Jump to content

Inlocuire Instrument Cluster


lucian victor
 Share

Postare recomandată

lucian victor

vreau sa schimb bordul meu electronic din 1999-2000 cu un bord din 2003 .se poate? daca da, cum ? ma refer la setarile care se fac cu vagul si taho !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La asa ceva te referi ?

digikombi.th.jpg

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce fain e bordu ala nene ;) ... oare se gaseste de cumparat? :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fotografia respectiva am gasit-o aici. Apesi pe "digi-kombi.jpg " situat in prima coloana la a saptea pozitie.

Sunt multe chestii interesante, in general pt passat, dar nu ma descurc deloc cu germana. :huh:

Enjoy !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Cam SF bordu ala :lol:...face si de mancare ?! :P E interesant oricum :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca se refera la iluminare din verde in albastru cu rosu nu?

Oricum arata mai bine bordul nostru decat cel din poza parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

1. Daca stiti vreo sursa unde s-ar gasi de vinzare un instrument cluster pentru B5 cu maxidot (cod: 3BO 920 842A)...second-hand, nu nou..sau daca are careva de vinzare asa ceva..dati-mi un PM.

2. Stiti cumva daca se poate, si eventual cu ce modificari, monta un cluster de Passat B5.5 pe Passat B5? Sau merge pur si simplu montat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu as vrea sa cumpar unul pentru masina din semnatura :P - sper sa nu semene topicul cu cel de la sectiunea Cumparari.

In general din ce am auzit pretul unui IC cu maxidot ar fi 400 euro. Acuma.... nu imi dau seama daca e scump sau nu :question:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Vad ca s-a pus aceeasi intrebare si aici si pe celalalt topic asemanator dar nimeni nu a raspuns. Se poate monta IC de pe passat B5.5 pe B5? Eu am vazut cateva care aveau facuta modificarea asta, deci se poate. Si pe mine ma tenteaza sa-mi pun varianta cu ceasurile cromate dar ramane o alta intrebare fara raspuns. Daca am minidot, pot sa-mi instalez un IC cu maxidot si sa fie toate functiile valabile? (ca de exemplu: o sa-mi arate cand ii vreo usa deschisa? la mine nu am optiunea asta pe BC)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ceea ce priveste montarea unui BC maxidot, iti dau acelasi raspuns ca si lui ballack, aici.

Raspunsuri vei gasi in topicul Montare Bc Maxidot. Ce e asa greu de cautat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!