pe site un baiat binevoitor care sa ma ajute? va multumesc anticipat pentru informatii, am mare nevoie de ele pt ca maine ma intalnesc cu omu si vreau sa stiu ce am de facut...

Modificat de vw golf 2001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca sant sau nu reali nu prea conteaza . mai degraba daca a fost intretinuta cum trebuie ( schimburile de ulei si fara improvizatii ) , un test simplu il poti face in felul urmator ( benzinar ) : cu motorul cald scoate dopul de la ulei , daca setul e bun nu ar trebui sa scoata fum , si verifica daca intra in viteza calumea mai ales 1-a pe loc si in mers . Sa auzim de bine

Modificat de Danny78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Danny78, mersi pentru sfaturi, dar pe mine chiar ma intereseaza km masinii asa ca mai astept informatii daca se pot afla cu vag com sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca vad ca ati sarit toti cu sfaturi, m-ati sufocat de tot! Pana v-ati hotarat voi sa ma ajutati eu am luat masina...sper sa fi avut noroc si sa fie bine...

Modificat de vw golf 2001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o poza nu ai care a fost pretul masini si eu ma gandesc sa imi iau un golf3 dar vr6 dac nu un passat 3 sau 4 dar tot cu motor vr6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-ne codul motorului, dar in principiu se poate verifica daca sunt reali si la unele Golf 3. Cred ca trebuie sa ai EDC 15 si atunci poti cu versiune noua de VAG com. Prespun ca ai motor 1Z.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul motor este: ADZ . Am dat pe ea 5400 este din 98 si are 105.000 (rulata numai in romania) Primul proprietar a fost patronul de la coca cola.

Poate ma mai ajutati si pe mine cu un sfat: ce ulei sa bag in ea? M-am documentat si am vazut ca merge ulei cu norma: 500 00/501 01/502 00.

post-10380-1189408278_thumb.jpg

post-10380-1189408286_thumb.jpg

Modificat de vw golf 2001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!