Jump to content

Capace jenti tabla


Corsarul
 Share

Postare recomandată

:P Nu stiu daca mai e vreun topic de genul asta dar eu nu am gasit. Daca admin stie de vreunul similar poate sa il stearga. :P

Am venit de la un drum de pe Valea Prahovei si am constat acasa ca am pierdut un capac de la o roata de pe spate. Am pus si cite o poza cu rotile cu capac si una asa cum se vede acum (urat) fara capac.

Am jante de tabla, dupa cum se vede, pe 14" si nu stiu unde as mai putea gasi asemenea model de capac. Ma poate ajuta cineva,va rog? :P

Unde pot gasi si daca are vreo informatie la ce pret sau daca pot lua la bucata! :D

Parca imi lipseste o miina fara capacul ala de acolo...

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca te duci la reprezentanta, cara capacul dupa tine pentru ca sunt cel putin 2 modele care sunt foarte apropiate... pe computer pot sa arate la fel dar in realitate , unul dintre modele are sigla vw pusa scoasa mai in relief datorita unui portiuni rotunde din capac care este iesita mai multspre exterior

eu am comandat odata un capac la porsche bucuresti si toate au fost bune si frumoase pana cand am incercat sa-l montez, si de ce il apasam mai tare pe roata , de ce sarea mai departe.... pana la urma nu m-am riscat sa departez clemele care erau de vina , ci i-am carpit niste silicon sa stea fixat....

daca gasesti second hand verifica sa nu fie prea slabite clemele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut o groaza de capace de roti la o pravie de dezmembrat masini bune (off topic : ce ma enerveaza astia cand omoara cate-o bijuterie si o aduc pur si simplu taiata-n doua - ma oftic), la bani marunti. Daca vrei si ai rabdare trec pe-acolo si daca-mi spui care model e si ce e scris pe capac si daca au iti cumpar unul si ti-l trimit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...
adrianviperdodge2012
post-90714-0-85739800-1332959279_thumb.jMa incadrez si eu aici?are cineva idee de unde imi pot cumpara capace pt janta din poza,am doar un capac din 4,capacul arata asapost-90714-0-83009300-1332959325_thumb.j Modificat de adrianviperdodge2012
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mapet21- Ce ai vrea sa spunem? Depinde cum arata pe masina.

adrian- Cauta la Anunturi. Eu asa am gasit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MASINA E ALBA..... :) O SA FAC POZE CAND LE MONTEZ :) adica in cateva ore sper...:) dar vroiam o parere de cum arata...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ii da masinii un aspect vechi. Eu de asta am renuntat la ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vechi spui??? :))

apropo....mai imi trebuie 2 cu plasticul acela dupa margine......le mai ai?? sa iti dau banii pe ele??

post-98088-0-94195800-1333124562_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum ai vopsit capacele? Vreau sa le vopsesc si eu dar nu stiu cu ce fel de vopsea sa dau ca sa tina ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde anume stai in bucuresti? daca stai prin apropiere de sec1 te invit la un atelier al unui prieten de-al meu....il cinstesti pe baiat si le faceti acolo...daca sunt eu liber ti le fac eu,..... mergem luam ce ne trebuie si le facem....avem compresor...avem detoate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai stiu unde le am. Mi se pare ca la tara. De paste ma duc si ti le aduc pe toate 4. Eu si asa nu am ce sa mai fac cu ele ca am jante pe 14" . Nu ti le vand, ti le dau asa ca poate am si eu nevoie de tine vreodata. Da-mi un PM cu id-ul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!