Jump to content

Evacuare condens


Drarkelf
 Share

Postare recomandată

Cred ca am infundate gurile de evacuare la masina, si nu sitiu unde se afla gurile de evacuare condens(AC) la Fabia. Sunt usor de curatat sau trebuie dusa masina in service ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si o intrebare pe aceeasi tema...Cum afecteaza infundarea acestor scurgeri de condens functionarea AC?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vineri am programare cu masina in service (probabil infundare evacuare condens). O sa-i intreb de asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut postul tau cu reparatia la canalul de evacuare a condensului...poti sa imi spui ceva nou? eu nu stiu nici macar pe unde ar trebui sa curga...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am stat langa masina in service. Dar mi-au zis ca era de la un dop ce s-a format in timp, desi eu sunt cam circumspect pt. ca problema a aparut imediat dupa revizie. So, cand merg cu masina si folosesc AC/ul, gasesc apa pe sub masina ( pe la mijlocul ei inspre dreapta). Dar nu curge mereu. Problema a fost ca si daca statea masina si se umezea (dimineata de la roua) gaseam umezeala sub pres. Am intrebat daca sunt ceva probleme in timp dar au zis ca nu, doar ca apa de la condens se revarsa pe unde apuca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc...am verificat si eu si la mine presul e uscat, nu l-am gasit umed niciodata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Deci...unde se afla canalul de evacuare a condensului si gurile de evacuare condens?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorry, nu am putut sa stau langa masina cand au lucrat la ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!