Jump to content

Suiera Ceva


nushi
 Share

Postare recomandată

Salut fratilor VAG. O problema sacaietoare si anume cand sunt mers si accelerez mai tare sa aude un suierat ( fluierat ) destul de enervant ... de unde o fi? ajutor :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine a fost antena. Nu era una originala. Am dat 25 ron pe ea(originala) si gata. Incepe cu lucrurile simple si pe urma cu cele complicate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand sunt mers si accelerez mai tare sa aude un suierat ( fluierat ) destul de enervant ...

Nu cumva iti "suiera" turbina? Asta n-ar fi rau. Turbina face asa cand accelerezi, daca ai trecut de 1800 rot/min.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se aude cumva din partea drepta in zona oglinzii dreapta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ... dupa mine e din stanga ..... asa aud eu ..... si numai intre 2500 si 3500 de ture ..... tu zici ca e de la turbina????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inainte aveam un clio. dupa ce l-am dus la o spalatorie automata nu mi-am dat seama ca mi s-a ridicat antena. cu cat mergeam mai repede cu atat suiera mai tare. mi-a trebuit ceva timp sa-mi dau seama. am culcat antena la locul ei si nu mai suiera :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Scuze c o s m i n, in primul rand pentru ca nu am postat cum trebuie, dar nu am gasit nimic atunci cand am cautat, asadar....

Am o mare problema, mi`am luat de curand masina din semnatura si se pare ca atunci cand am peste 60-70 km/h imi vajaie ceva in partea stanga din fata, de undeva din coltul parbrizului. Nu stiu ce ar putea fi, m-as duce la un service, da ma gandesc ca ar putea sa imi schimbe tot din partea frontala si sa nu remedieze problema. Tin sa precizez ca parbrizul a fost schimbat de curand, se pare. Problema e ca nu stiu de unde se aude exact, din interior sau exterior, eu cred totusi ca din exterior, probabil de la cheder sau stergatoare, dar nu stiu...... Nu stiu ce as putea incerca sa fac sa nu se mai aude ca este foarte sacaitor. Sper ca ma poate ajuta cineva cu un sfat pana sa ajung in service ca ar putea sa ma cheleasca de bani pentru o problema minora.

Multumesc mult.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Poate sa fie oglinda!La mine suiera cand treceam de 60 km/h.Probabil ca mia agatato vreun betiv in parcare si a reusit sa departeze partea de dedesupt,si a creat o fanta de vreo juma de centimetru si fluiera de muma focului!Dar am rezolvato repede!Asa ca nu strica sa verifici!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

imi suiera si mie ceva pana cand am descoperit cauza...era chederul de vina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

de verificat si tubulatura turbo(furtune crapate)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi suiera si mie ceva pana cand am descoperit cauza...era chederul de vina

am si eu aceeasi problema.stanga fatza suiera la peste 100 sau kiar si mai putin daca bate vantu mai tare.daca apas pe geam spre exterior se amplifica acel suierat.presupun ca e chederul care nu mai e destul de dur.potzi sa mi spui daca se skimba doar opartea de sus sau trebuie tot kedeul?cam cat m ar ajunge?multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

ciao.... la viteze de peste 80-90 km/h se aude si un fel de vajait ( ca vantul :) ) Ma indoiesc ca la passat trebuie sa se auda ca la dacie vantul prin masina ? Astept o solutie daca aveti ca e stresant tare....si aici ma refer la vajaitul ala ! Mersi !

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie reglata usa. Pe acolo iti intra aerul si suiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!